PoprostuJaa91
PoprostuJaa91
  28 lutego 2010 (pierwszy post)

Witam kupuje autko od rodziców jest to seat cordoba rocznik 97 kupuje je za wsumie nie wielka kwotę (1600 zł) proszę o radę jak je przerejestrować żeby mieć możliwie najniższe opłaty ? Opcja pierwsza zarejestrować je całkowicie na siebie czy opcja druga być współwłaścicielem razem z tatą ? Przy pierwszej opcji opłaty będą pewnie o wiele większe ?Albo czy jest jakaś możliwość żeby umowa nie była "kupno/sprzedaż" tylko darowizna, bo wtedy chyba zapłaciłbym mniejszy podatek w skarbówce ? Przepraszam za to, że post jest napisany dość chaotycznie, ale to moje pierwsze autko i ogólnie całkowicie nie wiem jak to wszystko załatwić tak żeby było najlepiej, szybko i możliwie najtaniej

ziomekthx
ziomekthx
  28 lutego 2010

jesli chcesz miec auto i znizki ojca to auto musi byc zarejestrowane na niego. Wiec nie spisuj zadnej umowy tylko daj mu pieniądze do reki a Ciebie wpisze jako współwłaściciel. Jesli zarejestrujesz auto na siebie nie bedziesz miła znizek nawet jak ojciec bedzie współwłascicielem. Gdy kupowałem auto nie od ojca umowa była na mnie i nie miałbym znizek ojca gdybym zarejestrował auto na siebie a jego na współwłaściciela, wiec spisałem akt darowizny

misza1
Posty: 348 (po ~154 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
misza1
  28 lutego 2010

no i trzeba pamietac o zwyzkach za wiek do 25lat :-P ale nie we wszystkich ubezpieczalniach ;-)

WujekBeton
WujekBeton
  28 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: nie bedziesz miła znizek nawet jak ojciec bedzie współwłascicielem

ja kupiłem pierwsze autko i ojciec był współwłaścicielem no i jego zniżki sporo obniżyły mi koszty ubezpieczenia
Stachu
Stachu
  28 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ja kupiłem pierwsze autko i ojciec był współwłaścicielem no i jego zniżki sporo obniżyły mi koszty ubezpieczenia


Potwierdzam, ja również mam auto zarejestrowane na siebie, natomiast tata jest współwłaścicielem i mam jego zniżki.
ziomekthx
ziomekthx
  28 lutego 2010
Stachu
Stachu: Potwierdzam, ja również mam auto zarejestrowane na siebie, natomiast tata jest współwłaścicielem i mam jego zniżki.


To moze zalezy to od województwa tez tak chciałem zrobic bo umowa była spisana na mnie ale powiedział mi Pan który rejestrował mi samochód ze przy ubezpieczeniu nie przejda ojca znizki na mnie jesli to ja bede właścicielem samochodu
WujekBeton
WujekBeton
  28 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: moze zalezy to od województwa

raczej od ubezpieczyciela
ziomekthx
ziomekthx
  28 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: raczej od ubezpieczyciela

No ale tak mi powiedziano w dziale komunikacji miejskiej a nie w ubezpieczalni
SiemaNiuniek
SiemaNiuniek
  28 lutego 2010

A chcesz wykupić tylko OC, czy AC też? Masz już jakieś zniżki??

whitestok
whitestok
  28 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: No ale tak mi powiedziano w dziale komunikacji miejskiej

tam są w wielu województwach niedoinformowani więc nie ma co ich za bardzo słuchać.
PoprostuJaa91
PoprostuJaa91
  1 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: A chcesz wykupić tylko OC, czy AC też? Masz już jakieś zniżki??

Interesuje mnie tylko OC, z tego wzgledu ze gdybym chcial wziasc rowniez AC to juz chyba bym calkiem zbankrutowal ;)

Ale juz mniejwiecej wszystko wiem co i jak dzisiaj bylem w firmie ubezpieczeniowej dos mila i konkretna babka mi to dokladnie obliczyla co i jak sam tata póki co placi 386 zl jesli bd wspolwlacicielem bd placil okolo 578 zl a jesli chcialbym miec auto tylko na siebie to zaplace 1364 polskich zlotych ;/ wiec póki co decyduje sie na wspolwlasciciela, babka jeszcze doradzila mi tak zeby tata drugie auto ubezpieczyl sobie w innej firmie dlatego ze jesli ja stukne (odpukac) w cos to on nie straci w ogóle znizek ;)
PoprostuJaa91
PoprostuJaa91
  1 marca 2010
misza1
misza1: no i trzeba pamietac o zwyzkach za wiek do 25lat :-P

Tobie widze sie akutat udalo ;)
a ja musze czekac na zmiszki za wiek jeszcze 6 lat ;/
SiemaNiuniek
SiemaNiuniek
  2 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale juz mniejwiecej wszystko wiem co i jak dzisiaj bylem w firmie ubezpieczeniowej dos mila i konkretna babka mi to dokladnie obliczyla co i jak sam tata póki co placi 386 zl jesli bd wspolwlacicielem bd placil okolo 578 zl a jesli chcialbym miec auto tylko na siebie to zaplace 1364 polskich zlotych ;/ wiec póki co decyduje sie na wspolwlasciciela, babka jeszcze doradzila mi tak zeby tata drugie auto ubezpieczyl sobie w innej firmie dlatego ze jesli ja stukne (odpukac) w cos to on nie straci w ogóle znizek ;)


i bardzo dobrze zrobiłeś. Ty też swoje zniżki musisz wyjeździć, więc staraj się nie puknąć nikogo ;) a wjakiej ubezpieczalni jesteś? do ilu lat trzeba placic kare za mlodociany wiek?
damian0889
Posty: 996 (po ~153 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
damian0889
  2 marca 2010

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!nic nie robic tylko jezdzic na rodzicow!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PoprostuJaa91
PoprostuJaa91
  2 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a wjakiej ubezpieczalni jesteś?

Wstyd sie przyznac ale nie pamietam, musialbym zerknac do ubezpieczenia. ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: do ilu lat trzeba placic kare za mlodociany wiek?

z tego co mi ta babka mowila to do 25 chyba albo do 26 ;/ :(

damian0889
damian0889: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!nic nie robic tylko jezdzic na rodzicow!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


No chyba raczej nie ! i pozniej kupie sobie cos z wiekszym silnikiem juz calkowicie na siebie i nadal bede calkowicie bez znizek ? Bez sensu... Wsumie to juz zaluje ze skuter mialem zarejestrowany nie na siebie bo przez 2 lata go mialem, nie mialem zadnej stuczki i juz bym mial pare % znizki a tak to lipa ;/ no ale trudno ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.