PoprostuJaa91
PoprostuJaa91
  28 lutego 2010 (pierwszy post)

Witam kupuje autko od rodziców jest to seat cordoba rocznik 97 kupuje je za wsumie nie wielka kwotę (1600 zł) proszę o radę jak je przerejestrować żeby mieć możliwie najniższe opłaty ? Opcja pierwsza zarejestrować je całkowicie na siebie czy opcja druga być współwłaścicielem razem z tatą ? Przy pierwszej opcji opłaty będą pewnie o wiele większe ?Albo czy jest jakaś możliwość żeby umowa nie była "kupno/sprzedaż" tylko darowizna, bo wtedy chyba zapłaciłbym mniejszy podatek w skarbówce ? Przepraszam za to, że post jest napisany dość chaotycznie, ale to moje pierwsze autko i ogólnie całkowicie nie wiem jak to wszystko załatwić tak żeby było najlepiej, szybko i możliwie najtaniej

PeJakPaula
PeJakPaula
  2 marca 2010

Ten temat mi przypomniał że mam nieprzerejestrowany samochód i generalnie mam to gdzieś :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: a Ciebie wpisze jako współwłaściciel

Jak jest zarejestrowane na ojca to jak wpisze ? W trakcie tak sobie po prostu dopisze ?
PoprostuJaa91
PoprostuJaa91
  3 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak jest zarejestrowane na ojca to jak wpisze ? W trakcie tak sobie po prostu dopisze ?

Nie no nie on sam :d
idzie sie z tym do urzedu komunikacji i tam babka dopisze tylko nie wiem dokladnie czy to do tego dowodu rejestracyjnego ktory juz jest czy bedzie trzeba czekac na nowy iles tam, ale znajac polskie realia druga opcja jest bardziej prawdopodobna ;)
AkaDwa
AkaDwa
  3 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak jest zarejestrowane na ojca to jak wpisze ? W trakcie tak sobie po prostu dopisze ?

Pewnie nie, pewnie trzeba zabić ojca :rotfl:
SiemaNiuniek
SiemaNiuniek
  3 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: z tego co mi ta babka mowila to do 25 chyba albo do 26 ;/ :(


nooo, to akurat powinieneś się wyrobić do 24 roku zycia ze znizkami...o ile wczesniej komuś w tyłek nie wiedziesz :mrgreen: więc polecam nie szarżować na ulicach :P bo te zniżki to fajna rzecz :P pozniej jak zmieniasz autko np o większej pojemności powidzmy powyzej 2.0 to się przydają :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.