222slodki222
222slodki222
  2 stycznia 2010 (pierwszy post)

wiam chciałbym kupic 307cc. chciałbym w dieslu ale ceny sa kosmiczne ponad 40tys. a benzyniaki kosztuja spokojnie 27tys. i czy jakbym kupił benzyne i silnik diesla od zwykłej 307 to bedzie pasowało??

KORARM
KORARM
  2 stycznia 2010

nie bendzie
kaste masz tą samą ale wiele przeróbek byś musiał dokonać a na pewno nie wyjdzie to taniej.

222slodki222
222slodki222
  2 stycznia 2010

aha dzieki bo masz racje kasta ta sama wiec powinno byc tak samo na allegro widze silniki to pasuja do 307 206 berlingo czy c4 t dziwne

KORARM
KORARM
  2 stycznia 2010

silniki pasują do auta w którym wcześniej był taki silnik ale diesel do benzyny włożyć to już wiele innych rzeczy jest po prostu innych.

222slodki222
222slodki222
  2 stycznia 2010

a jesli bym kupił silnik hdi od cc a nie zwykłego?? czy mocowanie silnika w dieslu i benzynie sa innne

KORARM
KORARM
  2 stycznia 2010

nie orientuje się w tym modelu ale podejżewam, ze mocowanie nie bendzie tródne tylko inne poduchy.
Problem masz kolego w osprzęcie, wydech, instalacja elektrychna, modół sterujący, zbiornik paliwa i cały układ paliwowy,
To na pewno musisz zmienić a co innego jeszcze to nie wiem bo aż tak bardzo sie nie orientuje ale w takich wypadkach nie są to mało kosztowne niespodzianki.
Może skrzynia nawed być inna, nie wspominając już o innych modółach sterujących elektroniką tu są niespodzianki.

J4cus
J4cus
  2 stycznia 2010

W zasadzie do posta wyżej nic bym już nie dodał - raczej polecił bym zamontowanie LPG zamiast bawienie sie z silnikiem.

222slodki222
222slodki222
  2 stycznia 2010

lpg. nigdy tego szajszu nie załoze. niedosc ze smierdzi zero mocy i gdziwny głos.

222slodki222
222slodki222
  2 stycznia 2010

osobiscie mam zwykłą 307 hdi 125km z chipem i rewelacyjnie przyspiesza i 6 literkow na 100. a gaz nigdy

whitestok
whitestok
  2 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: lpg. nigdy tego szajszu nie załoze. niedosc ze smierdzi zero mocy i gdziwny głos.

no tak.....bo diesel to pachnie co nie? pfff
whitestok
whitestok
  2 stycznia 2010

a jeśli podoba Ci się klekot diesla to kup sobie traktor...

J4cus
J4cus
  2 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: lpg. nigdy tego szajszu nie załoze. niedosc ze smierdzi zero mocy i gdziwny głos.


Albo kolego nigdy na dobrym gazie nie jeździłeś, znajomy coś Ci opowiedział i teraz gadasz głupoty, albo jeździłeś jakimś szajsem z podobnej klasy instalacją :)

Sam miałem kiedys podobne zdanie do Twojego, dopóki nie kupowałem obecnego auta.

1. Nie wiem co Ci śmierdzi (poza tankowaniem), bo po spaleniu jest praktycznie bezwonny

2. Zero mocy? Siejesz ferment - przy profesjonalnie założonej, nie regulowanej przez partaczy, markowej instalacji nie ma żadnego spadku mocy, dlaczego miałby być skoro liczba oktanowa gazu wynosi 90-120, (najczęściej 103-105 oktanów).

3. Jeśli chodzi o głos - nie gorszy niż diesla :P

Ale Twoja decyzja... baw się :P

Konto usunięte
Konto usunięte: osobiscie mam zwykłą 307 hdi 125km z chipem i rewelacyjnie przyspiesza i 6 literkow na 100.


No to jak 125 KM z chipem to musi być demon :ziober2:

Wybacz kolego - nie bede Cię na siłe przekonywał do LPG, każdy ma prawo wyboru.

Ale te 6 literków wychodzi Ci w trasie - nie wmówisz mi że nie.

Litr ropy kosztuje ok 3.50 zł * 6l = 21 zł

Na swoim przykładzie - 5 litrowy V8 o mocy lekko ponad 300 KM z LPG

Na autostradzie przy predkości czy to 120 czy max 170 km/h spala 13l gazu

Litr gazu kosztuje 1,95 * 13 = 25,35 zł

I gdzie jest ta ekonomia Twojego diesla?
ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  2 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Na swoim przykładzie - 5 litrowy V8 o mocy lekko ponad 300 KM z LPG Na autostradzie przy predkości czy to 120 czy max 170 km/h spala 13l gazu


takie bajki tylko w erze :mrgreen:
ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  2 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale te 6 literków wychodzi Ci w trasie - nie wmówisz mi że nie.


to kup sobie byle jaki silnik tdi, najlepiej 110 zwykla, zobaczysz co to znaczy zayebisty diesel, po miescie 7, na trasie 5.

juz nie mowie o 3 litrowym silniku w BMW [kilkukrotnie wyrozniony silnik]

188 koni i spalanie 7-10 litrow, a najnowsza beta 230koni z takim samym spalaniem.
Diesel to potęga.
comd89
comd89
  2 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: J4cus: Na swoim przykładzie - 5 litrowy V8 o mocy lekko ponad 300 KM z LPG Na autostradzie przy predkości czy to 120 czy max 170 km/h spala 13l gazu takie bajki tylko w erze

Obawiam się że nawet w erze tak nie mają:)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.