luk1722
luk1722
  26 lutego 2010 (pierwszy post)

witam chcem wymienic olej czy musze odkrecic cala pokrywe wraz z korkiem aby wyczyscic czy moge lac nowy olej i tylko korek wyczyscic

misza1
Posty: 348 (po ~154 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
misza1
  26 lutego 2010

a czy na warsztacie do wymiany oleju rozbieraja sielnik?? ;-) odkrecasz wlewasz nowy i zakrecasz ;-)

w temacie masz napisane "maslo na korku wlewu oleju"
jesli mowisz o takim szaro-bialym nalocie to zle wiesci... woda/wilgoc w oleju..

luk1722
luk1722
  26 lutego 2010

a te maselko to nie przeszkadza?w sumie pierwszys raz mi sie takie cos zdarzyło

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  26 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: chcem wymienic olej

nie wiem jak u Ciebie, ale ja w warsztacie kupuje olej i filtry, i wymiane mam gratis, więc po co sie pieprzyć z wymianą oleju, tym bardziej jak nie wiesz jak to zrobić to poproś kogoś ogarniętego bardziej od Ciebie, i nie pytaj na forum bo tu dowiesz się tyle co nic.
misza1
Posty: 348 (po ~154 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
misza1
  26 lutego 2010

to maselko oznacza grubsze problemy...

np. uszczelke glowicy, uszkodzona glowice, pekniety blok....

niestety to musi zdiagnozowac mechanik ktory ma pojecie ;-)

zdzihym
zdzihym
  26 lutego 2010

ojej już straszy człowieka to przez jazdę na niedogrzanym silniku wilgoć nie odparowała

DJpamir
Posty: 801 (po ~239 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 1
DJpamir
  26 lutego 2010

Wedłóg mnie to też jest uszczelka pod głowicą,ja b czesto jezdziłem krótkie dystanse na niedogrzanym silniku i w zyciu nalotu nie miałem.
Owszem pojawił się w 1 aucie ale zaczoł też ubywać płyn chłodzący więc już wiedziałem co się stało.

GÓWNO WIESZ W NOGACH ŚPISZI O KUPIE JEŻA SNISZ

MiSZgtv
MiSZgtv
  27 lutego 2010

U mnie też jest nalot na korku od wlewu oleju i kto mi wmówi, że silnik padaka i płyn chłodniczy wpiernicza?
tak jak pisał wyżej zdzihym auto jest najprawdopodobniej niedogrzane i dlatego tak, a wy straszycie go uszczelką...
Ja robię dziennie 3km rano i wieczorem czasami w weekend więcej i też mam nalot, a o dziwo płynu chłodniczego ani nic nie ubywa...

Aby nie zakładać tematu nowego, gdy kupowałem olej do swojego auta, sprzedawca chciał mi wcisnąć jakiś środek co wlewa się przez korek wlewu oleju, robi się autem 3/4 kilometry i olej ponoć robi się bardzo rzadki jak woda i wszystko ponoć dokładnie spływa. Niestety ku jego z dziwieniu nie kupiłem tego cuda. Nie pamiętam jak to się nazywa. Stosował to ktoś?

luk1722
luk1722
  27 lutego 2010

plynu nie ubywa maselka nie ma na bagnecie wplynie tez nie widac nic niepokojacego typu olej czy zapach spalin chodiz mi tylko o to czy trzeba to czyscic czy lac nowy olej a tamto zniknie przy letnich temperaturach

adiluki
Posty: 1972 (po ~312 znaków)
Reputacja: 55 | BluzgometrTM: 205
adiluki
  27 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: witam chcem wymienic olej czy musze odkrecic cala pokrywe wraz z korkiem aby wyczyscic czy moge lac nowy olej i tylko korek wyczyscic

jak zrobisz tak będziesz jeździł
ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  27 lutego 2010

przejedź z 200km to nalot zniknie sam...
to od niedogrzanego silnika, w domu mam 2 samochody, obydwa jezdza do pracy 2km i w obydwu jest taki sam nalot. Nie straszcie od razu ze to uszczelka ;p

luk1722
luk1722
  27 lutego 2010

dzieki i pozdrawiam

damian0889
Posty: 996 (po ~153 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
damian0889
  2 marca 2010
misza1
misza1: to maselko oznacza grubsze problemy... np. uszczelke glowicy, uszkodzona glowice, pekniety blok.... niestety to musi zdiagnozowac mechanik ktory ma pojecie ;-)

to maselko oznacza ze za malo jezdzi...
misza1
Posty: 348 (po ~154 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
misza1
  2 marca 2010

ok ok macie racje :-D poniosło mnie :mrgreen:

po prostu w zadnym aucie nie mialem tego problemu a niektorymi tez malo jezdzilem ;-)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.