DJpamir
Posty: 801 (po ~239 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 1
DJpamir
  3 września 2009 (pierwszy post)

witam mam pytanie,czy jeśli np kupie auto spisze umowę na siebie,a poźniej zmienie zdanie i chce dopisać np kogos z rodziny jako wspołwlasciciela zeby mieć taniej oc.
Czy dojdą do tego że z poprzednim właścicielem auta spisałem umowe tylko na siebie?
Czy w urzędzie porównują umowy sprzedającego i kupującego?
oczywiście jesli juz sprzedający zdązył wyrejestrować samochód i nie jest możliwe spisanie z nim 2 umowy.

GÓWNO WIESZ W NOGACH ŚPISZI O KUPIE JEŻA SNISZ

KORARM
KORARM
  3 września 2009

nie morzesz dopisywać tak sobie co chcesz na dokumencie urzędowym!!!
To się nazywa fałszerstwo i karane jest odpowiednio....

DJpamir
DJpamir: Czy dojdą do tego że z poprzednim właścicielem auta spisałem umowe tylko na siebie?

dojdą bez wątpienia

DJpamir
DJpamir: Czy w urzędzie porównują umowy sprzedającego i kupującego?

oczywiście wydadzą może tymczasowy dowód potem dostaniesz wezwanie w sprawie wyjaśnienia okoliczności.....

DJpamir
DJpamir: oczywiście jesli juz sprzedający zdązył wyrejestrować samochód i nie jest możliwe spisanie z nim 2 umowy.

zawsze można napisać anulowanie umowy i spisać kolejną..... tylko po co kombinować?

Jeśli masz auto tylko na siebie to możesz podarować bliskiej osobie pół auta...
trzeba to na papierku napisać i do urzędu iść.....

Wogóle to najlepiej jeśli chcesz mieć tanie oc od razu kup auto z kimś z twojej rodziny..... czyli spisz na umowie, ze kupujesz auto ty i ........... bez problemów
MusicMaker
MusicMaker
  3 września 2009

Nie kombinuj chyba ze jesteś mega biznesmenem albo politykiem. bo prywaciarzy to tak kopią po dupie za byle co że koniec...

8PasazerNostromo
Posty: 618 (po ~157 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
8PasazerNostromo
  3 września 2009

A ja dopisałem ojca po fakcie i mam to w hoju. Zamiast 2000płace nie całe 500 :mrgreen:

"You must drive this car before you die, it really is that good" M3 E30
DJpamir
Posty: 801 (po ~239 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 1
DJpamir
  4 września 2009
8PasazerNostromo
8PasazerNostromo: A ja dopisałem ojca po fakcie i mam to w hoju. Zamiast 2000płace nie całe 500

i wlasnie to chciałem wiedziec,czy urząd porównoje umowe kupca i sprzedawcy

GÓWNO WIESZ W NOGACH ŚPISZI O KUPIE JEŻA SNISZ

ziomekthx
ziomekthx
  4 września 2009

spisujesz akt darowizny na ojca czy na mame( nie wiem kto u Ciebie mam prawko) ta osoba rejestruje auto na siebie a Ciebie wpisuje jako współwłaściciel. Nic to nie kosztuje bo sam tak robiłem

spass
spass
  4 września 2009
:ziew: :offtopic:
lutek
lutek
  4 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: spisujesz akt darowizny na ojca czy na mame( nie wiem kto u Ciebie mam prawko) ta osoba rejestruje auto na siebie a Ciebie wpisuje jako współwłaściciel. Nic to nie kosztuje bo sam tak robiłem

Pod warunkiem że wartość samochodu albo jego połowy nie przekracza 9600zł
damian0889
Posty: 996 (po ~153 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
damian0889
  5 września 2009

jak wyrejstrowal to na CIEBIE!!! no ale to idzie zalatwic inaczej...rejestrujesz na siebie normalnie,robisz umowe darowizny (ubezpieczyciel ci powinien powiedziec jak i co)no i darujesz komus 49 bodajrze % auta no i w dowodzie normalnie ci wpisza tego kogos i ubezpieczenie tez na 2 czyli twoja stawka minus kogos znizki. ja tak robilem kiedys,tylko mialem ok ubezpieczyciela bo wypisal mi ubezpieczenie na 2 dal wzor umowy darowizny i z nia po odbior twardego dowodu i dobijali

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.