Fotkowo
Fotkowo
  29 listopada 2009 (pierwszy post)

Ktora z koncepcji tworzenia samochodów według was wydaje sie bardziej słuszna?
Ta ktorą obrali Amerykanie,czyli nie wprowadzanie skomplikowanych systemów typu velvamatic,vtec,tsi czy camon rail(w ogóle w ameryce ktos jezdzi dieslem?) tylko zwyczajne zwiekszanie pojemnosci gdy chce sie miec mocniejszy silnik.Wiadomo taka koncepcja ma swoje zalety i wady.Wady według mnie to oczywiscie spalanie i to chyba jedyna wada,przez to własnie w europie amerykanskie auta nie ciesza sie powodzeniem.(w USA litr benzyny w przeliczeniu kosztuje nie cale 2zł,a przed bumem paliwowym bylo to okolo 1 zl).Zalety wedlug mnie to:niskie koszty produkcji,kazdy naprawi silnik w garazu wystarczy tylko troche wiedzy i ładny dzwiek v8 tez jest zaleta.
Europejscy i Japonscy konstruktorzy jak wiemy skupili sie na wyciaganiu jak najwiecej z jak najmniej.Pojemnosc 1,4 i moc 170 KM?w stanach to rzecz nie do pomyslenia.Zaletami na pewno sa;nieskie spalanie jak na oferowane osiągi,maly i mocny silnik tworzy prawdziwe rakiety z malenkich aut miejskich.Wadami na pewno sa koszty,skomplikowana budowa,wysokie koszty naprawy i pewnie za duzo przebiegu taka jednostka nie nabije..
Ciekawy jestem zdania innych

MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R
  29 listopada 2009

Gdybym mieszkał w Stanach, wiadomo- wybrałbym auta z potęznym silnikiem bez żadnych udziwnień stosowanych w Japońskiej technologii, ale co sie dziwic kiedy benzyna sięga zaledwie 2zł?? W Polsce takim np Viperem wyjeżdżałbym jedynie na niedzielne wypady i to takie 50km nie więcej. Wiadomo z jakich powodów...

Fotkowo
Fotkowo
  29 listopada 2009

zeby nikt sie nie czepiał dodam jeszcze tylko ze wyjątkiem jest jedynie Ford

adamek92
adamek92
  29 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: W Polsce takim np Viperem wyjeżdżałbym jedynie na niedzielne wypady i to takie 50km nie więcej. Wiadomo z jakich powodów...

gdybyś miał Vipera nie patrzył bys na spalanie ktos kto posiada takie auto ma na lanie benzyny kiedy mu duszaa zapragnie
adamek92
adamek92
  29 listopada 2009

co do pytania USA jakies v8 Europa cos typu nowa skoda oktawia lub superb na ropke

MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R
  29 listopada 2009
adamek92
adamek92: ktos kto posiada takie auto ma na lanie benzyny kiedy mu duszaa zapragnie

Nic bardziej mylnego, ilez to osób posiada "supersamochody" dla lansu, nie mając za co zalać
ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  29 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ktora z koncepcji tworzenia samochodów według was wydaje sie bardziej słuszna?


Japońska i Europejska.
Dlaczego?

Bo dzięki głownie japończykom mam w motocyklu moc jak w nie jednym amerykańskim samochodzie z pojemności 750.
DEIVIS
DEIVIS
  29 listopada 2009

tylko japan jest moc zywotnosc i osiagi oraz mniejsze pojemnosci z duza moca

machu221
machu221
  29 listopada 2009
DEIVIS
DEIVIS: tylko japan jest moc zywotnosc i osiagi oraz mniejsze pojemnosci z duza moca


tylko zmień ten avatar bo mi kineskop pęknie :D
KORARM
KORARM
  29 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ktora z koncepcji tworzenia samochodów według was wydaje sie bardziej słuszna?

W dzisiejszych czasach nie ma słusznej koncepcji
Z jednej strony marki ukrywają swoje błędy, zeby opinia społeczeństwa nie myślała, ze ich samochody są awaryjne. a z drugiej strony nie chcą mieć nie zawodnych samochodów z racji braku sprzedaży części i nie ma zarobku na serwisie wtedy.
nie wspominając już co będzie później jak nowych aut nie będą sprzedawać.
W dzisiejszych czasach księgowi decydują o wszystkim.
Dodam jeszcze, ze dawniej latami projektowano nowy model a teraz jak najszybciej.
InEveryMomentYour
InEveryMomentYour
  30 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ładny dzwiek v8 tez jest zaleta

moim zdaniem v6 zdecydowanie ładniej zagra ale to tez zalezy od teczy czy v8 ma 300 koni czy 500 :) jesli ladnie wchodzi na obroty to ujdzie ale v6 gwizda a v8 buczy :/ mi się nie podoba :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Gdybym mieszkał w Stanach, wiadomo- wybrałbym auta z potęznym silnikiem bez żadnych udziwnień stosowanych w Japońskiej technologii,

a ja wolał bym Japończyka max 3L i wyciągnąc z niego tyle ile się da ale to juz gusty i gusta a o tym się nie rozmawia :) kazdy lubi cos innego :)

DEIVIS
DEIVIS: tylko japan jest moc zywotnosc i osiagi oraz mniejsze pojemnosci z duza moca

nie przesadzaj :)
Corradolicious
Corradolicious
  30 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: moim zdaniem v6 zdecydowanie ładniej zagra ale to tez zalezy od teczy czy v8 ma 300 koni czy 500 :)

akurat w przypadku amerykancow duzy wplyw na dzwiek ma nietyle moc co uklad zasilania paliwem i kolejnosc zaplonu, do tego normy czystosci spalin nie sa tak drastyczne u nich i moga sobie pozwolic na wiecej szalenstwa z wydechami, wiec nawet 5.0 150ps zagra swietnie
MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R
  30 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a ja wolał bym Japończyka max 3L i wyciągnąc z niego tyle ile się da

Ciekaw jestem kto dłużej pojeździ
InEveryMomentYour
InEveryMomentYour
  1 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ciekaw jestem kto dłużej pojeździ

jezu jaki ty jestes prosty . . . auto z silnikiem 3L które osiąga moc ok400-600km nie jest do jezdzenia na trasy :) tylko tak o wyjechać zgasić tych co się sadzą i odstawić do jazdy na trasy się kupuje coś w gazie czy dieselka byle dojechac :) taki jest moj tok myślenia po miescie jezdze wlasnym autem :) a jesli gdzies dalej to taty astrą 1 kombi :) 1,8 gaz :) pali tyle co nic :)

a jesli chodzi o zywotność motoru to jasne ze jak 5L generuje moc zaledwie 200km to zanim to ukrecisz to minie troche czasu :) ale i tak mnie nie przekonasz :) jesli cos ma zapierdzielac to musi byc made in japan :)
whitestok
whitestok
  1 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a jesli chodzi o zywotność motoru to jasne ze jak 5L generuje moc zaledwie 200km to zanim to ukrecisz to minie troche czasu :) ale i tak mnie nie przekonasz :) jesli cos ma zapierdzielac to musi byc made in japan :)

Jestem tego samego zdania. :piwo:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.