ProblemZiphonem
Posty: 43 (po ~410 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
ProblemZiphonem
  28 września 2010 (pierwszy post)

Witam Wszystkich! Noszę się z poważnym zamiarem kupna merca W126 SEC 500 lub 560. Miałem 280 SE ale zmuszony byłem sprzedać ,każdy chyba potwierdzi że limuzynie brakuje wiele do siostry coupei :D . Wszystko jest na dobrej drodze , zakup planuję na styczeń. Będę się starał o zabytkowe blaty. Ale nie w tym rzecz. Jak według was najlepiej przygotować się na taki zakup? Jak wygląda kwestia części, dostępność w sklepach motoryzacyjnych? (na allegro niby są i stosunkowo tanie) Na czym szczególnie się skupić przy zakupie? Spalanie mnie specjalnie nie obchodzi,bo codzienna jazda jest wykluczona. Jestem też w pełni świadom że jest on wstanie wypić dwa a nawet i trzy razy tyle co mój obecny misiek :D Chodzi tu dwudziestoparo latka więc też cudów się nie spodziewam, jednak obawiam się kwestii skrzyni i silnika V8 bo kapitalka pewnie zmusiłaby mnie do odwiedzin placówki prowidenta :p Chętnie zapoznam się z waszą opinią a może i doświadczeniami z SEC :D Z góry dzięki za aktywność w temacie i przydatne rady :piwo:

zdzislawgitara
Posty: 4 (po ~134 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 6
zdzislawgitara
  28 września 2010

To tak przy zakupie zainwestuj w porządny miernik grubości lakieru i sprawdź nadwozie (błotniki,drzwi, dach) Sprawdź czy auto ładnie przyśpiesza nie szarpie podczas zmiany biegów, auta z LPG od razu odrzucaj, najlepiej udaj się do jakiegoś autoryzowanego punktu serwisowego Mercedesa. Z częściami nie ma problemu

Avatar użytkownika kanterxkanterx
Posty: 8524 (po ~52 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 16
kanterx
  28 września 2010

tak jak kolega wyżej...
sprawdź blachy progi itp czy już go rudy nie wżera...
miałem automata więc mogę Ci powiedzieć co nie co... bigi musi zmienić płynnie, ale przy tak leciwym aucie może trochę szarpnąć to nić nie obawiaj się tego... jak będziesz jechał na próbę sprawdź każdy poziom biegów... D, 3,2 najlepiej w czasie jazdy rusz z 2 później przełącz na 3 a następnie do D... jeżeli nic się nie bedzie działo skrzynia ok...
sprawdź dobrze zawieszenie... bo to nie tania impreza w tych modelach
jeżeli chcesz czegoś wiecej poszukaj forum mercedesa- tam chłopaki Ci opiszą co i jak bardzo dokładnie :)

Duszę mam motocyklisty
Autami nie gardzę
Mercedes w123 2.4D :)

prohormon
prohormon
  28 września 2010
zdzislawgitara
zdzislawgitara: To tak przy zakupie zainwestuj w porządny miernik grubości lakieru i sprawdź nadwozie (błotniki,drzwi, dach) Sprawdź czy auto ładnie przyśpiesza nie szarpie podczas zmiany biegów, auta z LPG od razu odrzucaj, najlepiej udaj się do jakiegoś autoryzowanego punktu serwisowego Mercedesa. Z częściami nie ma problemu

drzwi progi nadkola maskę możesz wymienić taka miara Ci tyle da co nic
dawidusw202
dawidusw202
  28 września 2010

to są stare auta i sprawdz korozje, zawieszenie nivo jest drogie w naprawach układ zapłonowy w tych autach czesto trzeba robić kopółki palec cewki......... automat musi chodzić płynnie sprawdz wałki rozrządu lubią stukać :I

zapraszam na http://www.w114-115.org.pl/j/

misza1
Posty: 348 (po ~154 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
misza1
  28 września 2010

noooo a ja powiem tak.... bez 30 tysi nie podchodz do SECzyska :-P nooo chyba ze chcesz w niego pompowac kase albo jezdzic ogryzkiem ;)

500-560 jak najbardziej piekne autka i najlepiej z konca serii ;)

polecam www.mercedes-club-polska.pl
www.mb.slask.pl

na MCP jest kilka sec-ow a i pojecie chlopcy maja ;)

aha... szukanie SECzyska w PL jest srednio sensowne ale to wszystko zalezy jaka kase chcesz polozyc i jaki stan cie interesuje ;)

