CzescTereska
CzescTereska
  21 grudnia 2009 (pierwszy post)

Siemka. Czy intensywne parowanie szyb oraz oszronienie od wewnątrz może być z powodu zawilgocenia w samochodzie?? Szyby parują mi w zawrotnym tempie gdy jest więcej niż jedna osoba w samochodzie. Jeśli to od wilgoci to jak się jej pozbyć podczas zimy??

CzescTereska
CzescTereska
  22 grudnia 2009
MC89
MC89: A woda Ci gdzieś nie leci? Może nagrzewnica przecieka...
raZ

hmmm teraz to mnie zaciekawiłeś...bo faktycznie jakiś czas temu (jeszcze przed zimą) zauważyłem wodę na gumowym chodniku z przodu, po stronie pasażera.. był lekki zaciek od strony błotnika
MC89
Posty: 26 (po ~208 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
MC89
  22 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: MC89:A woda Ci gdzieś nie leci? Może nagrzewnica przecieka...raZ hmmm teraz to mnie zaciekawiłeś...bo faktycznie jakiś czas temu (jeszcze przed zimą) zauważyłem wodę na gumowym chodniku z przodu, po stronie pasażera.. był lekki zaciek od strony błotnika


Ja właśnie tak miałem, woda na podłodze i zacieki od wylotów powietrza na nogi, ubywanie płynu i zaparowane szyby. Jest troche roboty z wymianą nagrzewnicy bo trzeba całą deskę rozdzielczą wyjąć. Z tego co piszesz wydaje mi się że właśnie masz delikatny przeciek i rozgrzany płyn od razu paruje. Ale jak znajdziesz wolną chwilę to możesz pogapić się troche czy nie widać jeszcze gdzieś zacieków itp ;)
KORARM
KORARM
  22 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: zauważyłem wodę na gumowym chodniku

Morze tam jest spływ od klimy? który skrapla wode z powietrza.
a jeśli szyby parują to nabi sobie klime. filtr też morze być przyczyną.
Albo po prostu tłuste szyby masz i trzeba umyś porządnie od wewnątrz?
Md13
Md13
  24 grudnia 2009

Jeździj z lekko uchylonym oknem

8PasazerNostromo
Posty: 618 (po ~157 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
8PasazerNostromo
  24 grudnia 2009

Zawilgocone auto, zapchany nawiew, zasrany filtr kabinowy, grzyb jakiś...a na dobry początek to kup jakiegoś antyfoga w spreju i popsikaj szyby.

No i uchylaj lekko szybę przy jeździe.

"You must drive this car before you die, it really is that good" M3 E30
CzescTereska
CzescTereska
  27 grudnia 2009

Póki co to udrożniłem odpływy wody, pościągałem chodniki i "suszyłem" w ocieplanym garażu (pół dnia) bo tylko tyle mogłem. Oprócz tego wrzuciłem sól kamienną w szmacianym worku, żeby pochłaniała wilgoć (taki przepis babci Władzi ale skuteczny) szyby wyczyściłem i potraktowałem preparatem "antifog" i póki co jest gitara. jak się zrobi cieplej to będę się bawił w dalsze szukanie ( przynajmniej dzięki temu ) sprawdzę czy wszystko ok :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.