gsgwsg
gsgwsg
  18 kwietnia 2010 (pierwszy post)

witam posiadam opla astre 1.6 benzyna 55kw 93rok od pewnego czasu zaczeła mi brac olej napiszcie mi co trzeba wymienic w silniku ??

BolekPce
Posty: 48 (po ~88 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 8
BolekPce
  18 kwietnia 2010

To normalne dla opli :/ a dymek leci jak odkrecisz korek od wlewu oleju na goracym silniku? Mam civica 1.3 89r przebieg 334tys i na 10tys bierze 2setki oleju wiec nawet niedolewam:)

gsgwsg
gsgwsg
  18 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a dymek leci jak odkrecisz korek od wlewu oleju na goracym silniku?

leci dymek
HAL9000SE
HAL9000SE
  18 kwietnia 2010

Dym a właściwie para będzie unosić się przy niskiej temperaturze otoczenia, ale to oczywiście sugeruje parowanie substancji nieporządanych w wyższych temperaturach. Co do wychlapywania to niekoniecznie masz problem z przedmuchami. Mi wychlapuje np dlatego że wałek rozrządu mam nieosłonięty (1,8 benzyna z 2003) więc jak widzisz pod wlewem poruszające się elementy silnika to norma.

BolekPce
Posty: 48 (po ~88 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 8
BolekPce
  18 kwietnia 2010

Silnik do roboty przedmuchy juz ma:/ moze komus wcisniesz kto sie niezna bo naprawiac sie nieoplaca

Pajel
Pajel
  18 kwietnia 2010

no i co ? źle powiedziałem ?! hahaha
mam wy**ne na tego co to usunął

Pajel
Pajel
  18 kwietnia 2010

g*wno wiecie i piszecie farmazony

whitestok
whitestok
  19 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: mam wy**ne na tego co to usunął

mój post (pierwsza odpowiedź w tym temacie) też jakiś pajac usunął, no cóż...a administratorzy ściemniają, że się nie da usuwać postów...
nikifor
nikifor
  19 kwietnia 2010

Tak,a najlepiej sprawdzic kompresje na cylindrach,jak bardzo bierze to swieca bedzie zaolejona i bedziesz wiedzial ktory tloczek leje,nie kupuj jekis podrobek pierscieni bo nie wytrzymaja nawet 3msc.A i oczywicie glowica po rozebraniu do planowania musowo.

KORARM
KORARM
  19 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: administratorzy ściemniają, że się nie da usuwać postów...

Mój post już kiedyś dawno był usunięty w innym temacie tu na motoryzacji,
wszystko się da zrobić tylko nie chcą powiedzieć tego.

Konto usunięte
Konto usunięte: pytam jak mozna to naprawic co wymienic!!

A na jakim ojeju jeździsz?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.