DylaraComesBack
DylaraComesBack
  10 września 2009 (pierwszy post)

Siema, potrzebuje waszej rady, czym można dokładnie wyczyścić tapicerkę, (zwykłą materiałową, jasną) tak żeby nie trzeba było pare dni tego suszyć, pamiętam kiedyś z ojcem w starym aucie vanishem do dywanów czyściliśmy tapicerke, i samochód stał w lato pare dni z otwartymi szybami/drzwiami i się suszył, ale to było z 10 lat temu... ;P

Coś obiło mi się o uszy, metoda " na sucho ", czym to czyścić? doradzicie?
;]

ps. prosiłbym bez wnikania jakie to plamy, czy plamy czy nie plamy czy zejdzie czy nie zejdzie itd. zadałem proste pytanie, czym wyczyścić tapicerkę żeby jej nie suszyć przez kilka dni...

ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  10 września 2009

Są takie odkurzacze wodne, czyścisz np vanishem i potem on Ci to wsysa wszystko i to chyba najlepszy sposób

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  10 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Są takie odkurzacze wodne,

nie posiadam ;]
lutek
lutek
  10 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:

Ja czyściłem też vanishem tyle że takim który sie pieni i myje sie samą pianą - zeszło wszystko a suszyło sie pare godzin
KORARM
KORARM
  10 września 2009

materiałowa tapicerka taka gładka jak jest w np: przeciwsłoneczne osłony
to najlepiej proszkiem schodzi
czyli szmatka zamoczona w wodzie z proszkiem ( wykręcona )

MeKaN
MeKaN
  10 września 2009

karcher wypuścił coś takiego. Po prostu - pranie tapicerki z tym, że woda zostaje wessana z powrotem do odkurzacza. Cena - 80-150zł.

MeKaN
MeKaN
  10 września 2009

za usługę oczywiście.

Corradolicious
Corradolicious
  11 września 2009

Ja wczoraj pralem w korkociagu tapicerke, Vanishem do tapicerek, najlepiej jechac stara firana, tapicerka wyglada jak z fabryki :)

2marzenie2
2marzenie2
  11 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: vanishem

ja swoje auto właśnie tym piorę ale za pomocą starej firanki :mrgreen:
kilka godzin i tapicerka sucha jest
innych lepszych, tanich i opcjonalnych sposobów nie znam
zresztą klienci nigdy nie narzekali na jakość wypranej tapicery :mrgreen:
2marzenie2
2marzenie2
  11 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: firana

jak wyżej :)
nie zauważyłam :mrgreen:
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  11 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ja swoje auto właśnie tym piorę ale za pomocą starej firanki

firanki? tzn takiego czegoś co wisi przed oknem, i urzyć mam tego zamiast gąbki czy szczorki... ?? ;P
Corradolicious
Corradolicious
  11 września 2009

no dokladnie, mi teraz po remoncie lakierki tapicerka wygladala jak smietnik, wszyscy mi mowili zebym kupil nowe fotele lepiej, bo zapackane byly pasta polerska, zapylone lakierem, a zrobilem wlasnie tak i sa jak nowki

KaRoooLcIa25
KaRoooLcIa25
  12 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: pamiętam kiedyś z ojcem w starym aucie vanishem do dywanów czyściliśmy tapicerke, i samochód stał w lato pare dni z otwartymi szybami/drzwiami i się suszył,

jest vanish w proszku sypiesz tapicerkę i zostawiasz na kilka minut później po prostu wciągasz to do odkurzacza jeśli plamy dalej będą myślę że bez prania na mokro się nie obędzie:)
kkryha07
kkryha07
  13 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: karcher wypuścił coś takiego. Po prostu - pranie tapicerki z tym, że woda zostaje wessana z powrotem do odkurzacza. Cena - 80-150zł.

Dokładnie polecam...
Sam u siebie czyściłem wszystko zeszło cała tapicera fotele jak nowe z tym że ten sprzęt był pożyczony, proszek tylko kupiłem :D
2marzenie2
2marzenie2
  15 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: firanki? tzn takiego czegoś co wisi przed oknem, i urzyć mam tego zamiast gąbki czy szczorki... ?? ;P

tak dokładnie tym :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.