MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R
  7 grudnia 2009 (pierwszy post)

Jak w temacie, w jaki sposób przygotowujecie maszyne do przezimowania?

tomek1116
tomek1116
  7 grudnia 2009

Ja swoją myję dokładnie po sezonie, zalewam pełen bak żeby nie rdzewiał i do wszystkich linek wstrzykuję strzykawką trochę płynu hamulcowego i odstawiam do wiosny. (ewentualnie można jeszcze jak się ma felgi chromowane to przetrzeć je szmatką z olejem i odpalić moto ze 2 razy w zimie żeby się trochę rozruszało)

ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  7 grudnia 2009

Ja nie przygotowuje, bo w kazdym miesiacu udaje mi sie wyjechac na krotka przejazdzke a to najlepsze dla motocykla.

JustOneMati
JustOneMati
  7 grudnia 2009

w sumie do pier owzielem, przygrylem go w garazu 2 kocami i tak przezyje do wiosny, co jakis czas go odpale.

InEveryMomentYour
InEveryMomentYour
  8 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: w kazdym miesiacu udaje mi sie wyjechac na krotka przejazdzke a to najlepsze dla motocykla.

ciężko jakąś 600 ruszyć w 20cm sniegu :D mowa o sportowym bo crosowy daje rade :) ale nie preferuje jazdy po sniegu chyba ze Qadem wtedy jest zabawa
dzikA750
Posty: 198 (po ~305 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
dzikA750
  8 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. DOKŁADNE UMYCIE MOTOCYKLA. Po ostatniej przejażdżce nie możemy po prostu odstawić sprzęta. Konieczne jest dokładne umycie. Nie żałujmy wody ani środków czyszczących. Godny polecenia jest szereg środków przeznaczonych specjalnie dla motocykli. Do lakieru najlepiej stosować szampon z woskiem, który dodatkowo zabezpieczy Twój motocykl. Zabrudzenia ze smaru albo oleju pojawiające się na kole, wahaczu i silniku należy usuwać przy pomocy specjalnego płynu do motocykli lub po prostu benzyny ekstrakcyjnej. Po umyciu należy dokładnie osuszyc motocykl. Zwracając szczególna uwagę na usunięcie wody spod osłonek przeciwkurzowych w przednim zawieszeniu. 2. DOBRE ZABEZPIECZENIE WZYSTKICH POWIERZCHNI. Jeśli nasz lakier nie wygląda najlepiej (ma rysy i ślady miejscowego zmatowienia) to polecam użycie polerującej pasty ściernej. Jednak należy tutaj pamiętać, że grubość lakieru ma swoje granice. Do konserwacji elementów chromowanych i niklowanych mozna użyć specjalnych środków do chromu. Elementy plastikowe oraz skórzane można zabezpieczyć przy pomocy środków do tapicerek samochodowych. Do zabezpieczenia trudno dostępnych miejsc metalowych (np. ramy, silnika) polecam płyn WD-40. Należy pamiętać, aby wymienionych preparatów nie stosować na tarcze hamulcowe oraz opony, ponieważ moglibyśmy w ten sposób je poważnie uszkodzić. 3. ZADBANIE O ZBIORNIK PALIWA I GAŹNIKI. Ważnym elementem przygotowania do zimy jest spuszczenie benzyny z gaźników naszego motocykla. Należy tego dokonać przy użyciu specjalnych śrub. Następnie należy pamiętać o tym żeby zbiornik paliwa był zatankowany na zimę do pełna. Benzyna dodatkowo ochroni wnętrze zbiornika. 4. PRZYGOTOWANIE ŁAŃCUCHA. Łańcuch w pierwszej kolejnoći należy oczyścić. Można to zrobić na przykład przy użyciu nafty, ale polecam specjalny płyn do czyszczenia łańcucha. (można zakupić taki w sprayu). Do czyszczenia nie stosujmy tutaj benzyny, ponieważ możemy zaszkodzić o-ringom, z których to składa sie nasz łańcuch. Po oczyszczeniu należy sprawdzić odpowiednie naciągnięcie. Jeśli łańcuch jest wyczyszczony i naciągnięty należy go dobrze nasmarować (w sklepach motocyklowych lub na aukcjach internetowych znajdziemy wiele środków do tego celu). 5. TROSKA O INSTALACJĘ ELEKTRYCZNĄ. Na zimę należy wyciągnąć akumulator i przechowywać go w ciepłym miejscu. Pamiętajmy, aby co jakiś czas go podładować, ponieważ nieużywany traci poziom naładowania. Sprawdźmy także połączenia przewodów, trzeba przeczyścić zaśniedziałe styki przy pomocy papieru ściernego lub preparatu WD-40. 6. OCHRONA OPON. Ustawiając motocykl w garażu w miejscu zimowania zwróćmy uwagę na opony. Najlepiej jakby opony nie dotykały podłogi. Można do tego użyć centralnej stopki lub specjalnych stojaków na motocl. Jeśli nie mamy takiej możliwości pamiętajmy aby co jakiś czas (około 2 razy w miesiącu) przetaczać koła o około 1/4 obrotu. Opony które zostaną bez ruchu z ciężarem całego motocykla moga się odkształcić i stracić w ten sposób swoje właściwości jezdne. 7. PRZYKRYCIE MOTOCYKLA. Na koniec motocykl należy przykryć. Pamiętajmy że przykryć nie znaczy szczelnie zapakować. Należy do tego użyć specjalnego pokrowca, lub przewiewnej tkaniny, którą swobodnie ulkładamy na naszym motocyklu.


