Damian1992
Posty: 136 (po ~159 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 5
Damian1992
  27 listopada 2009 (pierwszy post)

witam, jestem tu nowy, i mam takie pytanko odnośnie blokad prędkości w skuterze zipp tops z 2009r. tzn. jakie są, gdzie się znajdują i jak je zdjąć. proshę pomóżcie!!!!!

MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R
  27 listopada 2009

I myślisz ze po zdjęciu blokad 100 poleci takie coś?
Ludzie kupujcie markowe skutery, wtedy nie będzie rozczarowań.

Damian1992
Posty: 136 (po ~159 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 5
Damian1992
  28 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: I myślisz ze po zdjęciu blokad 100 poleci takie coś?

ok, ale ja nie myślę o 100 od razu :) Ale jak teraz mi zaledwie 50 leci to chyba jasne że stać go na więcej...
ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  28 listopada 2009

blokady sa w kazdym podobnie, na gasniku, na cdi i wydech. a jak chcesz dokladnie wiedziec jak je pozdejmowac znajdz forum o swoich skuterku.

Damian1992
Damian1992: proshę


:zonk:
Damian1992
Posty: 136 (po ~159 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 5
Damian1992
  28 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: znajdz forum o swoich skuterku.

a mógł by mi ktoś pomóc w znalezieniu takiego forum? ::piwo::
ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  28 listopada 2009
Damian1992
Damian1992: a mógł by mi ktoś pomóc w znalezieniu takiego forum? ::


http://www.skutery.net/forumBB/

zarejestruj sie na tym forum, to jest chyba największe w PL forum o skuterach i na pewno Ci ktoś powie co i jak.
WujekBeton
WujekBeton
  28 listopada 2009
Damian1992
Damian1992: a mógł by mi ktoś pomóc w znalezieniu takiego forum?

www.google.pl tam jest wszystko, ich spytaj, oni wiedza wszystko o wszystkim, jezeli czegos tam nie ma to jeszcze tego ludzie nie wymyslili :)
DEIVIS
DEIVIS
  28 listopada 2009

oczywiycie ze stac silnik na wiecej ale nie zdziw sie ze po sezonie bez blokad bedziesz mial do wymiany pol silnika silniki te sa poto blokowane zyby byly zywotne a po tzw tuningy czyli zdieciu samych blokad natychmiastowo wysiadaja poniweaz dobre podzespoly tyningowe kosztuja mnustwo kasy sam tlok powyzej 150zl cylki od 350zl walu od 300zl takze sam decyduj czy chcesz jezdzic dlugo czy szybko

Damian1992
Posty: 136 (po ~159 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 5
Damian1992
  29 listopada 2009
DEIVIS
DEIVIS: takze sam decyduj czy chcesz jezdzic dlugo czy szybko

dzięki za radę, ale jednak wybieram szybkość, bo mam mnóstwo znajomych którzy mają skutery i większość ma pozdejmowane blokady a mimo to niektórzy jeżdżą nimi już ładnych parę lat, także...:tak:
DEIVIS
DEIVIS
  29 listopada 2009

ale ja jestem mechanikiem od silnikow 2 t i wiem co sie dzieje po zdjeciu blokad nawet po zalaniu zlego oleju silnik moze szlak trafic a jesli ten skuter jest jakis chinski czy cos w tym stylu to pojezdzisz troche i do wymiany tłok wal i łozyska po zalozeniu samego sportowego tlumika silnik pada momentalnie

MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R
  29 listopada 2009

@DEIVIS:
Troche masz racji, blefu tez jednak nie brakuje. Skoro juz mowa o 2T to dlaczego silniki Aprilii mowa o SR(skuter) i RS (50,125,250-ścigacze) nie padają tak momentalnie chociaż są to jedne z najbardziej(o ile nie są najbardziej) wyżyłowanymi silnikami? Z małych pojemności wyciskają takie osiągi że sie w głowie nie mieści i co? I JAK SIE DBA TAK SIĘ MA! No ale przede wszystkim to zakup czegoś markowego, a nie czegoś z rynku chińskiego.

DEIVIS
DEIVIS
  29 listopada 2009

bo chinole to tloki maja z puszek po piwie lozyska plastokowe a cylki z zeliwnych odpadów a markowe maja z bardzo dobrej jakosci materialow bo to swiadczy o ich marce i zywotnosci i na tych podzespolach mozna tuningowac ale nie sa one przeznaczone pod duzy tuning moze nie wiecie ale jaest kilka progow tuingu

InEveryMomentYour
InEveryMomentYour
  30 listopada 2009
DEIVIS
DEIVIS: podzespoly tyningowe kosztuja mnustwo kasy sam tlok powyzej 150zl cylki od 350zl walu od 300zl takze sam decyduj czy chcesz jezdzic dlugo czy szybko

to nie jest duzo :)

ps skoro jesteś znawcą to wyjaśnij mi dlaczego mam juz 3 tłok :/ stawiam na markę HEBO mam tej marki wał jaki i cylek/tłok łożyska też moto seria 50cc obecnie 70cc wydech przelotowy 40motogodzin i siada tłok :/ ?? WTF a na czesci to ktowy znaczne są wypier,da,lane obecnie moduł padł po raz drugi :/ i foch na moto po zimie kupie nowy i do żyda moto :/ wart 4k i 4k wsadzone :/
MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R
  30 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: wart 4k i 4k wsadzone

Jak sie padło kupuje to sie potem tylko wkłada w nie.

DEIVIS
DEIVIS: a markowe maja z bardzo dobrej jakosci materialow bo to swiadczy o ich marce i zywotnosci

No własnie o tym pisałem, dlatego odradzam posiadaczowi tego Zippa tuningu, bo szybko tego pożałuje.
InEveryMomentYour
InEveryMomentYour
  3 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak sie padło kupuje to sie potem tylko wkłada w nie.

nie rob z siebie idioty :) i nie do ciebie był kierowany post więc morda :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.