gsgwsg
gsgwsg
  18 kwietnia 2010 (pierwszy post)

witam posiadam opla astre 1.6 benzyna 55kw 93rok od pewnego czasu zaczeła mi brac olej napiszcie mi co trzeba wymienic w silniku ??

xxdamian4926xx
Posty: 1 (po ~21 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 7
xxdamian4926xx
  18 kwietnia 2010

Wymień pierścienie.

gsgwsg
gsgwsg
  18 kwietnia 2010
xxdamian4926xx
xxdamian4926xx: Wymień pierścienie.

tylko pierscienie??
KORARM
KORARM
  18 kwietnia 2010

Wymień silnik lub samochód

gsgwsg
gsgwsg
  18 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Wymień silnik lub samochód

pytam jak mozna to naprawic co wymienic!!
HAL9000SE
HAL9000SE
  18 kwietnia 2010

Sprawdź najpierw takie rzeczy jak:
- obecność plam oleju w zbiorniku wyrównawczym układu chłodzącego
- obecność chłodziwa w oleju (wtedy na wlewie i korku wlewu oleju tworzy się charakterystyczny "majonez" - rozpoznasz po konzystencji)
- sprawdź czy silnik nie puszcza gdzieś oleju, nie jest mokry
- obejżyj wszystko raz jeszcze na kanale, od spodu.
- jak ci kopci mocno, dym masz niebieski to znaczy że olej jest wypalany, ale to jest symptom zakatowanego silnika. jak jeździ i przyspiesza w miare normalnie to znaczy że olej ucieka gdzieś indziej.

Podstawowe pytanie - ile ubywa? Auto masz już stosunkowo leciwe, więc niewielkie dolewki oleju są z reguły normą, wtedy najszczęściej stosuje się już nieco wyższej gęstości olej.

gsgwsg
gsgwsg
  18 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ile ubywa

chodzi mi o to ze jak odkrecam korek od wlewu oleju na uruchomionym silniku to pluje olejem nie wiem czy tak powinno byc nie znam sie
LearningToFLy84
LearningToFLy84
  18 kwietnia 2010

Mam Astrę F, 1.4i, z tego samego roku co twoja. To, że bierze olej to PRAKTYCZNIE reguła w tych modelach...

Ale oczywiście sprawdź to o czym pisze HAL9000SE.

gsgwsg
gsgwsg
  18 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam Astrę F, 1.4i, z tego samego roku co twoja. To, że bierze olej to PRAKTYCZNIE reguła w tych modelach... Ale oczywiście sprawdź to o czym pisze HAL9000SE.

mialem sie zamieniac na inne auto ale jak koles odkręcił korek od wlewu oleju to zrezygnowal z zamiany
BolekPce
Posty: 48 (po ~88 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 8
BolekPce
  18 kwietnia 2010

To normalne bo olej jest na popychaczach zaworow i dlatego 'pluje' a ile tego oleju na 100km ci ubywa??

nikifor
nikifor
  18 kwietnia 2010

To ze bierze olej to nie regula,moja asterka od wymiany do wymiany wypija 50ml,a majonezik pod zakretka wlewu oleju robi sie tez jak autko jezdi krotkie odcinki,sprawdz swiece tak po 1 minucie od odpalenia samochodu jezeli sa zaolejone to pierscienie do wymiany,masz zagazowane auto?

gsgwsg
gsgwsg
  18 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: To normalne bo olej jest na popychaczach zaworow i dlatego 'pluje' a ile tego oleju na 100km ci ubywa??

na 100km...?? nie wiem co miesiac dolewam oleju nie caly litr
gsgwsg
gsgwsg
  18 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 1 minucie od odpalenia samochodu jezeli sa zaolejone to pierscienie do wymiany

czyli wyczyscic odpalic auto i po minucie sprawdzic swiece tak??
BolekPce
Posty: 48 (po ~88 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 8
BolekPce
  18 kwietnia 2010

Co miesiac to ja robie 4tysiace km wiec dlatego pytam ile km robisz miedzy dolewkami

gsgwsg
gsgwsg
  18 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Co miesiac to ja robie 4tysiace km wiec dlatego pytam ile km robisz miedzy dolewkami

ja kolo 3 tys.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.