źródło - http://www.bandit400.pl

wszystko w temacie
Gośka

"bo ja kocham wolnosc"

ZwyczajnieNie
ZwyczajnieNie
  8 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: odpalić moto ze 2 razy w zimie żeby się trochę rozruszało)


Konto usunięte
Konto usunięte: co jakis czas go odpale.


największa głupota jaka można robić,odpalając na chwile różnica temperatur powoduje skraplanie się pary wodnej..ale w sumie róbcie tak dalej no i nie zapomnijcie nasmarować olejem tarcz i klocków hamulcowych -mam nadzieję że się wypieprzycie w dresach i adidasach(w końcu w tym się lata na sportach nie?) na asfalcie i przeszlifujecie kilkaset metrów :mrgreen:
pozdro ;*
dzikA750
Posty: 198 (po ~305 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
dzikA750
  9 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: mam nadzieję że się wypieprzycie w dresach i adidasach(w końcu w tym się lata na sportach nie?) na asfalcie i przeszlifujecie kilkaset metrów


grubo ;)

wiesz.. jest takie powiedzenie jak się nie przewrócisz.. to się nie nauczysz.
tak czy owak nie życzę nikomu przykrości na drodze.

Gośka

"bo ja kocham wolnosc"

ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  9 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: największa głupota jaka można robić,odpalając na chwile różnica temperatur powoduje skraplanie się pary wodnej..ale w sumie róbcie tak dalej no i nie zapomnijcie nasmarować olejem tarcz i klocków hamulcowych -mam nadzieję że się wypieprzycie w dresach i adidasach(w końcu w tym się lata na sportach nie?) na asfalcie i przeszlifujecie kilkaset metrów pozdro ;*


można odpalic ale moto musi chodzic dotad az olej będzie w silniku goracy, wtedy nic sie nie dzieje.

Pozatym nie kazdy na plastiku jeździ w dresie i adidasach.:fakju:
ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  9 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: mam nadzieję że się wypieprzycie


A ja mam nadzieje ze spadnie Ci cegła na łeb pajacu :fuck2:
ZwyczajnieNie
ZwyczajnieNie
  9 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Pozatym nie kazdy na plastiku jeździ w dresie i adidasach.

Oświeciłeś mnie tym zdaniem,zawsze myślałem że każdy...

Konto usunięte
Konto usunięte: A ja mam nadzieje ze spadnie Ci cegła na łeb

Postaram się spełnić twe nadzieje

Konto usunięte
Konto usunięte: pajacu

Spójrz na siebie i an to co sobą reprezentujesz..

dzikA750
dzikA750: wiesz.. jest takie powiedzenie jak się nie przewrócisz.. to się nie nauczysz.

Znam je na tyle dokładnie że mógł bym napisać o tym kilka stron...
dzikA750
Posty: 198 (po ~305 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
dzikA750
  9 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Znam je na tyle dokładnie że mógł bym napisać o tym kilka stron...

domyślam się - sugerując się po awatarze.

jednakże nie kierowałam tego zdania bezpośrednio do Ciebie, tylko do wypowiedzi o złym ubiorze. z drugiej strony i bez złośliwości to ciebie, mnie nie powinno interesować to w czym ktoś jeździ. niech lata tak.. rozległe przetarcia na skórze, złamania otwarte z przemieszczeniem, trwałe uszczerbki na zdrowiu to przecież nic takiego ;) "do wesela się zagoi"

Gośka

"bo ja kocham wolnosc"

dzikA750
Posty: 198 (po ~305 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
dzikA750
  9 grudnia 2009

a tak to panowie.. po co ta dziecinada? takie pyskówki to słyszy się u dzieci w podstawówce. stare konie, będą się teraz kopać.... idę po cukier w kostkach i suchy chleb

ps: umówcie się na piwo (bezalkoholowe oczywiście), wymieńcie poglądami, zarzygajcie się tym i dajcie sobie po mordzie - w tedy będziecie na pewno usatysfakcjonowani.

Gośka

"bo ja kocham wolnosc"

ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  9 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Oświeciłeś mnie tym zdaniem,zawsze myślałem że każdy...


nie kazdy, a jak nawet jeździ to jaki masz problem? obedrze sobie dupe to sie nauczy.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.