cwaniak912
cwaniak912
  10 sierpnia 2009 (pierwszy post)

czy spalanie bmw e93 3.3 wynosi w grnicach 10l/100??

Kraftstoffverbr. kombiniert 7,4 l/100km
Kraftstoffverbr. innerorts:
10,0 l/100km
Kraftstoffverbr. außerorts:
5,9 l/100km niemiecki opis odnosnie spalania, interesuje mnie takze ile taki model ma turbin, dwie czy jedna?, oraz czy mozna wgrac program do komputera, dokladnie nie wiem jaka nosi nazwe, do diesla aby polepszyc moc, pewne osoby twierdza ze spalanie bedzie minimalnie wieksze. Dzieki, pozdro

shinu
shinu
  10 sierpnia 2009

dobrze zkolibrowana turbina zwieksza spalanie o 10%.
jezeli ma komputer pokladowy to tak mozesz zdalnie pozmieniac parametry, ale z tego co pamietam koszt tego urzadzenia to 500$ .xD jesli chceszx na wlasnosc, a w serwisie to nie wiem ile.

cwaniak912
cwaniak912
  10 sierpnia 2009

prosze o wiecej opini na temat spalania, ilosci turbin, itp

Rafal041293
Rafal041293
  10 sierpnia 2009

Mój ojciec miał keidys do czynienia z tym wozem co do spalania to samochodzik niepowinien palic wiecej niz 14 litrow
Minimalne średnie spalanie 12.0
Maksymalne średnie spalanie 14.0
Minimalne spalanie przy oszczędnej jeździe
na długiej trasie 8.5

Co do ilosci turbin jestem przekonany na 99% że samochodzik posiada 1 turbine

cwaniak912
cwaniak912
  10 sierpnia 2009

aha, rozumiem, czy istnieje mozliwosc zamontowania drugiej turbiny aby zwiekszyc obroty, jesli tak, +/- jaki koszt bylby tego???, Rafal, jezdziles tym wozem? jak ogolnie sie sprawuje, jest wart swojej ceny, twoim zdaniem?

damian0889
Posty: 996 (po ~153 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
damian0889
  10 sierpnia 2009

mozna zrobic zapewne chip tuning...to tylko neliczni ja z 90ps mialem zrobione 144ps-y i przy normalnej jezdzie spalanie wrecz zmalalo bo lepiej sobie auto radzilo no ale dajac do dechy oczywiscie wzrasta a za toba czarna chmurka...ppzdr.

Rafal041293
Rafal041293
  10 sierpnia 2009

zjem i usiade z tata to ci wszytsko powiemy:]

cwaniak912
cwaniak912
  10 sierpnia 2009

aha, chipy wiele osob mi odradzalo, wiec jakby co bedzie montowany w warszawie program ktory podwyzsza moc, maksymalnie dla diesla cos kolo 30% z tego co mi wiadomo, i spalanie podniesie sie gdzies o 1l, na 100, kosztem kilkudziesieciu koni;) Interesuje mnie jeszcze, czy mozliwy jest tuning tylnych swiatel, w bmw e93 cabrio, poniewaz lacza sie z pokrywa bagaznika, czy da sie zrobic je ksztaltne cos ala audi a5 z diodami ?

cwaniak912
cwaniak912
  10 sierpnia 2009

ok, rafal czekam:), dzieki

shinu
shinu
  10 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: czy mozliwy jest tuning tylnych swiatel, w bmw e93 cabrio, poniewaz lacza sie z pokrywa bagaznika, czy da sie zrobic je ksztaltne cos ala audi a5 z diodami


jasne ze sie da, tylko trzebaby klepac blache, a to kosz nie maly
lutek
lutek
  10 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: czy spalanie bmw e93 3.3 wynosi w grnicach 10l/100??

Wszystko zależy od nogi

Konto usunięte
Konto usunięte: ile taki model ma turbin, dwie czy jedna?

Skoro nie ma przedrostka bi- albo twin- to raczej jedna bo niby po co wiecej...

Konto usunięte
Konto usunięte: dobrze zkolibrowana turbina zwieksza spalanie o 10%.

Policzyłeś to w pamięci czy na swoim zkolibrowanym kalkulatorku?

