rockowiec666
rockowiec666
  28 stycznia 2010 (pierwszy post)

Witam :)
Czy może ktoś z Was słyszał, albo spotkał się z tym, że przy aucie z gaźnikiem może odciąć paliwo przy kręceniu do "końca"? Tak, jak to się dzieje przy autach z wtryskiem przy ok. 6-7 tys. obrotów? Bo ostatnio słyszałem jakąś plotkę, że niektóre gaźnikowce mają taką opcję.. Ale jakoś nie wiem czy można tym plotkom ufać.. :)
Może Wy coś wiecie??
Pozdrawiam :]

AkaDwa
AkaDwa
  28 stycznia 2010

Czy ja wiem czy nie które, jak splanujesz głowice to każdy tak ma.
W serii nie wiem, ale np. silnik malucha normalnie miał odcinkę..

rockowiec666
rockowiec666
  28 stycznia 2010

No ja właśnie to czytałem, że Cinquecetno tak ma.. Czyli poniekąd ciut większy Maluch.

KORARM
KORARM
  28 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: jak splanujesz głowice to każdy tak ma

A co ma głowica do odcięcia paliwa?

Konto usunięte
Konto usunięte: że niektóre gaźnikowce mają taką opcję..

Ja nie słyszałem chociaż na gaźnikach nie za bardzo się znam.
misza1
Posty: 348 (po ~154 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
misza1
  28 stycznia 2010

glowica ma do tego tyle co szczescie do duzego lotka....

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  28 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: może odciąć paliwo przy kręceniu do "końca"? Tak, jak to się dzieje przy autach z wtryskiem przy ok. 6-7 tys. obrotów?

wrrrrrłututututuutututu
javor86
javor86
  28 stycznia 2010

każdy silnik ma odcięcie, gaźnikowe nie odcinały benzyny tylko zapłon poprzez siłę odśrodkową na palcu rozdzielacza zapłonu.

whitestok
whitestok
  28 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy może ktoś z Was słyszał, albo spotkał się z tym, że przy aucie z gaźnikiem może odciąć paliwo przy kręceniu do "końca"?

Konto usunięte
Konto usunięte: każdy silnik ma odcięcie, gaźnikowe nie odcinały benzyny tylko zapłon poprzez siłę odśrodkową na palcu rozdzielacza zapłonu.

dokładnie i to nazywa się odcięcie zapłonu a nie odcięcie paliwa :)
rockowiec666
rockowiec666
  28 stycznia 2010

Czyli jednak plotki o tym, że akurat w Cinquecento odpowiada za to moduł zapłonowy okazały się faktem :)
Starałem się to na przykładzie paliwa wytłumaczy by to ludzie zrozumieli, ale tu jednak w większości są wykwalifikowani specjaliści także poradzili :)
Dzięki za odpowiedzi :)

AkaDwa
AkaDwa
  29 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: A co ma głowica do odcięcia paliwa?

Tam zamiast jak - chyba.

Co do mego postu to: widziałem, dotykałem malucha który miał planowaną głowicę 1.4mm i powstała tam odcinka poprzez sprężanie bądź mieszankę. Ja tam w to nie wnikałem, ale miał tylko tą modyfikację przeprowadzoną...
KORARM
KORARM
  29 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Co do mego postu to: widziałem, dotykałem malucha który miał planowaną głowicę 1.4mm i powstała tam odcinka poprzez sprężanie bądź mieszankę. Ja tam w to nie wnikałem, ale miał tylko tą modyfikację przeprowadzoną...

To kompletna bzdura.
Tam musiało coś innego być zmodyfikowane.
Paliwo wchodzi gdy jest sów sprężania i nie ma tam żanego ciśnienia a raczej jest podciśnienie.
AkaDwa
AkaDwa
  29 stycznia 2010

Pewnie masz racje.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.