Pi0tr1976
Pi0tr1976
  4 sierpnia 2010 (pierwszy post)

Witam,
kupuje sprowadzone auto, zagraniczne OC już się skończyło a muszę nim jakoś legalnie przejechać do domu. Jest zonk bo dzwoniłem do Link4 a oni mi mówią że samochodów na obcych numerach nie ubezpieczają. Znacie jakąś firmę która by wystawiła OC, wystarczy że na jeden dzień? Ewentualnie jakieś inne pomysły jak to obejść?

patryk16mobilny
Posty: 86 (po ~137 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
patryk16mobilny
  4 sierpnia 2010

mozesz ubezpieczyc w PZU ,ALLIANZ albo UNIQA

PoDgUr
PoDgUr
  5 sierpnia 2010

Obejść? - Nie możesz zapłacić normalnego OC, a później tylko zmienić numery rejestracyjne pojazdu? Ja osobiście bym tak spróbował.

Pi0tr1976
Pi0tr1976
  6 sierpnia 2010

No właśnie teraz ubezpieczalnie z jakichś powodów robią problemy z ubezpieczaniem aut na zagranicznych tablicach. Ale już załatwione, temat do zamknięcia - jakby ktoś potrzebował to tak jak napisał patryk16mobilny w Allianz się da.

EkspertLink4
EkspertLink4
  12 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Witam, kupuje sprowadzone auto, zagraniczne OC już się skończyło a muszę nim jakoś legalnie przejechać do domu. Jest zonk bo dzwoniłem do Link4 a oni mi mówią że samochodów na obcych numerach nie ubezpieczają. Znacie jakąś firmę która by wystawiła OC, wystarczy że na jeden dzień? Ewentualnie jakieś inne pomysły jak to obejść?

Pi0tr1976,
Co do zasady umowę ubezpieczenia OC zawiera się w kraju, w którym samochód jest zarejestrowany. Jeżeli ubezpieczenie „zagraniczne” się skończyło masz do wyboru dwie opcje: wykupić polisę na miejscu i dopiero wrócić do kraju albo wykupić tzw. ubezpieczenie graniczne w polskim zakładzie ubezpieczeń (jest to polisa krótkoterminowa, dedykowana specjalnie samochodom sprowadzanym z zagranicy - musisz sprawdzić, który zakład takie ubezpieczenie oferuje) . Musisz także pamiętać, żeby mieć ważną polisę na dzień rejestracji pojazdu w wydziale komunikacji.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.