mp4pmp
mp4pmp
  12 marca 2010 (pierwszy post)

Otóż mam taki problem.
Skuter 4T ,z gaźnika cieknie mi paliwo ,do filtra powietrza z tąd :

http://w386.wrzuta.pl/obraz/7VCjwkjk7qx/gaznik

Czy to na zgaszonym czy na właczonym silniku tak sie dzieje.Również dziwnie reaguje na gaz,kiedy dodam gazu i puszczę ,to po obroty utrzymują sie po puszczeniu gazu z 3-4 sek. dopiero potem spadają.Dodam również,że dawniej filtr paliwa napełniał sie do pełna benzyną a teraz zaledwie 1/3 i cieknie z gaźnika jak z kranu. Miał ktos podobny problem? z Góry dziękuje.

rodzynekchn
Posty: 319 (po ~287 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 16
rodzynekchn
  13 marca 2010

Zawiesiły sie pływaki i przelewa paliwo przez gaźnik normalna rzecz w pojazdach pędzonych ryżem , ponieważ paliwo nie nadąża przelatywać przez podcisnieniowy kranik masz tylko 1/3 paliwa w filtrze :-) Gaźnik do rozebrania i mozesz spróbować wyczyścić komore pływakową.

ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  13 marca 2010

W gaźniku pływak masz zawieszony na takiej blaszce, po jakims czasie w tym chinskich padlach ta blaszka sama sie wygina i zaworek upustowy nie domyka paliwa, musisz rozebrac gaźnik i podgiąć te blaszke tak aby zaworek wcześniej zamykał, nie umiem Ci tego zoobrazowac ale jak rozbierzesz to sam skumasz o co biega.
Najlepiej rob to metoda prob i bledow, podegnij minimetr, zakrec pokrywke i zalej go paliwem i patrz czy sie nie wylewa, jak sie wylewa to jeszcze troche podegnij az do skutku

pzdr

mp4pmp
mp4pmp
  13 marca 2010

Spróbuje tak zrobić,na początku też myślałem że ta sprężyna co jest pod kopuła to powoduje ale Ona jest w porządku. ;p

ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  13 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Spróbuje tak zrobić,na początku też myślałem że ta sprężyna co jest pod kopuła to powoduje ale Ona jest w porządku. ;p


tutaj winien moze byc tylko plywak i blaszka na ktorej jest zaworek niedomykający lecącego paliwa, ewentualnie jeszcze mozesz mieć dziurawy pływak ale watpie, stawiam na tą blaszke i zaworek bo kilka razy to robilem w skuterach chinskich i quadach
mp4pmp
mp4pmp
  13 marca 2010

Tak zrobiłem ,rozkręciłem ,oczywiście przy okazji wyczyściłem dysze i podgiołem tą blaszkę od pływaka i rzeczywiście pomogło.Zawsze zaoszczona kasa i zdobyte doświadczenie ,wielkie dzięki ;).

ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  13 marca 2010

Nie ma za co ;] Pzdr

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.