michal12ab3c
michal12ab3c
  16 marca 2014 (pierwszy post)

Witam :) Tak jak w temacie, szukam rolek do 400zl a kompletnie sie na tym nie znam :P Mogli byscie cos poradzic? :)

kola
kola
  18 marca 2014

Co chcesz robić na tych rolkach?

krzys8602
krzys8602
  18 marca 2014

to dobre pytanie - w jaki sposób planujesz na nich jeździć? i czy jeździłeś wcześniej na rolkach lub łyżwach?

jeśli powiesz, że zwyczajnie jeździć, tak rekreacyjnie... to i tak zamiast modeli rekreacyjnych proponuję popatrzeć na te z segmentu fsk - są bardziej uniwersalne.
i trochę słaby moment wybrałeś - właśnie do sklepów wchodzą dostawy na rozpoczynający się sezon i ceny są najwyższe.

cichynick
cichynick
  19 marca 2014
kola
kola: Co chcesz robić na tych rolkach

Za taką kasę to pewnie szpanować przed Laseczkami
krzys8602
krzys8602
  19 marca 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Za taką kasę to pewnie szpanować przed Laseczkami


to budżet jest zbyt skromny na szpan, ale wystarczający by się nauczyć i w przyszłym sezonie będzie szpanował ;)
kola
kola
  20 marca 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: to budżet jest zbyt skromny na szpan, ale wystarczający by się nauczyć i w przyszłym sezonie będzie szpanował ;)

czy ja wiem czy taki skromny. chociaż w sumie zależy czym chce szpanować, czy rolkami czy umiejętnościami ;)
michal12ab3c
michal12ab3c
  20 marca 2014

Na lyzwach umiem jezdzic a rolek nigdy na nogach nie mialem :p Niestety sezon lyzwiarski sie juz konczy i chcial bym sie na rolki przezucic :) Z początku chcial bym jezdzic rekreacyjnie zeby sie nauczyc a poznej moze jakis freestyle xD

michal12ab3c
michal12ab3c
  20 marca 2014

A co myslicie o tym modelu? http://esklep.intersport.pl/pl/product/84123/lyzworolki-rollerblade-sirio-xr-73616

krzys8602
krzys8602
  20 marca 2014

później może jakiś freestyle?
później - znaczy wyłożysz więcej kasy np. pod koniec sezonu lub za rok? bo jeśli nie, to nie kupuj tych rolek.- to typowa rekreacja, w których będzie ciężko uczyć się slalomu, ze względu na długą szynę. Poza tym jeśli wiesz, że nie rzucisz ich w kąt po pierwszych dwóch próbach na których zaliczysz upadki, to dołóż 200zł - nie będziesz żałował.

Slalomowe rolki nie mogą mieć zbyt twardego buta, żeby zwiększyć czucie i kontrolę.

zawsze można próbować polować na allegro takie, które właśnie się komuś znudziły, a użyte były 3 lub 4 razy.

MuyBueno
MuyBueno
  20 marca 2014

UWAGA - POWYŻEJ 400 .

Do freeride tylko Rollerblade Fusion X3
To jedyne rolki w dobrym stosunku co do jakości i ceny.Alternatywy do nich nie ma...

Co do slalomu to Rollerblade Twister-Ewentualnie Fila NRK

kola
kola
  20 marca 2014

O widzisz, koleżanka poleca Ci jakieś do freeride i slalomu na czym ja się kompletnie nie znam. Ze swojej strony mogę pomóc przy wyborze rolek do jazdy agresywnej :)

krzys8602
krzys8602
  20 marca 2014

jeśli chcesz właśnie oglądać konkretne modele, to:oprócz wymienionych bardzo popularnych Twisterów oraz Fusion X3 (rzepy to kwestia gustu, ja preferuję klamrę - lepiej zaciska)
- Seba z serii FR (w Twoim budżecie FRX) - Seba to jedyna firma na rynku rolek, do której dokupisz każdy element rolki, z drugiej strony, znajomi od Seby jeżdżą zawsze z kluczami, bo im się wszystko odkręca ;)

- Roces Metropolis - jeśli jeździsz na łyżwach to marki pewnie nie trzeba przedstawiać - tu dokładna recenzja rolki http://freeskatenews.pl/viewtopic.php?f=7&t=2288 (jeśli masz rozmiar 43, to na allegro obecnie wiszą w dobrej cenie)

- Powerslide Metro oraz Imprerial - pierwsza to znana konstrukcja do freeride (sam mam takie), drugie to młoda, chyba ubiegłoroczna konstrukcja bardzo wzorowana na popularnych Sebach.

To moim zdaniem segment 600, ale poniżej 700zł, który warto brać pod uwagę.

michal12ab3c
michal12ab3c
  20 marca 2014

Poogladalem sobie wszystkie modele ktore wymieniliscie i z tego co zauważyłem zaden z nich nie ma hamulca. Nie wiem jak to jest ta rolkach ale podejzewazam ze ciezko bedzie mi sie bez niego uczyc jezdzic :p

krzys8602
krzys8602
  20 marca 2014

ciężko to będzie Ci jeździć z hamulcem ;)

MuyBueno
MuyBueno
  20 marca 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: az Imprerial

To rolki,które przez ich jakoś są w Tesco więc sam sobie odpowiedz czy warto je polecać :)

Konto usunięte
Konto usunięte: i z tego co zauważyłem zaden z nich nie ma hamulca

Czepiasz się :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.