XXMLODZIAN21XX
Posty: 5 (po ~304 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
XXMLODZIAN21XX
  3 września 2009 (pierwszy post)

Witam...mam problem z nexia mianowice dostaje mi sie woda do oleju glowica byla planowana i jezdzilem tydzien i dalej to samo mechanik doradzil mi ze mam kupic nowy silnik i tez tak zrobilem...Dzisiaj patrzylem na bagnet i pod korkiem znowu jest osad:(nie wiem juz co mam zrobic...POMOCY

MusicMaker
MusicMaker
  3 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:

No fakt biały osad oraz powiększająca się ilość oleju wraz z rozrzedzeniem to objaw pękniętej głowicy... Nie lałeś czasem zimnego oleju na gorący silnik? słyszałem przypadki że pękały od tego. Może masz po prostu pecha i kolejny silnik uszkodzony?
lukasz2147
lukasz2147
  3 września 2009

jak silnik jest mocno rozgrzany i się go poleje wodą to może tłok, cylek lub inne części pęknąć, więc mógł się uszkodzić np. podczas mycia...

MusicMaker
MusicMaker
  3 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:

Jak gorącą wodą to półbiedy ale jak zimna to katastrofa.
ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  3 września 2009

Kupiłeś po prostu kolejny ch u jowy silnik...

ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  3 września 2009

A i jeszcze jedno, sam osad na korku może pojawić sie od ciągłej jazdy na nie rozgrzanym silniku i to jest normalne, no ale jak masz olej w wodzie to na pewno wtopiłeś z silnikiem.

lutek
lutek
  3 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: .Dzisiaj patrzylem na bagnet i pod korkiem znowu jest osad

Zmień olej na coś lepszego(nie jeździsz czasem na lotosie?) i pojeździj wiecej bo to co piszesz to bardziej objawy niewygrzanego silnika
kkryha07
kkryha07
  3 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A i jeszcze jedno, sam osad na korku może pojawić sie od ciągłej jazdy na nie rozgrzanym silniku

A no prawda przejedz jakiś dłuższy dystans i sprawdź jak się wtedy maja sprawy z tzw masełkiem he :D
kkryha07
kkryha07
  3 września 2009
Sprawdź czy płyn ze zbiornika wyrównawczego nie ubywa ?
KORARM
KORARM
  3 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: mechanik doradzil mi ze mam kupic nowy silnik i tez tak zrobilem...

ok kupiłem... i zmieniłem go?
a kupiłeś cały czy sam dół a głowice masz tą sama?
czy może kupiłeś kompletny silnik?
MusicMaker
MusicMaker
  3 września 2009

A ten sam mechanik montował? może dobrą głowice sobie wziął a Tobie powiedział ze ta też pęknięta :D

XXMLODZIAN21XX
Posty: 5 (po ~304 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
XXMLODZIAN21XX
  3 września 2009

kupilem caly silnik bez osprzetu...a osad jest na korku i na bagnecie:(i ubywa z zbiornika wyrownawczego...a mechnik jest pewny i na pewno nie zamienial glowicy w ogóle nie otwieral silnika bo on ma 2tygodni gwarancji...gwarancja jest od tego co kupilem wiec musial byc pewien skoro gwarancje dal na ten silnik bo skoro by wiedzial ze jest rozwalony to gwarancji by nie dawal...wiec co moze byc przyczyna??

KORARM
KORARM
  3 września 2009

Przyczyną takiej breweri moze być
1 uszczelka pod głowicą
2 głowica
3 blok silnika
4 chłodnica oleju+wody jeśli jest w całości jedno
tylko ty nie masz raczej chłodnicy oleju

Więcej możliwości nie widzę więc oddaj silnik na gwarancje
Ten silnik może był kiedyś dobry ale leżał nie wiadomo jak długo i coś się z nim stało może uszczelka pod głowicą skruszała a teraz dostała temperatury a to nie jest dla niej dobre... albo coś innego w tym silniku co kupiłes

J4cus
J4cus
  4 września 2009
Nie przegrzałeś przypadkiem silnika? Swoją drogą jeśli głowica nie była pęknięta to po co wymieniałeś silnik? Planowanie głowicy u dobrego fachowca, uszczelniacze i szlifowanie kosztuje ok 500 zł...

U mnie padła uszczelka pod głowicą bo poprzedni własciciel założył nową bez planowania - silnik 1.6 16V

500 zł za kompletną regenerację głowicy do tego nowy rozrząd uszczelka, pasek klinowy, olej, filtry, szpilki itp i 1500 zł poszło się je*ać, ale wiem co jest w silniku co jest zrobione i jak jest złożone... za silnik dałbym z 1500 + robota i uj wie co w nim siedzi.

Masz jakiś papier na tą gwarancję?

P.S. Jeśli po planowaniu poprzedniej głowicy, wymianie uszczelki itp (zakładam że nie przegrzałeś po tym silnika) znowu pojawił się ten sam problem - albo zmień mechanika albo nie oszczędzaj na częściach przy remoncie.

Powodzonka :piwo:
XXMLODZIAN21XX
Posty: 5 (po ~304 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
XXMLODZIAN21XX
  5 września 2009

Wlasnie nie mam papierow na gwarancje...silnika na pewno nie przegrzalem...na czesciach nie oszczedzam wszystko nowe kupuje...no poprzedni mechanik glowice planopwal i w ogóle tydzien jezdzilem i znowu to samo i on nie wiedzial od czego to jest i doradzil zebym kupil silnik i kupilem i dalem do innego juz mechanika zeby mi go zrobil i jezdzilem 2dni:( totalna porazka wlozylem juz 4300zl w ten samochod:(wszystko nowe zawieszenie itd...

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.