crashoverridee
crashoverridee
  18 kwietnia 2010 (pierwszy post)

mam małe autko Opel Agila 1,2 benzyna, przebieg 90tyś, od jakiegoś czasu na biegu jałowym silnik pracuje jakby to diesel terkotał, silniczek ma łańcuch rozrządu, jednak czytałem, że bez problemu jezdza i po > 200tyś, brak check engine, olej w normie, po podniesieniu maski wyraźnie pod głowicą słychać cyk cyk jakby VW załączył na zimno, w czym może tkwić problem i czy można z tym narazie jeździć :)

Pajel
Pajel
  18 kwietnia 2010

A robi Ci się "masełko" pod korkiem oleju ? To może być uszczelka pod głowicą... Ten cyk to uciekająca kompresja. Jak z mocą ? Jeźdźi tak jak jeźdźiła ? Może popuścił się kolektor wydechowy ? Różne są możliwości...

crashoverridee
crashoverridee
  18 kwietnia 2010

hmm, pod korkiem nie zerkałem, a moc hmm myślę, że bez zmian, choć rzadko gazuje, b. częsta jazda po mieście, zdaje mi się, że na zimno tak bardzo tego nie slychać, jednak w temp roboczej słychać wyraźnie, zerknę pod korek i odp :)

Krzysiek91M
Krzysiek91M
  18 kwietnia 2010

tak jak kolega wczesniej napisal ten"cyk" to kompresja czyli uszczelka moze byc wydmuchana i dlatego tak sie dzieje

crashoverridee
crashoverridee
  18 kwietnia 2010

hmm powiem szczerze, że gnoju jak to jeden gość nazwał jest pod korkiem, zatem odrazu jadu do warsztatu i podepnę sie pod komputer też

crashoverridee
crashoverridee
  18 kwietnia 2010

ile tak + - może kosztować wymiana uszczelki pod głowicą w takim autku:)

Pajel
Pajel
  18 kwietnia 2010

podpięcie nic Ci nie da a tylko bulniesz 40zł ;) chyba że bardzo chcesz
sama uszczelka kosztuje ~50zł ... ja ostatnio sam zmieniałem w swojej Viki X16SZR ... a nie wiem ile sobie zażyczy mechanik za wymianę :) zależy od stopnia zaawansowania silnika ... jak masz 8V będzie taniej ... 16V drożej ;) a ile nie wiem ;P

crashoverridee
crashoverridee
  18 kwietnia 2010

16V :))) troszke przesadziłem z przebiegiem i wymianą oleju 16tyś ale może jutro wszystko zrobię

crashoverridee
crashoverridee
  19 kwietnia 2010

z głowicą jest ok, żadnych ubytków oleju itd wymieniłem olej, filtr oleju hmm rozleciał się całkowicie ??? cykanie jest podobne choć może mniejsze, diagnostyk mój powiedział, że hydraulika tak będzie pracować, swoje przejechane ma .

kaziu4442
Posty: 471 (po ~240 znaków)
Reputacja: 3 | BluzgometrTM: 2
kaziu4442
  27 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: filtr oleju hmm rozleciał się całkowicie ???

Jak filtr oleju sie rozlecial? Na zimnym calkiem jak odpalasz to stuka glosniej czy cieszej? Chodzi o kilka pierwszych obrotow silnika. Jesli na cieplym bardziej to znaczy ze ta hydraulika raczej.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.