Rydzyk555
Rydzyk555
  16 czerwca 2010 (pierwszy post)

Witam. Mniej więcej rok temu zrobiłem prawo jazdy, jeżdżę wszędzie tam gdzie muszę tj. sklep, poczta, bank, od czasu do czasu na jakieś grubsze zakupy, na imprezę czy do panny :mrgreen: Generalnie wychodzi ok 100-150 km tygodniowo. Do tej pory śmigałem 15-letnim Mercedesem c-220 ojca, którym jeździ się wygodnie, praktycznie bezawaryjnie ale szaleństwa nie ma między innymi przez to, że ma to 95 koni i ręczny jako 4 pedał :and: Pojawiła się szansa na kupno czegoś jeżdżącego za ok 20 tys. Przeglądałem przed chwilą samochody w Internecie i zastanawiam się nad Audi A3, Skodą Felicią i paroma innymi cudami i nie wiem na co się zdecydować. Rocznik auta powinien sięgać ok 2000-2003 tak mi się przynajmniej wydaje.
Jaki samochód polecacie?
Benzynę czy diesla?
Sedan czy hatchback? (kombi nie chce znać)
Pozdrawiam.

maciek3cc
maciek3cc
  16 czerwca 2010

przy takich przebiegach bierz benzyne...
hatchback wygodny dla młodego kierowcy bo masz dobrą kontrolę nad tyłem pojazdu podobnie jak w kombi...
Bierz jakis silnik 1.8....2.0 turbo benzyne i bedziesz bardzo zadowolony......
Moze jakiś zadbany golf 4?....1.8 turbo? nie mowie o zadnym wiejskim tuningu oczywiscie..

powerorginal
powerorginal
  16 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Generalnie wychodzi ok 100-150 km tygodniowo

hehe tak ale wydaje mi sie ze te przebiegi mocno wzrosna jak tylko bedzie swoje auto :D...
tez chcialbym w tym roku zmienic auto i tez myslalem ok 20tys. ale jak narazie brak roboty daje w kosc... i wiem jedno ... kupie diesla 1.9 tdi w obojetnie jakiej budzie - golf IV , Ibiza III, leon , itp ... ma malo palic i byc w miare wygodne ....
Jezeli nie obchodzi Cie spalanie i lubisz podeptac bierz benzyne ....
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  16 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Benzynę czy diesla?

jak masz dostęp do ruskiej ropy, lub takiej od "Tirowców" to bierz diesla, najlepiej z grupy VAG, 1.9TDI proponował bym passata b5, lub golfa IV i kupuj możliwie najmocniejszy silnik ;d bo ten 115konny jest w sam raz do tych samochodów ^.-
a jak krucho z lewą ropą, to benzyna z gazem :)

btw, omijał bym audi, bo to to samo co vw, a kupisz w tej samej cenie starszy samochód prawdopodobnie z większym przebiegiem itd...

OSOBIŚCIE za 20 tyś celował bym w takie coś :
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C13530343
duży silnik nie oznacza dużych kosztów związanych ze spalaniem ;d
jak spali od 10 do 15 l *2 = trasa 20zł miasto 30, tankując 1.9tdi ropą ze stacji benzynowej wyjdzie ci jazda w podobnej cenie. ;p
PiesekLeszek1
PiesekLeszek1
  16 czerwca 2010

Podzielam zdanie kolegi wyżej.......siódema to siódema , sam bym chciał taką mieć jako drugie autko :)

V8Pawel
V8Pawel
  17 czerwca 2010

Ja bym Ci proponował Diesla z tego powodu że robisz dużo kilometrów. Rozejrzyj się za Skodą Octawią, BMW serii 3 albo jakimś samochodem właśnie ze stajni VAG i silnikiem 1,9 TDI. Ewentualnie proponuje Opel Vectra z silnikiem fiata 1,9 TDI ale tutaj możesz się nie zmieścić z budżetem którym dysponujesz.

patryk16mobilny
Posty: 86 (po ~137 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
patryk16mobilny
  17 czerwca 2010

jesli masz zamiar kupic diesla to najlepiej z grupy vag a co silnik 115KM to jak chcesz jezdzin na jakims lewym paliwie albo gorszej jakosci nie polecam bo ten silnik jest na pompo wtryska i potrzeboje dobrego paliwa pozdr

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  18 czerwca 2010
patryk16mobilny
patryk16mobilny: silnik 115KM to jak chcesz jezdzin na jakims lewym paliwie albo gorszej jakosci nie polecam bo ten silnik jest na pompo wtryska i potrzeboje dobrego paliwa pozdr

P I E R DO L E NIE

znajomy jeździ golfem IV, na ruskiej, lata lepiej niż na polskiej...
ziomka starszy w b5 ma też ten silnik, też ruską zalewany, i nic się nie dzieje
po te czasy to chyba ciężko "lewą ropę" znaleźć. Jak ktoś sprzedaje to nie będzie gówna sprzedawał, bo klient nie wróci.
MusicMaker
MusicMaker
  18 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: P I E R DO L E NIE

Dokładnie, jeśli nie jest to układ CR to jak najbardziej możesz lać lewe paliwo, w starszych konstrukcjach to Ci nawet na oleju po frytkach pojedzie.
Rydzyk555
Rydzyk555
  18 czerwca 2010

Spoko. Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Mam tylko jeszcze jedno pytanie co to jest ten silnik vag i czym się różni od innych (nie jestem oblatany w tematyce samochodowej, pytałem brata i też nie wie) Z góry dzięki.

powerorginal
powerorginal
  18 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam tylko jeszcze jedno pytanie co to jest ten silnik vag

to nie silnik vag ... tylko silnika diesla z koncernu VAG - VW,Audi, Skoda ,Seat ... slawne 1.9Tdi ...... kazdy zna 1.9tdi 0_0
Rydzyk555
Rydzyk555
  18 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: slawne 1.9Tdi

Noooo i można prościej? Można :mrgreen:
georg875
Posty: 197 (po ~86 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
georg875
  18 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: OSOBIŚCIE za 20 tyś celował bym w takie coś : http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C13530343


no betka bardzo ładna, ale... silniczek troche słaby na tą bude, szczególnie w automacie, a spalanie 11-13? bez komentarza....
Audiomaniak90
Audiomaniak90
  19 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja bym Ci proponował Diesla z tego powodu że robisz dużo kilometrów. Rozejrzyj się za Skodą Octawią, BMW serii 3 albo jakimś samochodem właśnie ze stajni VAG i silnikiem 1,9 TDI. Ewentualnie proponuje Opel Vectra z silnikiem fiata 1,9 TDI

Dużo kilometrów? 150km tygodniowo to jest dużo? Padłem ze śmiechu. Auto będzie tankował raz na miesiąc, a tych chcesz diesla... W Vectrach B nie było żadnego silnika 1.9, a fiat nigdy nie produkował silników TDI, tylko JTD.
WujekBeton
WujekBeton
  19 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 150km tygodniowo to jest dużo?

też mnie to rozbawiło. co do tematu to Twoje wymagania spełni chyba golf4
Konto usunięte
Konto usunięte: OSOBIŚCIE za 20 tyś celował bym w takie coś : http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C13530343

osobiście tak, ale nie dla chłopaka, który przejechał 2tysiace kilometrów autem taty:mrgreen:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.