RealMen25
RealMen25
  8 października 2015 (pierwszy post)

Witam! Przeglądam i nie widzę tu tematu o bieganiu... czyli królowej sportu:)
Sam zacząłem biegać w czerwcu i zastanawiam się nad pierwszymi zawodami na poczatek na 10 km . Jakie są wasze opinie o tym biegu...

raugi
Posty: 10221 (po ~117 znaków)
Reputacja: 17 | BluzgometrTM: 17
raugi
  9 października 2015

odradzam uprawiania tego sportu, bo bardzo często biegacze cierpią na kontuzję związane ze swoimi stawami

p.s-w aptekach preparaty typu ,,4flex'' schodzą jak ciepłe bułeczki, jak jeszcze do niedawna nie schodziły w dużej ilości tak teraz idzie tego o wiele więcej...pytanie dlaczego???

praksa
praksa
  10 października 2015
Ostatnio edytowany: za 29 maja 7482
Konto usunięte
Konto usunięte: Witam! Przeglądam i nie widzę tu tematu o bieganiu... czyli królowej sportu:) Sam zacząłem biegać w czerwcu i zastanawiam się nad pierwszymi zawodami na poczatek na 10 km . Jakie są wasze opinie o tym biegu...

Zawsze bieganie odradzają, ale żarcia grubasom juz nie, i nikt nie powie ze nie am tyle zreć bo sobie szkodzi, ..
a to ze tyjemy na potęgę tego tez nikt nie widzi, w kolejkach w aptece stoją bardzo często ludzie z problemami z wydolnościa, nadcisniemiem, cukrzycą i wiele innych chorób jest głównie spowodowanych przez otyłośc, ale wracajmy do biegania, jest zdrowe ale jak dobrze się za to zabierzesz, bo szybko możesz sie kontuzji nabawić jak bez zadnej wiedzy zaczniesz biegać, nie chcę ci tu dawac porad zyciowych, bo sama biegam dopiero 2 lata 3, 4 razy w tygodniu, biegam dosyc wolno, bo 48 minut na 10km i 23 na 5 km to taki średni bieg, nabawiłam sie kiedys na samym początku kontuzji torebki stawowej, bo biegalam w zwykłych trampkach, schudłam prawie 10 kg od samego biegania, dla mnie to jest taki dodatek dla dobrego samopoczucia, duzo osób biega od kilkunastu lat i mają sie oni i ich stawy dobrze, a nawet gdyby cos zaczeło się znimi na serio dziać, wolałabym stac w aptece po lekarstwa na stawy i być szczęsliwa ze robiłam coś dla swojego zdrowia, niz czołgac się zadyszana po schodach.
ja zaczełam po pól roku biegania uczestniczyc w zawodach, 56 minut miałąm na 1 zawodach na 10km, ale nie biegam dla wygranej i nie zaciskam zebów żeby być najlepsza, tylko dla siebie a jak juz biegam trochę to w zawodach można brac udział, no bo kto mi zabroni.
a tu kilka pamiątek uzbieranych na zawodach. chwalenie się tak bardzo xd

praksa
praksa
  10 października 2015

jak chcesz szukac porad doradzam jakieś forum sportowe, typu biegnie.pl itd.. na fotce raczej nie ma za duzo osób biegających, wolą intensywnie ćwiczyć palce na klawiaturze xd

Chris28522
Chris28522
  10 października 2015

W szczycie formy mój rekord był 34minuty, ale to wiele lat temu, nigdy później nawet nie próbowałem tego pobijać

RealMen25
RealMen25
  11 października 2015

Witam was i dziękuję za zainteresowanie. Praksa Wierze w Ciebie:) I gratuuję zdobyczy:) napiszę jutro jak dojdę do siebie:)

RealMen25
RealMen25
  11 października 2015

Moje rekordy są jak narazie abstrakcyjne. Na czas jeszcze nie biegałem ale dyche robie w 65 minut:P dziś zrobiłem 15 w 1:47 taki czas półmaratonu:P hehe No ale zważając na to że moje BMI wskazyje 33 to myśle że i tak dobrze:)

praksa
praksa
  12 października 2015
Konto usunięte
Konto usunięte: Moje rekordy są jak narazie abstrakcyjne. Na czas jeszcze nie biegałem ale dyche robie w 65 minut:P dziś zrobiłem 15 w 1:47 taki czas półmaratonu:P hehe No ale zważając na to że moje BMI wskazyje 33 to myśle że i tak dobrze:)

pewnie ze dobrze, na początku też robiłam marsz przeplatany z biegiem, waga nie zaczęła drastycznie spadac, ale jak zaczniesz widzieć efekty i bedziesz coraz lepiej biegał, waga zacznie spadać a prędkość sama zacznie przychodzić, to będzie motywowało, zapisz sie na wiosne na zawody na 5 czy 10 km bedziesz miał cel i motywację zeby nie przestac biegać, a czasem sie nie martw, najwazniejsze to przyzwyczaić organizm do wysiłku i nie dac się lenistwu i zimie, niedługo pierwszy snieg często ludzie odpuszczają na zimę, pogoda to nie jest żadna przeszkoda, no chyba ze jest zamieć śnieżna.
.
RealMen25
RealMen25
  12 października 2015

