Liar
Liar
  21 stycznia 2015 (pierwszy post)

Prawidłowa rozgrzewka przed bieganiem ???

raugi
Posty: 10221 (po ~117 znaków)
Reputacja: 17 | BluzgometrTM: 17
raugi
  22 stycznia 2015

jedni mówią że rozgrzewka nie ma sensu, drudzy że ma sens, więc najprawdopodobniej jak zrobić to i tak będzie dobrze :D

Endorfina
Endorfina
  22 stycznia 2015

no właśnie, zależy co chcesz biegać, jak same kilometrówki, to chyba wystarczy powolny trucht i taka rozgrzewka wystarczy, jak dla mnie chociażby, jedynie bardziej się trzeba skupić po biegu na rozciąganiu, jak chcesz jakieś interwały robić czy coś, to moze rozgrzewka sie przydać.
Ilu biegaczy, tyle teorii.

Liar
Liar
  22 stycznia 2015
Endorfina
Endorfina: interwały


Z tego co czytałem to interwały są dobre na długie dystansy typu pół maraton.
Endorfina
Endorfina
  22 stycznia 2015
Konto usunięte
Konto usunięte: Z tego co czytałem to interwały są dobre na długie dystansy typu pół maraton.

interwały to taki' super-spalacz' i daje wytrzymałość i siłe na dłuższe dystanse, pewnie że na półmaraton i nie tylko, ogólnie to dobre ćwiczenie jak podbiegi, bo same kilometrówki to nie wszystko, czasem musisz urozmaicić bieg, tak samo jak ćwiczenia ogólnorozwojowe, czy skipy, niektórzy myślą, ze biegacze zeby mieć tak jakieś dobre wyniki na zawodach, tylko ubierają buty i sobie biegną, a to nie takie hop siup jak się wydaje.
Endorfina
Endorfina
  22 stycznia 2015

nie wierzę, ze Gife tu nie zajrzy xD

gife
gife
  22 stycznia 2015

mój typ:
biegi wolne bez rozgrzewki, rozciąganie po
biegi szybki i interwały - z rozgrzewką w tempie biegu wolnego + 3 x 100m (to też mój patent na rozgrzewkę przed zawodami), wystudzenie w tempie biegu wolnego i rozciąganie po (są też tacy, którzy się rozciągają po interwale i biegu szybkim, a potem dopiero wystudzają organizm)

Malinaaa95
Posty: 2 (po ~73 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Malinaaa95
  23 stycznia 2015
Ja moge powiedziec ze osobiscie przed bieganiem robie cwiczenia w truchcie, rozciaganie i rozgrzanie konczyn a potem to juz lece :D
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.