PeJakPaula
PeJakPaula
  23 lutego 2010 (pierwszy post)

Cześć.
Pewnie temat będzie zamknięty więc proszę o info na PW.
Poszukiwany DOBRY mechanik z Wawy, jak ktoś ma kogoś godnego polecenia i w rozsądnej cenie to bardzo proszę ...

Problem :
Padło wspomaganie, zaczęło coś trzeszczeć i koniec, nie ma.
Myślałam że może brak płynu, dolałam ale chluuup i wyleciało wszystko.
Prawdopodobnie maglownica do wymiany ale pewności nie mam.

PeJakPaula
PeJakPaula
  23 lutego 2010

Jeszcze mi się coś przypomniało :)
Opis sytuacji :
Zalałam alfę jakimś gównem które po drodze było pod nazwą 95 i nagle przestała mi wchodzić w obroty ... 3.5 tys i koniec ... panika ale na szczęście było to tylko za 100 PLN wlane więc szybko to wyjeździłam i zatankowałam na stacji gdzie zawsze tankuję i wszystko ok ... Dziwne nie ? Aż taką różnica mogła być po samej benzynie ? Co o tym myślicie ?

whitestok
whitestok
  23 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Prawdopodobnie maglownica do wymiany ale pewności nie mam.

lub uszczelki w układzie wspomagania...

Konto usunięte
Konto usunięte: Zalałam alfę jakimś gównem które po drodze było pod nazwą 95 i nagle przestała mi wchodzić w obroty ... 3.5 tys i koniec ... panika ale na szczęście było to tylko za 100 PLN wlane więc szybko to wyjeździłam i zatankowałam na stacji gdzie zawsze tankuję i wszystko ok ... Dziwne nie ? Aż taką różnica mogła być po samej benzynie ? Co o tym myślicie ?


widocznie na stacji benzynowej w zbiorniku z benzyną było dużo wody i taką mieszankę zatankowałaś.
KORARM
KORARM
  23 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Poszukiwany DOBRY mechanik

Dobrych mechaników nie ma hehe

Konto usunięte
Konto usunięte: Zalałam alfę jakimś gównem które po drodze było pod nazwą 95 i nagle przestała mi wchodzić w obroty ... 3.5 tys i koniec

inne 95 by pewnie chodziło ok. przypadkiem mogło tam znaleźć się dużo syfu lub też wody.
Lepiej wymień filtr paliwa
KORARM
KORARM
  23 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Pewnie temat będzie zamknięty więc proszę o info na PW.

niby dlaczego skoro jest na temat?
Chyba, ze po upłuwie 2 tygodni to i tak nikt nie czyta starych postów...
RockstarNorth
RockstarNorth
  24 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Cześć. Pewnie temat będzie zamknięty więc proszę o info na PW. Poszukiwany DOBRY mechanik z Wawy, jak ktoś ma kogoś godnego polecenia i w rozsądnej cenie to bardzo proszę ... Problem : Padło wspomaganie, zaczęło coś trzeszczeć i koniec, nie ma. Myślałam że może brak płynu, dolałam ale chluuup i wyleciało wszystko. Prawdopodobnie maglownica do wymiany ale pewności nie mam.

A wcześniej miałaś płyn od wspomagania ? Bo mogło tak byc że pompa na sucho pracowała i trzeszczało , dolałaś płynu to i tak nie pomogło , powiedz tylko czym śmigasz to może o kosztach Ci powiem . Sam niedawno robiłem pompę w swojej Cali.
whitestok
whitestok
  24 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Poszukiwany DOBRY mechanik z Wawy, jak ktoś ma kogoś godnego polecenia

ul. Arkuszowa 2a, 01-934 Warszawa
tel/fax: (22) 817-93-40, (22) 835-15-80
komórka: 502.277.790
misza1
Posty: 348 (po ~154 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
misza1
  24 lutego 2010

a mnoze pprostu przewod od wspomy strzelil dlatego to cluup ;-)
a dzwieki moga byc dziwne bo pompa chodzi na sucho :-D

PeJakPaula
PeJakPaula
  25 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: lub uszczelki w układzie wspomagania...

Nie, to zostało wykluczone.

Konto usunięte
Konto usunięte: inne 95 by pewnie chodziło ok. przypadkiem mogło tam znaleźć się dużo syfu lub też wody. Lepiej wymień filtr paliwa

Filtr mam wymieniony.
Zastanawiam się czy to możliwe, że samochód się "przyzwyczaja" do jednego rodzaju benzyny.

Konto usunięte
Konto usunięte: niby dlaczego skoro jest na temat? Chyba, ze po upłuwie 2 tygodni to i tak nikt nie czyta starych postów...

Nie wiem dlaczego, nie wiem jakie tutaj teraz panują "nawyki" :D

Konto usunięte
Konto usunięte: A wcześniej miałaś płyn od wspomagania ? Bo mogło tak byc że pompa na sucho pracowała i trzeszczało , dolałaś płynu to i tak nie pomogło , powiedz tylko czym śmigasz to może o kosztach Ci powiem . Sam niedawno robiłem pompę w swojej Cali.

Wiesz, to mi się już chrzniło jakiś czas.
Jak zapalałam samochód musiałam przekręcić na maksa w prawą i w lewą stronę i dopiero wspomaganie zaczynało działać, płyn był.
Alfa 156 koszt już znam. Około 300-400 używana maglownica, około 1 000zł nowa ( naprawę mam za free i już się robić :) ) do tego czasu pozostaje mi 166.

Konto usunięte
Konto usunięte: ul. Arkuszowa 2a, 01-934 Warszawa tel/fax: (22) 817-93-40, (22) 835-15-80 komórka: 502.277.790

Dziękuje Panie obrażalski :)

misza1
misza1: a mnoze pprostu przewod od wspomy strzelil dlatego to cluup ;-) a dzwieki moga byc dziwne bo pompa chodzi na sucho :-D

Przewód cały :)
Strasznie dziwne, chwilami miałam wrażenie od tego zgrzytu że zaraz mi się coś dosłownie wysypie spod maski :)

Ok, alfa w naprawie, będzie ok :)
whitestok
whitestok
  25 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Dziękuje Panie obrażalski :)

hmm? nie zrozumiałem.
KORARM
KORARM
  25 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Zastanawiam się czy to możliwe, że samochód się "przyzwyczaja" do jednego rodzaju benzyny.

nie to raczej może jest troche tak odczówalne ale to paliwo musiało być jakieś trefne,
Samochód (nie wiem o jakim piszemy) Generalnie najnowsze Konstrukcje sterowane komputerem przyzwyczajają się do stylu jazdy.
Mówimy tu o autach powyżej 2007r.
I jeśli jeździ stary dziadek to może być sytuacja, ze komputer obliczył już jak ma się zachowywać tak aby jeździć najoszczędniej i jak młody wsiądzie to mówi, ze coś jest nie tak (nie ma mocy) a przecież jeżdze takim samym i mój lepiej idzie.
A tu wystarczy normalnie czyli (na bucie) przejechać 10 km i wszystko wraca do normy.
I jeśli dziadek jeździł na 98 a młody zaleje 95 to też może to gwałtownie wpłynąć na jakość pracy silnika która wynika z paliwa i stylu jazdy. tylko nie 3,5 tys i koniec
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.