MzAsTuEeUtSaZm
MzAsTuEeUtSaZm
  7 marca 2013 (pierwszy post)

Czy przyjmowanie kreatyny przed snem szkodzi, czy też może nie robi wielkiej różnicy? Przyjmijmy że ktoś pracuje na nocki i wraca około 6rano lepiej przyjąć przed snem czy jak się wstanie ok godziny 11/12?

SzaryChlopaczek
SzaryChlopaczek
  7 marca 2013

kreatyna ma chyba troche kofeiny albo sie myle

LuznyGosc
LuznyGosc
  7 marca 2013

Nie polecalbym Cie zazywania kreatyny, jezeli dopiero zaczynasz trenowac, a po Twojej lapie ze zdjecia wnioskuje, ze tak wlasnie jest. Cwicz na sucho, poki bedzie widac jakies efekty. Pozniej ewentualnie mozesz wzbogacic swoja diete w odzywki.

MzAsTuEeUtSaZm
MzAsTuEeUtSaZm
  8 marca 2013

Trenuję już trochę czasu, zdjęcia są stare bo z wakacji.

Smieszny1992
Smieszny1992
  8 marca 2013

ja bym wolal brac ta kreatyne rano przed sniadaniem ;]

Schmetterling1
Schmetterling1
  8 marca 2013

Jeśli chodzi o kreatynę, to najważniejsze aby ją brać na pusty żołądek. W zależności od wskazań producenta, ale generalnie bierzesz jedną dawkę rano, potem pół godz. przed treningiem, oraz zaraz po treningu. W dni nietreningowe: rano po przebudzeniu, około południa (między posiłkami) oraz na noc, przed snem. Pamiętaj, aby w miarę na pusty żołądek, bo w przeciwnym razie wyrzucasz swoje pieniądze w błoto. Po 5 - 8 tyg. brania przerywasz, robisz przerwę trwającą tyle samo ile brałeś i możesz zaczynać cykl kreatynowy od nowa. Pamiętaj o piciu dużej ilości wody - kreatyna obciąża nerki.
@ SzaryChlopaczek - kreatyna nie zawiera kofeiny (przynajmniej oficjalnie).

chamilllionaire
chamilllionaire
  10 marca 2013

BCAA SOBIE ZAPODAJ PRZED TRENINGIEM I PO

MzAsTuEeUtSaZm
MzAsTuEeUtSaZm
  10 marca 2013

BCAA można to brać cały czas czy należy robić przerwy jak przy przyjmowaniu kreatyny? Przerwy w tym sensie, że po kilku tygodniach.

Schmetterling1
Schmetterling1
  10 marca 2013

BCAA to aminokwasy rozgałęzione, takie, które występują w znacznie mniejszych ilościach w produktach białkowych, oraz które organizm nie jest w stanie sobie sam wytworzyć i musi je dostarczać z zewnątrz. Poprawiają m.in. regenerację organizmu oraz pomagają przy budowie mięśni - dostarczają niezbędnych cegiełek.
Raczej nie ma przeciwwskazań przy przyjmowaniu BCAA, z tym, że inną kwestią pozostają sprawy finansowe, ale to już Twoja decyzja.

seba
Posty: 361 (po ~119 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
seba
  11 marca 2013

Bcaa jako aminokwasy można brać cały czas.
Kreatynę bierz po przebudzeniu na pusty żołądek, i tak jak napisał Schmetterling1 przed i po treningu, chyba, że dysponujesz jakąś przed treningówką.

"Albercik!... Wychodzimy!" :run:

citek83
Posty: 790 (po ~133 znaków)
Reputacja: -8 | BluzgometrTM: 8
citek83
  15 marca 2013

nie ważne kiedy ale najlepsza pora to rano na czczo i po treningu w dni nt rano i kiedy ci wygodnie ważne aby były 2 porcje po 5 g można po posiłku te wszystkie bajki o wchłanianiu to dawno obalony mit dodam ze kreatyne można brać do 12 tyg a nie 8 wtedy sie rozkręca dopiero bcaa bierze sie 1g na kilogram masy ciala czyli ktos co waży 80kg przyjmować powinien 8g czystego bcaa nie licząc oczywiscie słodzików bo są na rynku w proszku co na 10 g produktu jest tam 6g bcaa -przyjmować przed i po treningu chyba ze komus na finansach nie zależy w dni nie treningowe moze jeszcze dodac rano po przebudzeniu i przed snem. jak ktoś wątpi w moje sugestie niech zerknie na profil.

Clex
Clex
  20 marca 2013

Osobiście to polecam ćwiczyć na sucho, na początek treningi siłowe a dopiero potem rzeźbić mięśnie. ;)

citek83
Posty: 790 (po ~133 znaków)
Reputacja: -8 | BluzgometrTM: 8
citek83
  21 marca 2013

jak ma się odpowiednia dietę suplementy praktycznie zbędne poza może bcaa i kreatyna reszta nie potrzebna.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.