kamilherbus1991
kamilherbus1991
  11 maja 2010 (pierwszy post)

Mam problem ,pierwsze objawy miały miejsce około 1 msc temu , a więc ...
Podczas jazy wypadała piątka i wsteczny ciężko chodził ,później pojawiły sie dziwne dźwięki przypominające bicie dwóch blaszek o siebie .
Tydzień temu podczas jazdy ,samochód zaczął gwałtownie hamować i z komory silnika wydobywał się dzwięk tj przy przeskakiwaniu zębatki ...
Odholowałem samochód do domu ,sprawdziłem stan oleju (był w normie) .
Odpaliłem go wszystko cacy ale biegi były zablokowane, wiec popchnąłem go i skrzynia popuściła ,kiedy rusze przejade pare metrów i smaochód gałtownie hamuje tj by się wbijał wsteczny ,to samo przy jeździe do tyłu ,po paru metrach cos przeskakuje i wydaje sie ze wbija sie jedynka ...
Ma może ktoś pojęcie co to może byc ???
P.S przez dwa miesiące jezdziłem na uszkodzonych poduszkach silnika

matsoon102
matsoon102
  11 maja 2010

przyczyn moze byc wiele poczawszy od uszkodzonego synchronizatora po uszkodzony wybierak a lewarek zmiany biegow masz na linkach czy na ciegnach ?? pisz PW

csowymani1ak
csowymani1ak
  12 maja 2010

ryj szmato

sasiek5
sasiek5
  12 maja 2010

wymien skrzynie bedzie z glowy problem co to za różnica czy na linkach czy na ciegłach jak mu biegi wyskakuja to nawet moze byc i na plastelinie mozliwe ze cos w wybieraku sie popierniczylo ale jak nie rozbierzesz to sie nie dowiesz a jesli juz miales tjakies stuki to na pewno juz po zebach .plomby wstaw zarcik taki heh skrzynia do wymiany bo regenerowac to sie nie oplaca w takim aucie

matsoon102
matsoon102
  12 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: co to za różnica czy na linkach czy na ciegłach

duza ku*** roznica a tym bardziej jak mial uszkodzona poduszke silnika
KORARM
KORARM
  12 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: skrzynia do wymiany

aha to, ze wina linki będzie czy cięgna to już jest nie możliwe... no nie wiedziałem, ze tylko taka jest możliwość....
kamilherbus1991
kamilherbus1991
  12 maja 2010

Gdybym miał wymieniać skrzynie to chciałbym już z silnikiem kupić bo ten ma 300 tys bez powaznego remontu i mysle ze to juz jego ostatnie podrygi ;/
Tylko cięzko znalezc cos dobrego ,nie dalej niz 100 km

KORARM
KORARM
  12 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Gdybym miał wymieniać skrzynie

z tego co opisujesz to najprawdopodobniej musisz ale to trzeba dobrze zdjagnozować zanim się takie rzeczy wymienia.
Czyli sprawdzenie linek itp.
jeśli chodzi o twoje auto to na allegro nie są te części drogie.
Ale wiadomo używane = nie pewne
Mimo wszystko radziłbym kupić nową skrzynie jeśli jest uszkodzona a silnik jak ma kompresjie w normie, nic nie puka, nie bierze oleju to nie ma sensu wymieniać bo możesz trafić na jeszcze gorszy...
a tak wogóle to jaką masz tą benzyne?
kamilherbus1991
kamilherbus1991
  13 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: kamilherbus1991:Gdybym miał wymieniać skrzynie z tego co opisujesz to najprawdopodobniej musisz ale to trzeba dobrze zdjagnozować zanim się takie rzeczy wymienia. Czyli sprawdzenie linek itp. jeśli chodzi o twoje auto to na allegro nie są te części drogie. Ale wiadomo używane = nie pewne Mimo wszystko radziłbym kupić nową skrzynie jeśli jest uszkodzona a silnik jak ma kompresjie w normie, nic nie puka, nie bierze oleju to nie ma sensu wymieniać bo możesz trafić na jeszcze gorszy... a tak wogóle to jaką masz tą benzyne?


Ta skrzynia która jest obecnie zamontowana ,pochodzi z rozbitej renówki znajomego ,zrobilem na niej jedynie 20 tys ,we wczesniejszej siadła piątka i sprzedałem ją na złom ,szkoda bo bym miał jako dawce...
A jesli chodzi o silnik to ostro bierze olej i już czuć że gaz i polskie warunki drogowe i te 300 tys to juz jego maximum . Szkoda mi jej ze złomować gdyż jestem do niej przywiązany a pozatym niedawno zapłaciłem ubezpieczenie i zrobiłem przegląd, załozyłem nowe oponki i wymieniłem cały układ kierowniczy .
MlodyMosiek19
MlodyMosiek19
  14 maja 2010

mechanizm roznicowy Ci sie zatarl mialem tak w mondeo

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.