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  28 września 2010

a co powiecie o w140?

misza1
Posty: 348 (po ~154 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
misza1
  28 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a co powiecie o w140?


a co chcesz wiedziec??

ostatnia prawdziwa eSka ;) tzw LOCHA ;)
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  28 września 2010
misza1
misza1: a co chcesz wiedziec??

interesuje mnie to, czy s300,s320 to silnik który najlepiej wybrać żeby jazda była jak najtańsza ? (lpg)
bo s280 to troche za mało chyba
a s420 też swoje spali :tak:
To ma jakieś mocno zaawansowane zawieszenie? (słyszałem że np w e38 jest chyba te pneumatyczne i jak to sie posypie to mocno po portfelu można oberwać :ziober2:)
części są dostępne? zamienniki, regenerowane, cenowo wporządku? Ten sam silnik był też w w124 więc naprawa rozrządu itd chyba nie musi być bardzo kosztowna?
misza1
Posty: 348 (po ~154 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
misza1
  28 września 2010

jesli pod gaz to 3.2;4.2;5.0 ;)

osobiscie wybrałbym 5.0 bo spali niewiele wiecej LPG od 3.2 a jest czym jechac ;)

pamietaj ze to ciezka buda i 5.0 nie meczy sie tak jak 3.2 ;)

co do cen... na pewno drozsze w utrzymaniu od 124 ;)

co do rozrzadu to w mercu zazwyczaj nie jest kosztowna bo weszystko na łancuchu wiec nie dotykac ;)

zamienniki dostepne ;)

zawias ma bardzo zblizony do 124, 201, 202, 210 ;)

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  28 września 2010
misza1
misza1: jesli pod gaz to 3.2;4.2;5.0 ;) osobiscie wybrałbym 5.0 bo spali niewiele wiecej LPG od 3.2 a jest czym jechac ;) pamietaj ze to ciezka buda i 5.0 nie meczy sie tak jak 3.2 ;)

tak patrząc po raportach spalania, to wychodzi że masz racje, że 5.0 lepsze :ziober2:

misza1
misza1: co do cen... na pewno drozsze w utrzymaniu od 124 ;)

to to na pewno

misza1
misza1: zawias ma bardzo zblizony do 124, 201, 202, 210 ;)

czyli proste jak konstrukcja cepa :tak:

fajne autko :tak:
niedawno taksówką jechałem taką, tyle że w dieslu, chyba 3,5l mógłbym całymi dniami takim jeździć :mrgreen:
misza1
Posty: 348 (po ~154 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
misza1
  28 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: czyli proste jak konstrukcja cepa


hahahaha to ciekawe czemu tylu ludzi sie za glowe lapie jak widzi zawias w mercu :mrgeen:

oczywiscie mowie o tylnym zawiasie ;)

moze dlatego ze jest tam kilkanascie tulejek na strone?? :mrgreen:
misza1
Posty: 348 (po ~154 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
misza1
  28 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: chyba 3,5l mógłbym całymi dniami takim jeździć


w zyciu nigdy 3.5 :-P

najgorszy silnik w W140 :-P
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  28 września 2010
misza1
misza1: hahahaha to ciekawe czemu tylu ludzi sie za glowe lapie jak widzi zawias w mercu :mrgeen: oczywiscie mowie o tylnym zawiasie ;) moze dlatego ze jest tam kilkanascie tulejek na strone??

nie wiem nie znam sie, tak słyszałem :ziober2:

misza1
misza1: w zyciu nigdy 3.5 :-P najgorszy silnik w W140 :-P

możliwe :tak:
dawidusw202
dawidusw202
  29 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: s280 to troche za mało chyba

mało ale na lpg tez sie nadaje

Konto usunięte
Konto usunięte: To ma jakieś mocno zaawansowane zawieszenie? (słyszałem że np w e38 jest chyba te pneumatyczne i jak to sie posypie to mocno po portfelu można oberwać )

no ale to wersja long ma te wynalazki

Konto usunięte
Konto usunięte: tak patrząc po raportach spalania, to wychodzi że masz racje, że 5.0 lepsze

bo m119 to super silnik

Konto usunięte
Konto usunięte: możliwe

bo ten 3,5 td jest awaryjny i powolny lepiej kupić 3,0 td (po lifcie)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.