Czerek5
Czerek5
  25 sierpnia 2009 (pierwszy post)

Mam pewien problem. Jak odpalam samochód na zimnym silniku to coś zamula. Tzw odpala się po chwile zamułki ( z 2-3 dziesiąte sekundy więcej niż normalnie) A jak już silnik zapali, to wskaźnik obrotomierza podnosi się dopiero po ok 3-4 dziesiątych sekundy. Wcześniej tak nie było. Samochód to vw bora IV 1.9 tdi ps

KORARM
KORARM
  26 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Problem znika jak świece nagrzewam trochę dłużej niż pokazuje to ikona na desce rozdzielczej

Sprawdz jeszcze czy wszystkie świece grzeją i jakie napięcie dochodzi do nich
nic więcej mi nie przychodzi do głowy a może rzeczywiście złe paliwo.....
lutek
lutek
  26 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Problem znika jak świece nagrzewam trochę dłużej niż pokazuje to ikona na desce rozdzielczej.

Lampka na desce nigdy nie świeci tyle ile grzeją się świece...W vag-u zwykle są długogrzejne więc nawet wypada je dłużej przetrzymać - słychać przekaźnik jak wyłącza świece
moshic
moshic
  27 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Sprawdz jeszcze czy wszystkie świece grzeją i jakie napięcie dochodzi do nich


latem ?? ... bez grzania swiec odpala na dotyk (na upratego bez swiec) ... nie wiesz na jakiej zasadzie odbywa sie spalanie mieszanki w dieslu ?? .. widac ze z ASO ..

Konto usunięte
Konto usunięte: lub jeśli nie to ewentualnie pompa abs jeśli posiada esp


od kiedy to w TDI obrotomierz uzywa sygnalu z ABS ?? o_0 ...

lutek
lutek: KORARM: ub jeśli nie to ewentualnie pompa abs jeśli posiada esp Masz na myśli vacum?


ma na mysli ze obrotomierz pobiera sygnal z czujnikow od ABS tak jak ESP kiedy sie zalacza ;]

Konto usunięte
Konto usunięte: lutek: Widzę że wiesz skąd bierze się sygnał dla obrotomierza... o stary ja dużo rzeczy wiem wystarczy pytać


wlasnie widac ...
KORARM
KORARM
  27 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: latem ?? ... bez grzania swiec odpala na dotyk

naucz sie czytać czego dotyczy problem

Konto usunięte
Konto usunięte: widac ze z ASO ..

a ty nie dorobiony inżynier naoisz lepiej sam jaka może być przyczyna a nie komentujesz głupoty a sam nie wiesz o co w tym chodzi

Konto usunięte
Konto usunięte: ma na mysli ze obrotomierz pobiera sygnal z czujnikow od ABS tak jak ESP kiedy sie zalacza ;]

o main gat takiej teori nawed filozof by nie wymyślił
lutek
lutek
  27 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ma na mysli ze obrotomierz pobiera sygnal z czujnikow od ABS tak jak ESP kiedy sie zalacza

Pomijając alternator oczywiście:D
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.