InEveryMomentYour
InEveryMomentYour
  3 września 2009 (pierwszy post)

czy w polsce jest zabronione malowanie auta na kolor chromu ? ( chodzi o ciemny odcień typu polerka ) ponieważ jestem szczęsliwym posiadaczem Hondy CRX i mam zamiar taki kolor dać dopytywałem się o koszty farby i napotkałem się z problemem że niby nie jest legalne w polsce malowanie auta na kolor ,,Chromu"

ZnajdzieszMnieTu
ZnajdzieszMnieTu
  3 września 2009

hehe powiedz mi lepiej co w polsce jest legalne :D bo nielegalne jest prawie wszystko....

MeKaN
MeKaN
  3 września 2009

można malować na 'chrom'... Kojarzysz takie SC "Fanta Chrom"? ->

8PasazerNostromo
Posty: 618 (po ~157 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
8PasazerNostromo
  3 września 2009

Gratuluje pomysłu. Jak po chromujesz całe auto to ten CRX będzie miał wagę Hummera H2

To jest nic innego jak folia popularna przy naklejaniu reklam. I wbrew pozorom koszta nie zabiją ;]

"You must drive this car before you die, it really is that good" M3 E30
ZnajdzieszMnieTu
ZnajdzieszMnieTu
  4 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: można malować na 'chrom'... Kojarzysz takie SC "Fanta Chrom"? ->

kolesiowi chodziło pewnie o to aby mieć całe auto jak lusterko, w kolor chromu, a nie jakiś tam czerwony w wersji chrom.
InEveryMomentYour
InEveryMomentYour
  4 września 2009
8PasazerNostromo
8PasazerNostromo: Gratuluje pomysłu. Jak po chromujesz całe auto to ten CRX będzie miał wagę Hummera H2

nie opisałęm całego projektu ale nawet jak by ważył te hamerowskie kilogramy to 1,2 bara powinno to uciągnąc a was nie prosilem o rady tylko o informacje jeski ktos takie ma czy chrom jest legalny na aucie ( całym nadwoziu )
jokej84
jokej84
  4 września 2009

Najlepiej udać się do wyroczni czyli urzędu chociaż i tam możesz usłyszeć że nie wiedzą ja spotkałem się już z taką sytuacją

damian0889
Posty: 996 (po ~153 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
damian0889
  5 września 2009
8PasazerNostromo
8PasazerNostromo: To jest nic innego jak folia popularna przy naklejaniu reklam. I wbrew pozorom koszta nie zabiją ;]

eeeeee....chcesz to ci pomaluje na chrom ale koszt kosmiczny...jest specjalna farba,lakier no i wychodzi chrom....no tylko 250ml takiej bazy to koszt ok 700zl wiec na caqle z jakims spodem to z litr potrzeba czyli ok 3tys sama farba + material tak wiec za 6tys moge sie podjac:)
InEveryMomentYour
InEveryMomentYour
  5 września 2009
damian0889
damian0889: eeeeee....chcesz to ci pomaluje na chrom ale koszt kosmiczny...jest specjalna farba,lakier no i wychodzi chrom....no tylko 250ml takiej bazy to koszt ok 700zl wiec na caqle z jakims spodem to z litr potrzeba czyli ok 3tys sama farba + material tak wiec za 6tys moge sie podjac:)

biorę pod uwagę właśne koszty mniej więcej ok.5k hmm mogł byś pokazać odcień jaki szło by uzyskać i czy malujesz zawodowo czy o w garazu :) bo to nie ma byc na odpier,dol tylko solidna robota i skad jestes :) bo to też gra rolę
InEveryMomentYour
InEveryMomentYour
  5 września 2009

zdrugiej strony jestes zbyt młody by podołać takiemu wyzwaniu tutaj potrzeba profesionalisty by to wygladało jak oryginał a nie jak malowanie wałkiem ( bez obrazy )

damian0889
Posty: 996 (po ~153 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
damian0889
  5 września 2009

w tym zawodzie nie liczy sie akurat wiek,tylko checi i umiejetnosci...ja maluje od kad pamietam,ojciec z 20lat lakiernik i od malego uczyl mne dobrej roboty,wiem ze to brzmi malo wiarygodnie no ale... mam wielu stalych klijentow,ludzi do pomocy i ciagle sie rozwijam i nie prosze o robote jak inni starsi wiekowo lak. z mojej okolicy po ktorych nie raz poprawialem i nie zadko...w sumie nie maluje dla zwyklych ludzi no ale lubie wyzwania tego typu no i mam mozliwosc zalatwienia takiego lakieru...no ale tylko jasny chrom....sam myslalem o przemalunku auta w taki kolorek ale wg mnie mimo ze taki bajer to efekt moze byc maly no i jak juz to tylko jakies listwy lusterka klamki itp pozdrawiam...jak nie znajdziesz nikogo innego to sie odezwij,ja z kuj pom to masz gora 200km wiec zawsze mozesz wpasc zobaczyc warunki i robote moja.pozdro

damian0889
Posty: 996 (po ~153 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
damian0889
  5 września 2009

w sumie zawodowo tez malowalem w prawdziwej lakierni ale po miesiacu mnie to znudzilo bo nie lubie dorabiac ze tak powiem kapitalistow.

InEveryMomentYour
InEveryMomentYour
  6 września 2009

czy mogł byś dać jakiś hmmm link badz wrzucić coś jaki to kolor mogł byś osiągnąć i napsiz jak tu coś wrzucić to pokaże jaki chciał bym efekt :) od biedy te 200km mozna bylo by przebyć bo czego się nie robi by spełnić w jakimkolwiek stopniu marzenia

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.