kacper66666
Posty: 67 (po ~111 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
kacper66666
  10 grudnia 2009 (pierwszy post)

Mam takie pytanie, znajomy kupil auto od kolegi 3 miesiace temu za 900 zł ... co sie dzieje jesli jezdzi na oc bylego wlasciciela przez caly ten czas i OC sie konczy w grudniu i jak teraz musi to oplacic... co sie dzieje jesli samochod nie jest zgłoszony do skarbowki i nie jest przejestrowany na terazniejszego wlasciciela??

piotrekg6
piotrekg6
  10 grudnia 2009

oc moze sobie wykupic nawet jesli nie przerejstrowal auta do 900zl nie podlegaja podatkowi :)

kacper66666
Posty: 67 (po ~111 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
kacper66666
  10 grudnia 2009

owszem ale podobno trzeba je i tak zgłosic .. a co sie dzieje podczas kontroli gdy auto nie jest przerejestrowane po takim czasie na prawdziwego wlasciciela

DJpamir
Posty: 801 (po ~239 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 1
DJpamir
  10 grudnia 2009
kacper66666
kacper66666: owszem ale podobno trzeba je i tak zgłosic .. a co sie dzieje podczas kontroli gdy auto nie jest przerejestrowane po takim czasie na prawdziwego wlasciciela

właśnie tez mnie to zastanawia,bo wielu znajomych jezdziło na oc poprzedniego właściciela bardzo długo ale ich jeszcze nie zatrzymano do kontroli,wiec nie wiem

GÓWNO WIESZ W NOGACH ŚPISZI O KUPIE JEŻA SNISZ

goldshaker
goldshaker
  10 grudnia 2009
kacper66666
kacper66666: 3 miesiace temu

na oc poprzedniego właściciela możesz jeździć maksymalnie 1 miesiąc jeśli oczywiście ma jeszcze ważne przez ten okres ubezpieczenie.Tak w ogóle to co to za fura za 900zł????
folkemon
folkemon
  10 grudnia 2009

na OC jeździsz aż się skończy, ale musisz iść do ubezpieczyciela je przepisać na siebie - ale nie pamiętam już dokładnie

a auto przerejestrować należy bodajże do miesiąca. W dowodzie rejestracyjny jest małym druczkiem napisane, że wszelkie zmiany należy bodajże do miesiąca w nim nanieść. Zmianą może być np zamontowanie gazu, zmiana właściciela itp

a jakie są mandaty za to to nie wiem, chyba takie jak za nieważny dowód , nie wiem

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.