Konto usunięte
Konto usunięte: zy istnieje mozliwosc zamontowania drugiej turbiny aby zwiekszyc obroty

Aby zwiększyć obroty?

damian0889
damian0889: ja z 90ps mialem zrobione 144ps-y i przy normalnej jezdzie spalanie wrecz zmalalo

A potem się obudziłeś:D
Rafal041293
Rafal041293
  10 sierpnia 2009

Hej wiec ja nim niejezdzielm lecz moj tata za dlugo nim niejezdzilismy bo tylko z tydzien go mielismy iz stary jest dilerem samochodowym.
Prowadzilismy go z miejsca gdzie go kupilsmy oraz do nowego wlasciciela co do komfortu jazdy nie da sie tego opisac teraz spalanie wiec spalanie jak na tak potezny motor napedowy jest zaskakujaco niskie w trasie jak nim jechalismy spalil około 9l/100km co do ceny hmmm my kupilismy go w wersji angielskiej z pewnoscia przynajmniej mi sie tak wydaje tutaj takie auto kupisz taniej tzn w angli z tym ze po innej stronie keirownice bedziesz mial:D Więc co do ceny ci nie doradze. W kazdym badz razie jesli szukasz czegos czym mozna wiesz oczym mowie:p To naprawde oplaca sie zakupic te autko my nieszalelismy nim tak zabardzo tak do 200/kmh jazda tym samochodem ejst niesamowita:] Czujesz tego kopa jak sie rozpedzasz:] A przyjezdzie 100kmh-120kmh po puszczeniu kierownicy samochod jechal rowniutko. Co wiecej moge ci doradzic ????hmmm Powiedz mi na jaka sume patrzysz i ktory rocznik

cwaniak912
cwaniak912
  10 sierpnia 2009

Rocznik najprawdopodbniej 2007, raczej na stale chce zostac w anglii, obecnie tutaj mieszkam, myslalem nad zakupem w niemczech, szwaby podobno duzo zniza jezeli zobacza euro w rece, mobile . de na tej stronie jest wiele ofert, mysle ze gdzies za 130tys uda sie kupic, w dobrym stanie itp, jeszcze jedne pytanie czy wersja 335 z 286konmi, znacznie wiecej pali? i czy te 50koni zrobi duza roznice w szybkosci itp, oczywiscie na przyszlosc chcialbym zamontowac program ktory jeszcze bardziej zwiekszy moc, przy minimalnie wiekszym zuzyciu paliwa, 6 cylindrow bmw, z tego co widzialem w filmach na youtube, pieknie brzmi? Interesuje mnie jeszcze, czy jest mozliwy tuning tylnich swiatel, poniewaz polaczone sa z bagaznikiem.

Rafal041293
Rafal041293
  10 sierpnia 2009

Więc 335 to swoja droga cacko:] Model 335i wygląda bardzo zwyczajnie jak zwykłe E90, jedynym elementem, który zdradza jego sportowe aspiracje jest podwójny wydech. Dyskrecja auta jest, zatem zaletą a nie wadą. W swojej klasie z tym z trzylitrowym silnikiem można powiedzieć, że nie ma konkurencji. W dodatku 335i posiada turbo w silniku benzynowym lol:p Pewnie sobie pomyslisz z turbo wiecej pali zaprzeczam stereotypom mówiącym że silniki turbodoładowane zużywają dużo paliwa, duże zużycie to inne marki, BMW jest inne przy spokojnej jeździe zużycie wynosi ok. 7,5 l/100 km. Jego moc to 306 KM, dzięki podwójnemu Turbo nie ma śladu o turbodziurze. Samochód już od 1000 obr./min. wyraźnie przyśpiesza jak mocny diesel. W bardzo dużym zakresie obrotów mamy do dyspozycji maksymalny moment obrotowy 400 Nm : pomiędzy 1300 - 4000 obr./min. Silnik pracuje naprawdę cicho wytwarzając przyjemny sportowy dźwięk przy wysokich obrotach. Kręci się aż do 7 tyś. obr/min. i nie wytwarza żadnych wibracji. Żadna inna jednostka sześciocylindrowa nie reaguje na pedał gazu tak spontanicznie i od razu, przekazując swoją moc na koła.
Znakomite parametry silnika potwierdzają znakomite osiągi. 5,6 s. to przyspieszenie do 100 km/h. Prędkość maksymalna na pewno by przekroczyła wartość 250 km/h, która jest niestety ustawiona elektronicznie.

Rafal041293
Rafal041293
  10 sierpnia 2009

Co do tuningu tych świateł nie jestem pewien ale wydaje mi sie ze da się rade je zmienic bedzie wiecej pracy ale coz:]

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.