wasaabi
Posty: 4188 (po ~132 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 4
wasaabi
  25 czerwca 2009 (pierwszy post)

od 20 czerwca br obowiązuje nowe rozporządzenie ministra infrastruktury

Dz.u.2009 nr 75 poz 63

korzystający ze swiateł do jazdy dziennej nie muszą już jednocześnie z tymi światłami właczać świateł pozycyjnych

ci którzy dotad jeżdzili na światłach mijania mogą sie zaopatrzyć w światła do jazdy dziennej np na LEDach, oczywiście z homologacją europejską (E z numerkiem w kółeczku) i stosownym oznaczeniem DRL (żeby panowie policjanci nie mieli wątpliwości)

jednorazowy wydatek rzędu 200zł pozwoli nam w przyszłości zaoszczędzić na paliwie i na ewentualnych mandatach, poza tym będziemy widoczni dla innych

nie kupujmy taniej chińszczyzny - zdarza się że LEDy gasną po pewnym czasie, poza tym mnie mamy homologacji co grozić może mandatem podczas kontroli, a na pewno kłopotami z odszkodowaniem w przypadku oględzin pokolizyjnych przez rzeczoznawcę - pamiętajmy że wszystko co może ubezpieczyciela zwolnić z obowiązku wypłaty odszkodowania jest przez niego skrzętnie wykorzystywane)

montaż zlećmy fachowcom (ale takich prawdziwym) albo zróbmy sami jeśli wiemy co trzeba zrobić i mamy już wprawę, bądź sami jesteśmy fachowcami :mrgreen:

od siebie dodam że układ połączeń elektrycznych jest banalny

lampki zasilamy z plusa zapłonu (oczywiście po bezpieczniku), w szereg dajemy styk rozwierny przekaźnika pomocniczego, którego cewkę zasilamy z obwodu świateł pozycyjnych
(w celach serwisowych możemy jeszcze szeregowo dołożyć wyłącznik, żeby światła nie świeciły się niepotrzebnie gdy np w garażu regulujemy coś na pracującym silniku)

w ten sposób zawsze po uruchomieniu silnika będą nam świeciły światłą dzienne, a gdy wieczorem włączymy światła mijania wówczas światła dzienne zgasną zgodnie z wymaganiami przepisów

usiądź mi na twarzy a zobaczysz co się wydarzy :lol2:
z pięknymi kobietami całuję się tylko z języczkiem :mrgreen:
Precz z silikonem w piersiach !

afterace
afterace
  25 czerwca 2009

a ja myślałem że to po prostu taka nowa moda że co drugi golf 3 lata z ledami w stylu nowych audic

wasaabi
Posty: 4188 (po ~132 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 4
wasaabi
  25 czerwca 2009

w tabelce w samym rozporządzeniu podane są wymiary jakie należy zachować przy montażu lamp

wysokość nad ziemią co najmniej 25cm
odległośćod bocznej krawędzi obrysu samochhodu nie więcej niż 40cm
odległość między lampami co najmniej 60cm

dlaczego lampki na LEDach? trwałe, pobierają mało prądu, nie przepalą się
no i jeszcze małe wymiary samej lampy i kolor świecenia przypominający palniki ksenonowe

mnie podobają się np prostokątne, małe, zgrabne i łatwo je zamocować na zderzaku

nie pytajcie jakie i gdzie kupić - ja nie sprzedaję

usiądź mi na twarzy a zobaczysz co się wydarzy :lol2:
z pięknymi kobietami całuję się tylko z języczkiem :mrgreen:
Precz z silikonem w piersiach !

wasaabi
Posty: 4188 (po ~132 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 4
wasaabi
  25 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a ja myślałem że to po prostu taka nowa moda że co drugi golf 3 lata z ledami w stylu nowych audic

moda modą
ale warto takie coś założyć - oszczędzimy na paliwie i nie złapią nas na mandat

no i nareszcie przepisy są takie jakie być powinny (w końcu jesteśmy w unii i jak u nich tak i u nas)

to było śmieszne ze kiedy w audiku miałeś fabrycznie zaświecające się ledki dzienne wkomponowane w przednie reflektory a z tyłu pozycyjne się nie świeciły to mogłeś dostać mandat - trzeba było przerabiać instalacje w nowiutkim samochodzie !!!
porażka zupełna
teraz już nie trzeba

usiądź mi na twarzy a zobaczysz co się wydarzy :lol2:
z pięknymi kobietami całuję się tylko z języczkiem :mrgreen:
Precz z silikonem w piersiach !

