MercedesBenzPL
MercedesBenzPL
  7 maja 2010 (pierwszy post)

Witajcie,

W związku z niedawną premierą modelu Mercedes Benz SLS AMG w Polsce chcielibyśmy zaprosić Was do dyskusji o tym wspaniałym samochodzie.

Odwiedźcie oficjalną stronę SLS AMG - Znajdziecie tam wszystkie specyfikacje samochodu oraz ciekawe materiały video.

Co myślicie o filmie reklamowym z Michaelem Schumacherem w roli głównej?

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  7 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: chcielibyśmy zaprosić Was do dyskusji o tym wspaniałym samochodzie.

powiem tak, pierwsze co mi przychodzi na myśl to, " W sypialni na P"

na dzień dzisiejszy nie stać mnie na takie auto, na jedną ratę pewnie bym musiał z pół roku pracować ; )
Oficjalna strona jak i reklama nie robi na mnie wrażenia , po za tym ten nowy mercedes jest paskudny, może dobrze jeździ, ale raz że drogi, dwa że brzydki, trzy że uj wie jaki, gdybym miał pieniądze na takiego typu auta, nie bawił bym się w żadne sls'y, tylko wziął bym się za jakąś e-klase amg, coupe lub sedana.

Dziękuję, dowidzenia.
NoPride
NoPride
  7 maja 2010

A ja napisze tak:

SLS AMG - 810 000 pln w standardzie.

Dla porównania:

Mazda MX-5 NCFL w pełënej opcji w wersji roadster coupe - 107 000 pln.
Pakiet stylistyczny mazdaspeed - zmieści się w 10 000 pln.
Felgi np. Enkei SC-05 - zmieszczą się w 6 000 pln wraz z shippingiem z Japonii.
Tein Monoflex z komputerem do dostosowywania wysokości i twardości zawieszenia - mniej niż 7 000 pln.
Poliuretanowe tuleje zawieszenia, poduszka pod dyfer, skrzynię, silnik Energy Suspension - 2000 pln wraz z shippingiem z USA .
Kubełki Recaro Pro Racer Spa Hans z homologacją FIA - 2 razy po 10 000 pln.
Obszycie wnętrza skórą w Java Car Design, zakładając skórę jakościowo podobną do skóry w seryjnym Mercedesie SLS AMG - zmieści się w 9 000 pln.
Supercharger Kit Jackson Racing - 12 000 pln.
Hamulce Wilwood - Big Brake Kit - 6 000 pln.
Opony Yokohama Advan AD08 - nie orientuję się w cenach ale na pewno w 4 000 pln się zmieszczą.
Podsumowując - taka mazda zmieści się w 200 000 pln licząc z kilkunastoma nawet tysiącami pln robocizny i gratami o których zapomniałem. Skręcać będzie lepiej niż seryjny SLS AMG, frajde z jazdy będzie dawać tak samo dużą o ile nie większą (300+ km, 400+ Nm, 1200kg, rwd, możliwość otwarcia dachu), będzie odrobinkę wolniejsza na prostej. Osobiście wolałbym taką mazdę i do takiej właśnie dążę tyle że w wersji nadwozia NBFL. Pozostałe 610 000 pln wydałbym na dziwki i alkohol i nie żałowałbym że nie jeżdżę SLS AMG :P

A na poważnie, auto fajne ale cena wg mnie nie jest adekwatna do tego co sobą reprezentuje. W tej kategorii cenowej w tej klasie samochodów, wg mnie, są o wiele lepsze propozycje ze strony konkurencji Mercedesa :) Na pewno znajdą się fanatycy mercedesa których będzie stać na to auto, ale nie oszukujmy się, większość grupy docelowej, nie zafascynowana marką i mająca blade pojęcie o motoryzacji, uda się do salonów Porsche, Nissana, Lotusa czy BMW. A starsi panowie z problemami wieku dojrzałego będą patrzeć raczej nadal w stronę Lamborghini, Ferrari, Audi R8 albo TVR.

Pozdrawiam :)

NoPride
NoPride
  8 maja 2010

PS. Co do strony to mi się podoba. Co do filmiku to zbyt pachnie sci-fi. To jest reklama auta czy filmu o kosmitach? Nie rozumiem dlaczego wszyscy mają słuchawki z mikrofonami na uszach, przecież to jest pozbawione sensu. Tak samo jak pokazywanie twarzy dziesiątek młodych przystojnych niemców - że niby to oni pracowali nad powstaniem tego auta? Przecież takie bajki można wciskać tylko dzieciom. Tak samo jak ten "test" z przejechaniem po suficie tunelu - na 100% nie był to seryjny SLS AMG o ile nie była to animacja - jest pozbawiony sensu :] Czy grupa odbiorcza to kaskaderzy albo ludzie którzy marzą o jeżdżeniu po sufitach tuneli?

ZacnyUser
ZacnyUser
  8 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: przejechaniem po suficie tunelu - na 100% nie był to seryjny SLS AMG

Właśnie liczyłem to i zakładając, że SLS waży 2 tony, to wystarczyło mu 264,5 km/h.
Więc raczej możliwe. :mrgreen:

Co do auta jest ładne, szybkie, luksusowe. Ale drogie. Mój ojciec jeździ BMW F01, praktycznie najdroższym seryjnym autem bawarskiej fabryki, a tu 3 razy więcej trzeba dać. :ninja:

A nie wiem, czy da nam 3 razy więcej frajdy. W mieście to auto jest bez sensu. Fanabaeria i gadżet na niemiecki autostrady. :tak:
Bstok161ZT650
Bstok161ZT650
  8 maja 2010

okropnie wygląda

nie wejdzie wiecej jak jedna dziwka

nie dla mnie wiec

folkemon
folkemon
  8 maja 2010

haha, mercedes reklamuje się na 'dziko' na forum fotka.pl? :O Ale siara :nie:

NoPride
NoPride
  8 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Właśnie liczyłem to i zakładając, że SLS waży 2 tony, to wystarczyło mu 264,5 km/h.


Liczyłeś to? o_O

Czyli wiesz jaki jest współczynnik oporu powietrza w tym mercedesie? Wiesz jaką twardość mają amortyzatory i sprężyny? Wiesz jak wygląda w nim rozkład masy oraz środek ciężkości? Wiesz jakie pochylenie mają ściany tunelu? Wiesz jaka jest średnica tunelu i jak się zmienia jego promień w zależności od położenia auta? Wiesz pod jakim kątem podjeżdżali pod ścianę tunelu (kąt natarcia)? Wiesz jakie było ciśnienie powietrza w tunelu? Wziąłeś pod uwagę że tunel nie jest idealnie okrągły w przekroju nie i nie wystarczy liczyć tylko siły odśrodkowej, pędu i przyciągania ziemskiego?

No to podaj mi proszę te parametry, bo ciekawy jestem jakim cudem wyliczyłeś 264.5 km/h ;D A jeżeli nie wiesz to nie pitol głupot że coś policzyłeś.

[ironia mode: ON]
A jeżeli nie brałeś pod uwagę tych parametrów to wg Ciebie 2 tonowe bmw f01 po ściągnięciu ograniczenia w ecu z 250 km/h też jest w stanie przejechać po suficie tunelu? Wow, to pewnie moją miatką też by się dało coś takiego zrobić - może nie rozpędza się do 265 km/h ale do 220 km/h ale waży 1 tonę!!
[ironia mode: OFF]
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.