tomi111234
tomi111234
  28 stycznia 2010 (pierwszy post)

hej mam lagunke 1.8 b+ gaz sekwencyjny i mam pytanko czy mozna ustawic aby wczesniej mi sie przelaczala na gaz bo teraz przelacza sie dopiero jak ma ok 60 stopni?

KORARM
KORARM
  28 stycznia 2010

Wszystko można zrobić tylko nie będzie to dobre dla twojego silnika

tomi111234
tomi111234
  28 stycznia 2010

co do silnika to sie zgadza ale przy takiej temperaturze jak jest teraz totrzeba czekac ok 10 min az sie przelaczy a benzyna jak by nie bylo jest 2 razy drozsza od gazu...a to znowu nie jest dobre dla mojej kieszeni...

MiSZgtv
MiSZgtv
  28 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte:

Można, robią to w zakładzie gdzie montują lpg cena za usługę różna 20-100zł, osobiście wolałbym kupić interfejs pod daną instalację za około 40zł i samemu sobie to zrobić.
Co do temperatury przełączania możesz śmiało ustawić od 30 stopni. Poniżej nie jest zalecane.
DJpamir
Posty: 801 (po ~239 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 1
DJpamir
  28 stycznia 2010

ja akurat mam w vektrze przełącznik starego typu ze sie przelacza na lpg po przegazowaniu niezaleznie od temp.
dlatego zima go mam na benzynie i pozniej go recznie przelaczam,robie to zawsze jak sie wskazowka ruszy z zimnego albo jak po wlaczeniu ogrzewania zaczyna letnie powietrze leciec. ile silnik wtedy moze miec stopni? bo wskaznik niedokladny jak to w oplach i nie pisze 80 90 100 stopni jak np w audi ::mrgreen::

GÓWNO WIESZ W NOGACH ŚPISZI O KUPIE JEŻA SNISZ

folkemon
folkemon
  29 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Wszystko można zrobić tylko nie będzie to dobre dla twojego silnika

jak i dla samej instalacji, której niektórej elementy w niskich temperaturach zużywają się szybciej
lutek
lutek
  29 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: co do silnika to sie zgadza ale przy takiej temperaturze jak jest teraz totrzeba czekac ok 10 min az sie przelaczy a benzyna jak by nie bylo jest 2 razy drozsza od gazu...a to znowu nie jest dobre dla mojej kieszeni...

A ile tej benzyny wypalisz w ciągu tych kilku minut? Jak dobrze się zastanowisz to zrozumiesz że kosztuje cię to o niebo mniej niż mialbyś potem silnik ratować
DJpamir
Posty: 801 (po ~239 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 1
DJpamir
  29 stycznia 2010
lutek
lutek: A ile tej benzyny wypalisz w ciągu tych kilku minut? Jak dobrze się zastanowisz to zrozumiesz że kosztuje cię to o niebo mniej niż mialbyś potem silnik ratować

taki silnik od gazu nie padnie,lecz instalacja troche po dupie dostaje.
ale 60 stopni to naprawde przesada powinno byc na max 30 ustawiona

GÓWNO WIESZ W NOGACH ŚPISZI O KUPIE JEŻA SNISZ

HAL9000SE
HAL9000SE
  29 stycznia 2010

A nie próbowałeś przesłonić chłodnicy aby silnik szybciej temperatury nabierał? Klasyczny myk z kartonem za wlotami powietrza z zewnątrz.

tomi111234
tomi111234
  30 stycznia 2010

chłodnicę mam całą zasłoniętą ale niestety to nic nie pomaga,sam byłem bardzo zdziwiony...

ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  30 stycznia 2010

Jedz niech Ci przestawią tak zeby Ci sie przelaczal przy odpowiednich obrotach, np przy 2,5 tys jak przegazujesz to sie samo przelaczy. Tylko pamietaj ze i tak samochod powinien sie na tyle rozgrzac aby plyn chlodniczy byl cieply, w przeciwnym razie parownik bedziesz mial do wyrzucenia po jakims czasie.

MiSZgtv
MiSZgtv
  30 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte:

Jak chcesz zrobić myk szyderczy to polej parownik ciepłą wodą powyżej 60 stopni tam gdzieś jest czujnik od temperatury i przełączy Ci na gaz:P

A tak na poważnie to odsłoń chłodnice bo to nic nie daje i głupi nawyk za czasów komunizmu i przeprogramuj złączanie gazu od 30stopni, lub kup interfejs na alledrogo pod swoją instalacje i sam zrób co będzie lepszym rozwiązaniem bo będziesz mógł po ustawiać sam dosłownie wszystko i za free.
tomi111234
tomi111234
  31 stycznia 2010

dobra dzięki...

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.