15Patryk
Posty: 1669 (po ~135 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
15Patryk
  19 października 2009 (pierwszy post)

Witam! Mam następujący problem. Moja corsa 1,7 DTI ma problem z ogrzewaniem. Mianowicie samochód grzeje dopóki nie osiągnie temperatury
roboczej. Zauważyłem również, ze jeśli osiągnie niecałe 90 stopni i wlaczy sie ogrzewanie temperatura spadnie do ok 80 stopni. Dziwi mnie to, ze po dłuższej jeździe gdy wlaczy sie ogrzewanie i jedzie sie spokojnie ok 1.5 tys obrotów auto grzeje bardzo dobrze jednak gdy dodam gazu i jadę szybciej zaczyna lecieć zimne powietrze. Zauważyłem również, ze z zbiorniczka płynu chłodniczego ubywa płynu. Czy ktoś miał podobny problem lub orientuje sie w tym temacie? Chce posiadać jakaś wiedze na ten temat zanim pojadę do mechanika żeby nie dać sie naciągnąć na niepotrzebne koszty
.

DEIVIS
DEIVIS
  19 października 2009

dziurawa chlodnica albo jakis waz po drugie zimne powietrze wynika z zapchanej nagrzewnicy wyciagnac i wyczyscic albo wymienic spadek temperatury normalka bo cieplo zostaje oddane do wewnatrz auta i chlodzi sie nagrzewnica (dziala jak chlodnica)

KORARM
KORARM
  19 października 2009
15Patryk
15Patryk: Mianowicie samochód grzeje dopóki nie osiągnie temperatury roboczej.

jeszcze nie widziałem takiego
chyba, ze masz Webasto ????????

15Patryk
15Patryk: Dziwi mnie to, ze po dłuższej jeździe gdy wlaczy sie ogrzewanie i jedzie sie spokojnie ok 1.5 tys obrotów auto grzeje bardzo dobrze

czyli jednak grzeje czy może po dłurzszej jeździe masz zimny silnik?
:rotfl::rotfl::rotfl:

15Patryk
15Patryk: Chce posiadać jakaś wiedze na ten temat zanim pojadę do mechanika żeby nie dać sie naciągnąć

Nie wiem dlaczego ludzie nie ufają mechanikom, to też ludzie i trzeba mieć swojego jakiegoś komu się wieży....
Jak narazie nie potrafisz sprecyzować w czym auto ma problem więc zastanów się i napisz wszystko od nowa to może coś poradzimy
PowracamxD
PowracamxD
  20 października 2009

zobacz na połączenie bloku silnika z układem chłodniczym. na tym łączeniu jest plastikowa przejsciowka ktora lubi pęknac i przy włączonym silniku plyn moze ubywac

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.