pietsze
pietsze
  2 kwietnia 2010 (pierwszy post)

Witam. Posiadam audi80 B4 91r. 20.B. Mój problem polega na tym, że na benzynie auto strasznie dusi a gdy się wrzuci na luz podczas jazdy to gaśnie.. Czy może to być wina benzyny? Przed tankowaniem na orlenie nie było żadnych problemów, dopiero po wlaniu paliwa auto zaczęło szwankować. Potem tankowałem na shellu i myślałem, że problem zniknie ale niestety..pomóżcie..

weroniczka17wroc
weroniczka17wroc
  2 kwietnia 2010

Nie dbałeś o autko

PiesekLeszek1
PiesekLeszek1
  2 kwietnia 2010

Być może szwankują Ci wtryski lub pompa......kiedyś czytałem artykuł o podobnym problemie do twojego....okazało się że w paliwku była za duża ilość wody.......(wina pomp które zaciągnęły wodę z dna zbiornika). Najlepiej udaj się na warsztat , to tylko moja propozycja :).

pietsze
pietsze
  2 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte:

o autko to ja dbam ale skoro jest, że tak powiem badziewie na Orlenie to już nie moja wina ;).. ostatni raz tam tankowałem :)
goldshaker
goldshaker
  2 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie dbałeś o autko

a ty nie dałaś o dupe

Konto usunięte
Konto usunięte: badziewie na Orlenie

ja tylko na orlenie tankuję i wiem że jest to jedno z lepszych paliw, mogłeś jakiś syf zaciągnąć z dna zbiornika, tak jak wyżej napisał, mechanik Cie czeka jak samo nie przejdzie
pietsze
pietsze
  2 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ja tylko na orlenie tankuję i wiem że jest to jedno z lepszych paliw, mogłeś jakiś syf zaciągnąć z dna zbiornika, tak jak wyżej napisał, mechanik Cie czeka jak samo nie przejdzie


no ale akurat nie tylko ja tak miałem z tym paliwem.. kolega również tam tankował i miał to samo.. posiadałem kilka lat temu motorower i również to samo się działo więc to zapewne wina paliwa.. słyszałem, że podobno denaturat pomaga przy takich problemach..prawda tj?? ;)
pietsze
pietsze
  2 kwietnia 2010

dodam, iż auto zaczyna się dusić przy ok 3tys obrotów..

andrzejek122
Posty: 6539 (po ~41 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
andrzejek122
  2 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Mój problem polega na tym, że na benzynie

to masz je tez na gazie czy tylko na benie?
KORARM
KORARM
  2 kwietnia 2010

Ile masz paliwa w zbiorniku?
Najlepiej wyjeździ to co masz i zatankuj werwe czy jakieś tam inne dobre paliwo i tak zrób kilka razy to lepsze paliwo.
I oczywiście wymień filtr paliwa
Problem powoli Tobie zniknie
Z paliwem czasami tak jest.

Konto usunięte
Konto usunięte: słyszałem, że podobno denaturat pomaga przy takich problemach..prawda tj?? ;)

Też tak słyszałem myśle, ze jest to możliwe ale nie polecam lać czegoś innego jak benzyna do baku.
BoOsKoO
BoOsKoO
  3 kwietnia 2010

raczej pompa paliwa wysiada

pietsze
pietsze
  3 kwietnia 2010
andrzejek122
andrzejek122: to masz je tez na gazie czy tylko na benie?

tak na gazie również

Konto usunięte
Konto usunięte: Ile masz paliwa w zbiorniku?

paliwa mam coś koło 10litrów.. dodam, iż wczoraj tankowałem werwę :)
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  3 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Mój problem polega na tym, że na benzynie auto strasznie dusi a gdy się wrzuci na luz podczas jazdy to gaśnie.. Czy może to być wina benzyny?

bo to za stary samochód żeby go benzyną karmić ;d
pietsze
pietsze
  4 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: bo to za stary samochód żeby go benzyną karmić ;d

jaki za stary:P autko chodzi dobrze tylko wqrwia mnie ta benzyna...jeździć się nie da na tym;/
WhereISMyBlunt
WhereISMyBlunt
  4 kwietnia 2010

nikt nie jest magikiem, i nie wywróży z Twoich opowieści. Nie znasz się to odstaw do mechanika. Albo przynajmniej, zamiast pisać kolejnego posta, wydłub pompę paliwa i poprzeglądaj układ paliwowy. Wyeliminuj tam usterkę, lub ją wyklucz, a wtedy możesz ewentualnie dalej szukać :afro:

SMXpawciooSMX
SMXpawciooSMX
  5 kwietnia 2010

może na ręcznym jeździsz ;pp hehe albo ropki się zatankowało przypadkiem;p
A tak na poważnie jeśli masz nieregularne niskie obroty to przyczyną może być silniczek wyrównawczy obrotów ... może to nie od benzyny

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.