medus11
medus11
  5 czerwca 2010 (pierwszy post)

mam toledo 1.6 z 1996 roku

gdy maksymalnie skrece kola uklad wspomagania ewidentnie piszczy. jest szczelny ale zauwazylem ze plyn jest metny. co to moze oznaczac?

a drugie pytaie czy za duzo plynu w ukladzie wspomagania moze zaszkodzic?

KORARM
KORARM
  6 czerwca 2010

skąd wiesz co piszczy?
Może pasek Tobie piszczy?

medus11
medus11
  6 czerwca 2010

no nie wiem. a co z tym metnynm plynem?

co to oznacza i czy powyzej maksimum tego plynu szkodzi?

KORARM
KORARM
  6 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: co z tym metnynm plynem?

może dawno nie wymieniany

Konto usunięte
Konto usunięte: czy powyzej maksimum tego plynu szkodzi?

niewiem ale jak coś ma norme to powinno tak być!
medus11
medus11
  6 czerwca 2010

ewidentnie pompa piszczy. tylko ze plyn jest metny a wymieniony byl z rok temu. pozatym moze to szkodzic pompie lub ukladowi ogolnie? l to maksimum jak moze szkodzic

TheRealMrozek
TheRealMrozek
  6 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: gdy maksymalnie skrece kola uklad wspomagania ewidentnie piszczy

gdy skręcasz koła do oporu, przymykasz obwód w którym płynie płyn od wspomagania, przez co przyhamowujesz pompę (ma problem z przetłoczeniem płynu) co powoduje ślizganie się paska napędowego na którymś z kół, to nie pompa piszczy tylko właśnie ten pasek, w efekcie zużyje się trochę szybciej niż powinien

Konto usunięte
Konto usunięte: jest szczelny ale zauwazylem ze plyn jest metny. co to moze oznaczac?

podobnie jak przy płynie hamulcowym i oleju silnikowym, jeśli jest mętny, znaczy że jest w nim woda.

Konto usunięte
Konto usunięte: a drugie pytaie czy za duzo plynu w ukladzie wspomagania moze zaszkodzic?

zapas pomiędzy poziomem maksimum a całkowitą pojemnością zbiornika jest po to, żeby płyn miał zapas miejsca i mógł pracować, jeśli nalejesz go pod korek, coś może nie wytrzymać.
jokej84
jokej84
  6 czerwca 2010

z tym maksymalnym skręcaniem kuł kolego to nie za bardzo jest dla pompy wspomagania zdrowe w ten sposób mój kolega zmielił sobie pompę w mercedesie może to być również dźwięk działania zaworu przelewowego w pompie

WujekWojtek1988
WujekWojtek1988
  6 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: jest szczelny ale zauwazylem ze plyn jest metny.

dawno nie zmieniany bądź jakiś trefny
Konto usunięte
Konto usunięte: a drugie pytaie czy za duzo plynu w ukladzie wspomagania moze zaszkodzic?

skala jest po coś ustalona i coś sugeruje - zalej tyle ile trzeba

co do "piszczenia" nie mam pojęcia :and:
medus11
medus11
  7 czerwca 2010

no to groszowe sprawy tylko jak go wymienic w moim aucie? skad mogla w nim woda sie znaleźć?

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.