CKsBbyBoy
CKsBbyBoy
  26 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: to było śmieszne ze kiedy w audiku miałeś fabrycznie zaświecające się ledki dzienne wkomponowane w przednie reflektory a z tyłu pozycyjne się nie świeciły to mogłeś dostać mandat - trzeba było przerabiać instalacje w nowiutkim samochodzie !!! porażka zupełna teraz już nie trzeba


czyli z tylu moga sie nie swiecic?
CKsBbyBoy
CKsBbyBoy
  26 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: kaYaker:to było śmieszne ze kiedy w audiku miałeś fabrycznie zaświecające się ledki dzienne wkomponowane w przednie reflektory a z tyłu pozycyjne się nie świeciły to mogłeś dostać mandat - trzeba było przerabiać instalacje w nowiutkim samochodzie !!! porażka zupełna teraz już nie trzeba czyli z tylu moga sie nie swiecic?


juz doczytalem ;) wystarcza jedynie na przod a z tylu nie musza pozycje sie swiecic.
ziomekthx
ziomekthx
  26 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: dlaczego lampki na LEDach? trwałe, pobierają mało prądu, nie przepalą się

Wiec musze Cie rozczarowac. Kumpel wsadził sobie bo buni LED-y ale tylne swiatła no i mu sie popaliły
lutek
lutek
  26 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: korzystający ze swiateł do jazdy dziennej nie muszą już jednocześnie z tymi światłami właczać świateł pozycyjnych

Zmiana dyrektywy tylko przez wymysł VAG-a

Konto usunięte
Konto usunięte: jednorazowy wydatek rzędu 200zł pozwoli nam w przyszłości zaoszczędzić na paliwie i na ewentualnych mandatach, poza tym będziemy widoczni dla innych

Ten wydatek nie przynosi żadnych oszczędności bo ułamki procenta spalonego paliwa przy włączonych światłach możesz stracić stojąc kilka minut w korku dłużej niż zwykle

Konto usunięte
Konto usunięte: to było śmieszne ze kiedy w audiku miałeś fabrycznie zaświecające się ledki dzienne wkomponowane w przednie reflektory a z tyłu pozycyjne się nie świeciły to mogłeś dostać mandat - trzeba było przerabiać instalacje w nowiutkim samochodzie !!!

Kto ci takich bajek naopowiadał? Audi miało te światła razem z instalacją homologowane na europę więc żadnych konsekwencji nie było

Konto usunięte
Konto usunięte: Kumpel wsadził sobie bo buni LED-y ale tylne swiatła no i mu sie popaliły

Brak stabilizacji i słaba rezystancja badziewia z allegro - masz efekt
moshic
moshic
  26 czerwca 2009
lutek
lutek: kaYaker: jednorazowy wydatek rzędu 200zł pozwoli nam w przyszłości zaoszczędzić na paliwie i na ewentualnych mandatach, poza tym będziemy widoczni dla innych Ten wydatek nie przynosi żadnych oszczędności bo ułamki procenta spalonego paliwa przy włączonych światłach możesz stracić stojąc kilka minut w korku dłużej niż zwykle


wyjatkiem sa xenony kiedy duzo jezdzisz po miescie i gasisz silnik ;] ... odbija sie to zreszta takze na rozrzadzie (czyt. kup kangoo od poczty polskiej ... na 99% byl urwany pasek ;])
LiwingLaWida
LiwingLaWida
  29 czerwca 2009

juz widze jak miliony polaków zmieniają 'lampki' w swych 'trupach' xD
200zł... + fachowiec = 400 ;p
wole to zainwestowac w remont zawieszenia... Polskie Drogi ;/

wasaabi
Posty: 4188 (po ~132 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 4
wasaabi
  30 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: juz widze jak miliony polaków zmieniają 'lampki' w swych 'trupach' xD

a czy ja kogoś zmuszam?
każdy zrobi to co bedzie chciał
wstawiłem tylko informację o tym, ze zmieniają sie przepisy
może parę osób skorzysta,
od samego przeczytania krzywda się przecież nikomu nie stanie

Konto usunięte
Konto usunięte: Wiec musze Cie rozczarowac. Kumpel wsadził sobie bo buni LED-y ale tylne swiatła no i mu sie popaliły

Konto usunięte
Konto usunięte: Brak stabilizacji i słaba rezystancja badziewia z allegro - masz efekt

niestety chińskie produkty, zwłaszcza te tańsze, nie zawsze mają pożądaną jakość i trwałość wykonania
za to hella mimo dobrej jakości dla wielu (np. dla mnie też) pozostaje poza zasięgiem z powodu wygórowanej ceny

usiądź mi na twarzy a zobaczysz co się wydarzy :lol2:
z pięknymi kobietami całuję się tylko z języczkiem :mrgreen:
Precz z silikonem w piersiach !

marcin290
marcin290
  1 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 200zł... + fachowiec = 400 ;p

samemu se to zamontuje :P a ty płać te 2 stówki "fachowcowi"
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.