MusicMaker
MusicMaker
  9 października 2010 (pierwszy post)

Witam
Przymierzam się do zakupu nowego auta. Obecne ST już się trochę wysłużyło i czas na zmiany.
Biorę pod uwagę 2 auta:
Audi A8 D3 3.2
BMW e65 740i
Generalnie pomału już wyrastam z szaleńczej jazdy i odczuwam potrzebę komfortu. Przyznam że ważnym czynnikiem przy zakupie jest dla mnie oszczędny silnik o ile jednostki 3-4Litrowe są oszczędne:) Bardzo dużo jeżdżę, jednak diesel odpada.
Moje pytanie brzmi:
Który z tych pojazdów ma więcej zalet niż wad? Który da mi więcej przyjemności z jazdy? Który jest tańszy w eksploatacji? Ile pali ten 3.2 a ile 4.0 ? Czy mają one napęd na 2 osie?
Pozdrawiam

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  11 października 2010

ja bym brał bmw,
na audi nigdy mnie nikt nie namówi, bo to taki "droższy vw"
:tak:

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  11 października 2010

a i gaz też w niczym nie przeszkadza :tak:

M0N33R
Posty: 165 (po ~416 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
M0N33R
  11 października 2010

takie gadanie typu że BMW albo Audi to gówno pozostawiam (zazdrosnym) debilom :pozdro:

Konto usunięte
Konto usunięte: Który z tych pojazdów ma więcej zalet niż wad? Który da mi więcej przyjemności z jazdy? Który jest tańszy w eksploatacji? Ile pali ten 3.2 a ile 4.0 ? Czy mają one napęd na 2 osie?

- wiecej zalet niż wad: (zależy co masz na myśli, dla Ciebie zaleta moży być dla mnie wadą), moim zdaniem Audi tutaj wygrywa. Szybkie panny lepiej polecą na BMW ;)
- przyjemność z jazdy: (kolejne nieprecyzyjne pytanie) BMW jest znane z tego, że ma bardzo precyzyjny układ jezdny, a napęd na tył może dać więcej frajdy. Oba auta b.dobrze się trzymają drogi, ale po przesiadce z ST220 chyba BMW bardziej Ci sie spodoba w tej kwestii
- koszty eksploatacji: zakładając że auta są w takim samym stanie to Audi będzie tańsze. Dużo zaoszczędzisz na robociźnie z Audi bo bzdety można zrobić u znjomego mechaniora, a z BMW przez całą skomplikowaną elektronikę to raczej pozostaje serwis.
- spalanie: każdy spali tylke ile wlejesz :) w cyklu mieszanym nie zejdziesz poniżej 14L/100km.
- napęd: A8 ma napęd Quattro, jeden z najlepszych i docenisz go szczególnie zimą! BMW to tylna ośka.

Oprósz kosztów zakupu masz ubezpieczenie, eksploatację, opony, felgi... Jak nie masz 70k PLN to lepiej wyjdziesz na A6-stce, lub BMW 5 -to i tak duży postęp w porównaniu do ST (bez urazy).
Pozdro ;)

"It takes ten thousand nuts to build a car... and only one to f_ck it up!"

AKCJA IGNORACJA
http://images21.fotosik.pl/235/1db36a88d5706559.jpg

MusicMaker
MusicMaker
  11 października 2010

Coś takiego właśnie chciałem zobaczyć. Budżet mam właśnie mniej więcej taki jak napisałeś. Może troche mniej ale też się na taki koszt nastawiam. Chyba jednak wezmę Audi. No nic... jak kupie to dam zdjęcia w odpowiednim dziale;)

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  11 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: No nic... jak kupie to dam zdjęcia w odpowiednim dziale;)

czekamy :zabawa:
WujekWojtek1988
WujekWojtek1988
  12 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Gazu nie mam zamiaru zakładać

Mądre postanowienie na początek. Sądzę że w przeciwnym razie "zabiłbyś" potencjał samochodu niezależnie który wybierzesz :ninja:
adiluki
adiluki: poza tym twoja kasa i ty będziesz tym szmigał nie my

Konto usunięte
Konto usunięte: na audi nigdy mnie nikt nie namówi, bo to taki "droższy vw"

Co prawda to prawda...
dawidusw202
dawidusw202
  12 października 2010

nie zapomnij o tym ze w D3 bardzo problematyczna jest wymiana klocków i w dodatku kosztowna

whitestok
whitestok
  12 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: nie zapomnij o tym ze w D3 bardzo problematyczna jest wymiana klocków i w dodatku kosztowna

klocków nie wymienia się codziennie...
MusicMaker
MusicMaker
  12 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: nie zapomnij o tym ze w D3 bardzo problematyczna jest wymiana klocków i w dodatku kosztowna

Napisz mi coś więcej. Zawsze sam wymieniałem, tarcze, klocki, wszystkie płyny itd.
Uotr
Posty: 12193 (po ~64 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 2
Uotr
  12 października 2010
adiluki
adiluki: BMW to gówno

Podaj chociaż jeden konkretny powód że to gówno.
Miałeś BMW ? (Chociaż nie mów mi o E36 albo innymi starszymi podelami) ;]
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, prawdziwi mężczyźni jedzą pszczoły !
adiluki
Posty: 1972 (po ~312 znaków)
Reputacja: 55 | BluzgometrTM: 205
adiluki
  12 października 2010
uotr
uotr: Podaj chociaż jeden konkretny powód że to gówno. Miałeś BMW ? (Chociaż nie mów mi o E36 albo innymi starszymi podelami) ;]

e36 e46 e39 na tym się skończyło sory każdy ma swoje zdanie
dawidusw202
dawidusw202
  13 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Napisz mi coś więcej. Zawsze sam wymieniałem, tarcze, klocki, wszystkie płyny itd.

