Marioo550660
Marioo550660
  9 września 2010 (pierwszy post)

Witam wszystkich :) Zamierzam pozbyc sie mojego Mieczysława 200D i kupic Bmw E34 525TDS i mam takie pytanie jak ktos miał stycznosc z tym samochodem to prosił bym o opinie i o osiagi mi nie chodzi bo to bedzie i tak niezłe wrazenie z 70ps na 140 osiagi mnie nie interesuja jak juz to spalanie takiego wozu psuje sie to czy nie po prostu wszystko co macie do powiedzenia na temat tego samochodu :D

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  9 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: psuje sie to czy nie

krążą plotki że to wadliwe silniki
Marioo550660
Marioo550660
  9 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: krążą plotki że to wadliwe silniki


no własnie tez to słyszałem ;p tylko chciałbym sie dowiedzieć co sie psuje w nich
dawidusw202
dawidusw202
  9 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: tylko chciałbym sie dowiedzieć co sie psuje w nich

wszystko. lepiej kupic z sekwencją
AdRianoXX
AdRianoXX
  9 września 2010

a ja najchętniej zamiast tej BeeMki wolałbym Vectre B wersji i500 irmschera z silnikiem 2,5 v6 194 KM i chyba jest to najlepszy silnik jesli chodzi o silniki Opla a bez problemu mozna zamontowac do tego samochodu sekwencje przez co koszt eksploatacji bedzie znacznie mniejszy

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  9 września 2010
AdRianoXX
AdRianoXX: a ja najchętniej zamiast tej BeeMki wolałbym Vectre B wersji i500 irmschera z silnikiem 2,5 v6 194 KM i chyba jest to najlepszy silnik jesli chodzi o silniki Opla a bez problemu mozna zamontowac do tego samochodu sekwencje przez co koszt eksploatacji bedzie znacznie mniejszy

co Ty opla do bmw porównujesz :lol2:
luk0712
luk0712
  9 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: co sie psuje w nich

tzn wiesz

ogólnie padają pompy wtryskowe
są problemy z głowicami (tzn niewiem dokładnie bo to tylko z zasłyszenia wiem)
pozatym ogólnie czuły silnik na temperature i tez ma z nią problemy
elektryka silnika czasem tez gupieje

wiesz zalezy kto nią jezdził
acz ja bym odradzał bo o ile pamietam sama pompa koło 2 tys

choc jak znajdziesz dobry model

Twój wybór ^^
Marioo550660
Marioo550660
  9 września 2010
AdRianoXX
AdRianoXX: a ja najchętniej zamiast tej BeeMki wolałbym Vectre B wersji i500 irmschera z silnikiem 2,5 v6 194 KM i chyba jest to najlepszy silnik jesli chodzi o silniki Opla a bez problemu mozna zamontowac do tego samochodu sekwencje przez co koszt eksploatacji bedzie znacznie mniejszy


OPEL to mnie na pewno nie interesuje jak juz toomega a jakas vectra i500 w ogóle mnie nie interesuje bo kupuje e34 2.5 i mam ta sama moc i naped na tył jak bog przykazał...
jak to czytam to juz mi sie odechciało tego tds... teraz bardziej jakies 2.5 z sekwecja :D ale koniecznie kombi:D
whitestok
whitestok
  9 września 2010
AdRianoXX
AdRianoXX: a ja najchętniej zamiast tej BeeMki wolałbym Vectre B wersji i500 irmschera z silnikiem 2,5 v6 194 KM i chyba jest to najlepszy silnik jesli chodzi o silniki Opla a bez problemu mozna zamontowac do tego samochodu sekwencje przez co koszt eksploatacji bedzie znacznie mniejszy

Myślę, że i500 Irmschera jest dużo lepszą opcją niż E34 :D, latałem znajomego Vectrą GSi MotorSport i muszę przyznać, że dobrze idzie :D
Marioo550660
Marioo550660
  9 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Myślę, że i500 Irmschera jest dużo lepszą opcją niż E34 :D, latałem znajomego Vectrą GSi MotorSport i muszę przyznać, że dobrze idzie :D


ale vectra z zadnej strony mi sie nie podoba idzie moze dobrze ale jak pisałem nie chodzi mi o osiagi :D obecnie mam W124 200D to tu niemozna mówic o jakich kolwiek osiagach dlatego tak mysałem nad tds ale sie przestraszyłem :D
luk0712
luk0712
  9 września 2010

jesli Ci niechodzi o osiągi
to omega
dosc dobre auto o ile zadbane
i najlepiej w gazie szukaj
tanie czesci itp

acz uważaj na przekładki z anglików (bo tego od cholery)

co do vectry - srednie auto niezbyt urodziwe i tak szczerze - dosc małe (no przynajmniej na tle w124 czy omegi)

rodzynekchn
Posty: 319 (po ~287 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 16
rodzynekchn
  9 września 2010

TDS jest bardzo czuły na temperaturę , ma problem z chłodzeniem jak troche przegonisz po mieście lubi sie zagrzać a jak ktoś rzadko zagląda na liczniki to nawet lubi sie zagotować , ponieważ to jest diesel to po zagotowaniu uszczelka , niekiedy nawet głowica poleci.
Sam osobiście jeżdżę e34 524td szaleństwa z mocą nie ma bo tylko 115KM ale nie ma problemu z chłodzeniem nawet gdy ciągnę za sobą przyczepę campingową .
Tylko tych 524td jest bardzo mało w PL a jak są to raczej dojechane egzemplarze.

RadekOKP
RadekOKP
  10 września 2010

Mam omege z tym silnikiem tzn w omedze jest on chyba słabszy o kilka km niz w bmw.Co do silnika to na liczniku mam 320 tys km na bank kręcony bo kiera zdarta masakrycznie w innych omach z tym przebiegiem niewidziałem tak ztyranej kiery ale mniejsza o to auto mam ok pół roku i nic poza wymianą oleju nie robiłem,auto dość ostro eksplatowane ale silnik chodzi cały czas tak samo nie bierze oleju,spalanie niewiem czy bmka jest cięża czy nie bo oma to krowa i mi pali po mieście ok 12 a trasa ok 8-9 Litrów.Częstym problemem jest słabe palenie na ciepłym silniku i tu też niewiem jak w bmw bo w oplu idzie bardzo tanim kosztem to zrobić.Ogólnie ja jestem zadowolony!

LabelPROSTO
Posty: 2 (po ~1439 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
LabelPROSTO
  12 września 2010

Również posiadam Omegę 2.5 TD, no cóż można powiedzieć. Silniki nie są takie same, blok różni się detalami ale już jest inaczej. Konstrukcja jeden wuj ale modyfikowane odlewy ;) Kupisz dobrą wersje to będziesz zadowolony. 147KM Robi swoje i całkiem przyzwoicie się rozpędza, ok 9sek do 100 ? W omedze niestety już jest tylko 131KM :)
Co do przegrzewania, jak nie katujesz non stop, dbasz o układ chłodzenia, wymiany termostatów co określona ilość km itepe to bd wdzięczna :) Jak masz suszi w zbiorniczku wyrównawczym to co się dziwić że pęka głowica ? Co do pomp, jestem nie dawno po regeneracji pompy u Mroczka, koszt ogólny 2871zł w tym jakieś simeringi i duperele. Auto zaczęło pięknie palić na ciepłym i na zimnym :) Więc, jeśli chcesz do użynania to jak najbardziej odradzam bo padnie szybko, a jak do lansu i odczucia komfortu to polecam :) no i to RWD ;)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.