Junito24
Junito24
  4 lutego 2016 (pierwszy post)

Dla wielu osób temat może być dziwny,więc już tłumaczę :)
Chodzi o to czy sport to jeszcze głównie rywalizacja o prym,sławę i trofea czy tylko biznes nastawiony na $$$$?
Najpopularniejszą dyscypliną sportową jest piłka nożna,ale nie na tym chcę rozwinąć swoją myśl. Za przykład podam boks-sport który uległ biznesowi jak chyba żadna inna dyscyplina. Kiedyś w boksie by być mistrzem trzeba było walczyć z najlepszymi. Był jeden ranking i nikt nie miał wątpliwości kto był the best. Dzisiaj istnieją tzw cztery wielkie federacje wśród których WBA na 17 kategorii wagowych posiada...ponad 40 "mistrzów". Dodatkowo istnieją inne federacje, które w żargonie bokserskim rozdają "paski od spodni". I tak zamiast 17 najlepszych mamy ich nawet kilkuset. Wszystko po to by kręcił się biznes. Dodatkowo bokser,który daje z siebie wszystko może na poziomie mistrzowskim dostać za walkę nawet nie pół melona,podczas gdy pasywny Mayweather za dwie walki zgarnął cwierć miliarda. Gdzie w fym wszystkim jest sport? Wszystko w rękach menadżerów i TV. Jeśli nawet ma się mega talent a nie posiada koneksji to można dojść do stania na bramce w klubie jedynie, nie do walk o tytuły o które pojedynkują się zawodnicy którzy boksują po pracy...

citek83
Posty: 790 (po ~133 znaków)
Reputacja: -8 | BluzgometrTM: 8
citek83
  12 lutego 2016

Niewiele dyscyplin zostało gdzie liczy się tylko ,umiejętność ,wytrenowanie, talent,piłka nożna ,boks ,to już jest przemysł.

daior
wpis jest ukryty
Artmedia9
Posty: 33 (po ~121 znaków)
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 0
Artmedia9
  17 lutego 2016

Jest dzisiaj wiele rzeczy które zniekształcaja sport. Np. nie cierpię nadawania obcym piłkarzom obywatelstwa i wcielania ich do kadry w piłce. Kim by byli Niemcy bez takiego zaciągu? Cieszyliby się z każdego awansu na mistrzostwa. Francja tak samo, tylko Hiszpania tego unikneła.
No i te opłaty za kontrakty i transfery, nie wiem czy to kiedyś osiągnie jakiś kres...oby prędko. Obecnie za żadnego piłkarza nie dałbym nawet 70-80 mln.

raugi
Posty: 10221 (po ~117 znaków)
Reputacja: 17 | BluzgometrTM: 17
raugi
  21 lutego 2016

sport, to był kiedyś dziś niestety wszystko jest praktycznie pod kasę...

LUKASZ1996m
Posty: 1 (po ~520 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 0
LUKASZ1996m
  23 lutego 2016

Jesli ktos chce to sport jest nadal sportem. Ja od 9 lat jestem pięściarzem ( nie bokserem bo bokser to jest taki pies ) i nie licza sie dla mnie tytuly tylko to ze robię to dla siebie a jesli ktos wkracza do federacji to musi liczyć sie z tym ze tam są ludzie których nie interesuje pasja tylko biznes który mogą zrobić na maszynach do punktowania sie nawzajem.dlatego jesli chcesz okreslac sie minem sportowca bez podporzadkowania sie komuś zostań przy malym klubie sportowym i rob to dla siebie.
pozdrawiam

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.