Szufladaa
Szufladaa
  9 lipca 2009 (pierwszy post)

Witam , mam Vectre A no i chce z tylnej klapy odkleić loga. Sczerze nie wiem jak się za to zabrać , loga są klejone nie wczepiane. Jak to czymś podgrzeje to odejdzie? czy może są jakieś preparaty co sobie z tym poradzą?

Pozdrawiam. :piwo:

Wymiatacz220
Wymiatacz220
  9 lipca 2009

ja ze Scorpio zwyczajną skrobaczką do szyb zeskrobałem. Jak juz się literka podważyła tak że sie dało złapać w palce, to potem trzeba tylko delikatnie, acz mocno i stanowczo ciąąąągnąć.Tak żeby się literka nie przerwała przypadkiem.

Szufladaa
Szufladaa
  9 lipca 2009

No ale klej też odszedł?

Wymiatacz220
Wymiatacz220
  9 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: No ale klej też odszedł?

no w większości a resztę zmyłem lekko umoczyłem szmatę benzyną ekstrakcyjną i zeszło ;] ale inni wrzątkiem samym usuwają suszarkami itp
Szufladaa
Szufladaa
  9 lipca 2009

No ogólnie same litery to jeszcze mogę oderwać , nie jest to jakiś wielki problem , ale kleju jest tyle nawalone , że z tym już może być problem. Chyba ze jakimś rozpuszczalnikiem , ale czy lakier nie ucierpi :woot:

Wymiatacz220
Wymiatacz220
  9 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: No ogólnie same litery to jeszcze mogę oderwać , nie jest to jakiś wielki problem , ale kleju jest tyle nawalone , że z tym już może być problem. Chyba ze jakimś rozpuszczalnikiem , ale czy lakier nie ucierpi

no po nitro może trochę ucierpieć ale najlepszym sposobem na ten klej jest podobno zwykły olej jadalny kumpel lakiernik mi to mówił
CKsBbyBoy
CKsBbyBoy
  9 lipca 2009

jak literki odejda sprobuj plynem do szyb z amoniakiem ;)

Szufladaa
Szufladaa
  9 lipca 2009

Już odkleiłem na przyszlość , jakby ktoś tez miał taką myśl to niech weźmie grubą żylkę nawinie 2 końce na wkrętaki i łylką przetnie od spodu , później najlepiej plynem do garów np Ludwik ; )Wyczyścić i gra. Przynajmniej ja tak robilem. : )

Szufladaa
Szufladaa
  9 lipca 2009

Wkrętaki * Tak czy owak dzięki Panowie. :piwo:

CKsBbyBoy
CKsBbyBoy
  9 lipca 2009

sposob jak do wycinania szyby hehe ;p

a co do plynu do naczyn to niszczy lakier ;p

Szufladaa
Szufladaa
  9 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a co do plynu do naczyn to niszczy lakier ;p


Rąk nie niszczy , a lakier ma niszczyć? :woot:
CKsBbyBoy
CKsBbyBoy
  9 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: CKsBbyBoy:a co do plynu do naczyn to niszczy lakier ;pRąk nie niszczy , a lakier ma niszczyć?


tak :)

poza tym ludiwk rece niszczy - wysusza skore ;p
damian0889
Posty: 996 (po ~153 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
damian0889
  9 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: sposob jak do wycinania szyby hehe ;p a co do plynu do naczyn to niszczy lakier ;p

a to kto ci powiedzial???
damian0889
Posty: 996 (po ~153 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
damian0889
  9 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: zwykły olej jadalny kumpel lakiernik mi to mówił

troche smieszne bo emblematy zazwyczaj sie zrywa przed malowaniem...no i jak ten twoj lakiernik zrywa tasme olejem to ciekawe jak te malunki wygladaja...bo jak wiadomo tluszcz a lakier nie ida w parze...:P a co do tasmy to sa specjalne kuleczka o zapachu toffi i nie ma nic lepszego jakby kolega nie wiedzial:)
CKsBbyBoy
CKsBbyBoy
  9 lipca 2009
damian0889
damian0889: CKsBbyBoy:sposob jak do wycinania szyby hehe ;p a co do plynu do naczyn to niszczy lakier ;p a to kto ci powiedzial???


nie wiesz ze plyn do naczyn sprawia ze lakier traci polysk?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.