A co poleciacie z ubrania na zime? Trzeba miec jakies specjale buty? Zamówiłem sobie latareczke na czoło do biegania. Bo biegam nie w mieście. Motywacja nie ma problemu. Tylko że pracuje za granicą i nie wiem kiedy bede w pl. Ile wczesniej trzeba sie wczesniej zapisywać na zawody?

praksa
praksa
  12 października 2015
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Konto usunięte
Konto usunięte: A co poleciacie z ubrania na zime?


ja mam kilka termicznych ubrań, do 13/15 st na plusie mam jeszcze krótki rękaw, dopiero jak ponizej 10 zejdzie to mam jeden długi a jak jest mróz już to 2 warstwy cienka koszulka z dlugim rękawem i bluza do biegania. Nie ubieraj się za ciepło, bo szybko sie przegrzejesz, musisz czuc lekki chłód jak wychodzisz biegać.
Konto usunięte
Konto usunięte: Zamówiłem sobie latareczke na czoło do biegania.


fajna sprawa tez mam, tez nie biegam w miescie, trudno o oświetlenie zimą na drogach, nie zapomnij o odblaskach, bo mandaciki sypią.
Konto usunięte
Konto usunięte: jakies specjale buty?

buty sa najwazniejsze, juz nie chodzi o te ubrania, ale buty musisz miec w miare dobre jak chcesz biegac troche, sa najważniejsze i to pierwsza rzecz w jaką powinieneś zainwestować, w zwyklych trampkach czy adidasach z bazaru nawet nie idz biegać szkoda twoich stawów i stóp.
poczytaj sobie
http://fit.jestem.co/bieganie/pronujaca-supinujaca-czy-neutralna-jaka-masz-stope najlepiej wiedzieć jaka ma się stope a sprzedawca w sklepie doradzi które buty są odpowiednie, tylko nie inwestuj zaraz 600zł w buty na początkowe bieganie nie musisz mieć super wypasione.
Konto usunięte
Konto usunięte: Ile wczesniej trzeba sie wczesniej zapisywać na zawody?


różnie na fb często daja info kiedy są zapisy, ja tak się dowiaduje od znajomych, zerkam też w kalendarz biegów wlkp, bo tylko w moich okolicach sobie smigam na zawodach.
Za granicą pracujesz, to tam się gdzieś zapisz na jakiejś zawody.
RealMen25
RealMen25
  12 października 2015

Super bardzo mi pomagasz:)
Buty mam dobre chyba bo dałem 400zL asics gt 2000 do mojej wagi i wiesz sprawdzila mi jak stopy stawiam i stabilizuje mi ale chodzi mi o to czy na zimę trzeba miec jakies antyposlizgowe czy cos w tym stylu:P a gdzie najlepiej sprawdzac zawody i jak wyglada zapisywanie? Norlamnie juz Ci flaszke wisze:P

praksa
praksa
  12 października 2015
Konto usunięte
Konto usunięte: o to czy na zimę trzeba miec jakies antyposlizgowe

sa nakłądki antyposlizgowe na buty do biegania, na allegro zobacz, ja ich nie mam, chociaż juz orła kilka razy wywinełam na śniegu, buty pewnie też są z jakąś lepszą przyczepnością, zimy u nas są dosyc łaskawe, kilka dni takich tylko było ze był lód na drogach.
Konto usunięte
Konto usunięte: a gdzie najlepiej sprawdzac zawody i jak wyglada zapisywanie?

no w gogole sobie poszukasz, nie wiem gdzie byś chciał biegac.
Jak jesteś zainteresowany jakimś biegiem zapisujesz sie na liste rejestrująć sie na ich stronie, oplacasz startówke,np przelewem, tzn ja tak robię, w przed dzien zawodów albo w ten sam dzien w biurze zawodów odbierasz pakiet startowy i biegniesz, zobacz sobie kiedy chcialbyś wystartowac i czy są w tym miesiacu jakieś biegi, na stronie biegu bedzie dokłądnie opisane jak sie rejestrowac jakie dane podac i wskazówki dalsze, takze się nie zgubisz.
Konto usunięte
Konto usunięte: Norlamnie juz Ci flaszke wisze:P
oj tam, na fotce tylko mnie forum interesuje, to czemu bym nie miala odpisac, w koncu po coś tu sie logujemy.d83dde1d
RealMen25
RealMen25
  12 października 2015

Noo tak:) trzeba sobie pomagac:) hehe Ja jestem budowlnańcem takze moge doradzic Ci w tym temacie budowa remont aranzacja wnetrz:)

praksa
praksa
  12 października 2015
Konto usunięte
Konto usunięte: budowa remont aranzacja wnetrz:)

nic takiego nie planuję w najbliższym czasie, ale dzięki.
RealMen25
RealMen25
  12 października 2015

Może ktos poleci jakiś trening ale swój nie z gazety na schudnięcie? Tylko ze z moją wagą musze miec około 2 dni przerwy w tygodniu

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.