Cyzz
Reputacja: -11 | BluzgometrTM: 6
Cyzz
  18 maja 2015 (pierwszy post)

Jak oceniacie skuteczność sztuk walk wschodnich i czy wasze sekcje właściwe was przygotowuja do konkretnej sztuki walki.

BoZycietoHH
BoZycietoHH
  18 maja 2015

Z tego co wiem i słyszałem od znajomych (którzy trenują ) najskuteczniejszym stylem walki jest Krav Maga i pomogła im wyjść z niejednych tarapatów, jest to typowy system walk do samoobrony ale też jednym z najbrutalniejszych.

Krystian93bdg
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Krystian93bdg
  24 maja 2015

Też trenowałem Krav Magę. To jest samoobrona, i przygotowanie takie do walk ulicznych. Jak poradzić sobie np z napastnikiem jak ma nóż itd. głównym założeniem jest obrona przed napastnikiem mającym nas zabić, więc trudno się dziwić, że podstawą obrony jest tu zadanie mu jak najsilniejszego bólu, a w szczególnych przypadkach - pozbawienie go życia. Celem uderzeń są więc najczulsze części ciała człowieka - oczy, splot słoneczny, krocze czy gardło. Dodatkowo nic nie stoi na przeszkodzie, aby pomóc sobie dowolnym przedmiotem znajdujących się w zasięgu ręki (zdzielenie oponenta koszem na śmieci jest tu jak najbardziej OK).

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.