Bo w wielu nowoczesnych autach bez odpowiedniego komputera lub przystawki serwisowej nie da sie wymienić klocków nie wspominając o innych czynnościach bo w wielu autach są stosowane elektryczne lub elektorhydrauliczne hamulce postojowe i nawet elektrohydrauliczne hamulce zasadnicze i niestety ale D3 to tych aut sie zalicza i nawet audi c6
M0N33R
Posty: 165 (po ~416 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
M0N33R
  13 października 2010

Tym, którzy "poniżają" Audi poprzez stwierdzenie że to droższy VW to bardzo współczuję i bardzo mi Was żal. Prawdopodobnie nie mieliście do czynienia z jakimkolwiek dobrze utrzymanym autem po 2000r i powtarzacie co kumpel i jego ojciec z klatki pier&*^% o samochodach, o których też nie mają pojęcia. A fakt jest taki, że VW to dobre auta :-)

Idąc waszą "logiką" Prosche, Bentley i Lamborghini to też gówna, jedynie droższe, bardziej sportowe lub trochę bardziej luksusowe od VW. Dlaczego? A może dlatego że są w grupie VAG... -ciekawe, czy o tym wiedzieliście :lol2:

Audi, BMW i MB od 15 lat ze sobą rywalizują i z roku na rok podwyższają poprzeczkę sobie nawzajem. Każda z tych marek stara się wyróżnić jakimiś charakterystykami od konkurencji (działania marketingowe), aby utrzymać niszę swoich zwolenników.
Dla jednego "marzeniem" jest MB bo "bez gwiazdy nie ma jazdy", kierowcy BMW mają swoje powody, a kierowcy Audi jeszcze inne. Każdy wybiera co mu pasuje i ocenia wg.siebie. Fakt jest taki, że te auta z roku na rok stają się coraz bardziej zawodne ze względu na cięcia kosztów w projektowaniu i produkcji :-P

Konto usunięte
Konto usunięte: Bo w wielu nowoczesnych autach bez odpowiedniego komputera lub przystawki serwisowej nie da sie wymienić klocków nie wspominając o innych czynnościach bo w wielu autach są stosowane elektryczne lub elektorhydrauliczne hamulce postojowe i nawet elektrohydrauliczne hamulce zasadnicze i niestety ale D3 to tych aut sie zalicza i nawet audi c6

Technika i technologia układów hamulcowych nie przeszła żadnej rewolucji, żeby wymiana klocków była jakoś nadmiernie kłopotliwa.
Wiem tylko, że jakieś modele A8 mają 4 klocki na jednej tarczy z przodu, więc razem kupujesz 8 na przód.
Dostęp do programów diagnostycznych z kablem USB do zainstalowania w laptopie jest znacznie łatwiejszy w rodzinie VAG od BMW, więc zanim mechanik/serwis zacznie ściemniać wiesz co jest grane. W dodatku jest więcej producentów części OEM do VAG i więc jest łatwiejszy dostęp.

Faktycznie, hydrauliczny hamulec postojowy to jakieś nieporozumienie w kwestii praktycznej... :woot: ale wymiana klocków to nie jakaś magia, i robi się to raz na min.60k km :P

"It takes ten thousand nuts to build a car... and only one to f_ck it up!"

AKCJA IGNORACJA
http://images21.fotosik.pl/235/1db36a88d5706559.jpg

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  13 października 2010
M0N33R
M0N33R: Idąc waszą "logiką" Prosche, Bentley i Lamborghini to też gówna, jedynie droższe, bardziej sportowe lub trochę bardziej luksusowe od VW. Dlaczego?

dlatego że porsze, bentleje, i lambordzini mają te same silniki co vw i audi :zabawa:

:lol2:

M0N33R
M0N33R: Tym, którzy "poniżają" Audi poprzez stwierdzenie że to droższy VW to bardzo współczuję i bardzo mi Was żal. Prawdopodobnie nie mieliście do czynienia z jakimkolwiek dobrze utrzymanym autem po 2000r i powtarzacie co kumpel i jego ojciec z klatki pier&*^% o samochodach, o których też nie mają pojęcia. A fakt jest taki, że VW to dobre auta :-)

technicznie vw i audi, i pewnie seat, mają sporo wspólnych części, i nie powiesz mi że nie :zabawa:

audi jest w tym lepsze że jest wykonane z lepszych materiałów, ale do mnie to nie przemawia :)
audi to dla mnie żadna marka, to taki droższy VW :tak:
WujekWojtek1988
WujekWojtek1988
  13 października 2010
M0N33R
M0N33R: Idąc waszą "logiką"

M0N33R
M0N33R: Dlaczego? A może dlatego że są w grupie VAG...

Celowo przerysowujesz aby przydać swojej głupocie pozór racji. Tu chodzi o wybór między Audi a BMW. Wybór jest jasny i nie mam nic do dodania.
M0N33R
M0N33R: Prawdopodobnie nie mieliście do czynienia z jakimkolwiek dobrze utrzymanym autem po 2000r i powtarzacie co kumpel i jego ojciec z klatki pier&*^% o samochodach, o których też nie mają pojęcia.

Nie miałem nigdy starszej furki niż 2001 także epic fail z twojej strony gościu.
M0N33R
M0N33R: wiecej zalet niż wad: (zależy co masz na myśli, dla Ciebie zaleta moży być dla mnie wadą), moim zdaniem Audi tutaj wygrywa. Szybkie panny lepiej polecą na BMW ;)

Ten argument mnie powalił.
M0N33R
M0N33R: A fakt jest taki, że VW to dobre auta :-)

Kamazy też :tak:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.