FanyMamNick
FanyMamNick
  21 sierpnia 2009 (pierwszy post)

Witam. Mam problem z moja wsk'ą . Otóż nie ma iskry...
Może wiecie dla czego. Gdy włożę palca do fajki i lekko zakręcę to czuć ze jest prąd. W czym może tkwić problem. Wymieniłem już 2 fajki i kilka świec i nic;(...
2 dni już się z nią męczę. Brat mówi że to wina iskrownika .... Możecie mi pomóc ?

jokej84
jokej84
  21 sierpnia 2009

Może mieć rację to że jest iskra na powietrzu wcale nie oznacza ż będzie ona w cylindrze. Rozbierz kapę od strony magneta , zdejmij magneto i wyczyść zobacz iskrownik czy nie jest za daleko od magneta im bliżej niego jest tym większy prąd powstaje w iskrowniku i wymień kabel wysokiego napięcia na nowy

DEIVIS
DEIVIS
  21 sierpnia 2009

kondensator masz padniety i moze byc przebicie na kablach moze tez byc przerywacz zuzyty radzil bym wymienic kondensator i platynki i przegladnac instalacje w zaplonie bo moze byc przebicie

Szufladaa
Szufladaa
  23 sierpnia 2009
Pan wyżej ma racje , na moje kondensator. Jak wlożysz paluch w fajkę to powinno Cię trzepnąć konkretnie.
FanyMamNick
FanyMamNick
  24 sierpnia 2009

Ha... Już znalazłem w czym tkwi problem. To porostu masa nie stykała. Trza było przylutować. Do zamknięcia. ;) Ale dzięki za porady ;)

FanyMamNick
FanyMamNick
  25 sierpnia 2009

No nie ;(. Sory ale jeszcze nie do zamknięcia. Bo znów nie ma iskry. ;(((...
Kumpel znów tak samo. Czyżby cewka? Ale iskrę czuć jak się kopnie kopniakiem ale słaba ;(( Proszę pomocy.

KORARM
KORARM
  25 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ha... Już znalazłem w czym tkwi problem


Konto usunięte
Konto usunięte: znów nie ma iskry

Była iskra i nie ma jej wystarczyło przylutować mase
pewnie nie dokładnie zrobiłeś ją
daj jakoś kabel rozruchowy do masy magneta a drógi koniec do masy karoseri.
a gdzie ta masa naprawiona?
xxxpawe81
Posty: 14 (po ~445 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
xxxpawe81
  29 sierpnia 2009

moja rada nowa cewka nowe platyny (pszerywacz) i taka bedzieszz miał iskre ze ogniska bedziesz rozpalał twoja cewka prawdopodobnie łapie pszebicie do masy lub jest nadpalona

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.