faja125
faja125
  18 sierpnia 2009 (pierwszy post)

Mam do was pytanie ćwicze i jem dużo ,ale nie moge zbytnio przytyć.Ostatnio zjadam duzo ryżu.owoców,warzyw ,jajek Nawet kurczak sie zdaży.Ćwiczenia też mam dobre na masę i nie moge przytyć może wy coś poradzicie na to.?? podacie mi jakąs sprawdzoną i szybko dającą rezultaty pozdro czekam,.|:P)

powerorginal
powerorginal
  19 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a ty robiłes takie przerwy i co pomogło????

hehe :)

DziKuuuU
DziKuuuU: to dobrze że wiesz :) i doradź coś chłopakowi bo na razie tylko się mądrzysz, więc do roboty i napisz chłopakowi co i jak :)

hehe A co Ty myslisz ze uloze mu diete ??? eheh z tym jest troche roboty ... a poza tym na normalnych forach kulturystycznych ludzie wzucaja diety i wtedy im sie je poprawia i daje wskazowki ... wtedy kazdy wyciaga wnioski i uczy sie jak zrobic to nastepnym razem dobrze ....

@faja125:
no to jak Ci zalezy to tez bedziesz musial sie troszke wysilic ...
Moge pomoc tyle ze dieta to nie tak latwa sprawa i trza jej przestrzegac ... i jeszcze jedno :) wydaje mi sie ze nie ma sensu pisac Ci dokladnie ile gram czego i o ktorej porze spozywac tylko ogolny zarys co i jak ....
1. 5-7 posilkow co 2,5-3 h
2.Zeczy jak najmniej przetworzone
3. Rano Duze sniadanie bogate w tluszcze , wegle , bialko ...
4. posilki okolotreningowe moga zawierac wiecej wegli o wyzszym IG ( indeksie glikemicznym) i malo tluszczy powinny byc bogate w bialko
5. kolacja : Bialko wolnowchlanialne i tluszcze unikamy wegli
Weglowodany : oprocz posilkow okolotreningowych wegle powinny byc z niskim IG
Bialko : z miesa , jaj , ryb , odzywek .. pelnowartowsiowe :)
Tluszcze : w stosunku 111
tak mniej wiecej na szybko naskrobalem .. tyle ze co z tego ze to podam jesli i tak autor nie zrozumie o co mi chodzi ... a przez internet ciezko komus wytlumaczyc jesli nie jest juz w jakis sposob obeznany ,,, jak cos pytaj postaram sie wyjasnic
faja125
faja125
  20 sierpnia 2009

tutaj widze że się nie pożywie i nikt mi nie pomoże :( tylko sie madrza i tyle.

powerorginal
powerorginal
  20 sierpnia 2009

@faja125:
Chlopie jaka ty chcesz diete stosowac jak nie wiesz o czym ja do Ciebie pisze ...

Konto usunięte
Konto usunięte: tutaj widze że się nie pożywie i nikt mi nie pomoże :( tylko sie madrza i tyle.

Sam sobie musisz pomoc :zonk:
daj sobie spokoj z tym sportem , zajmij sie czyms innym w co nie trzeba wkladac wlasnego zaangazowania i wkladu :nie:
minimallnyy
minimallnyy
  20 sierpnia 2009

rano 3 jajka garsc platkow owsianych na mleku+oliwa z oliwek/orzechy

sniadanie nr 2. 3-4 duze kanapki chleba razowego z twarogiem/miesem/ryba + orzechy/oliwa/tran/olej lniany+warzywko

sniadanie numer 3 takie samo

obiad nr 1 przed treningiem ryz brazowy+mieso, surowka+oliwa itp (nie sluchaj idiotow ktorzy beda Ci mowic ze "piers z kurczaka" bo tylko to akceptuja, najlepsza jest wołowina. każde mięso mało tłuste jest dobre

po treningu ryz/k. jeczmienna+ryba/mieso (unikaj tluszczy)

kolacja kostka twarogu zalać oliwą i spać

do tego mozna ddoac wiele, picie wody z miodem+cytryna, pić wody ile wlezie szczegolnie gdy goraco

powerorginal
powerorginal
  20 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: minimallnyy

przed treningiem rowniez unikamy tluszczy :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: minimallnyy

a tak poza tym .. jak ulozyles diete dla kogos kogo nieznasz ??? :woot: skad znasz jego zapotrzebowanie kcal ??
nie ma sensu tego robic bo autor i tak sie nie zastosuje ...
minimallnyy
minimallnyy
  20 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: przed treningiem rowniez unikamy tluszczy

bo?

Konto usunięte
Konto usunięte: a tak poza tym .. jak ulozyles diete dla kogos kogo nieznasz ??? skad znasz jego zapotrzebowanie kcal ??

swojego zapotrzebowania też nie znam bo go nie potrzebuje (każdy lepszy kulturysta przecież nie ma rozpisanej diety na karteczce) po prostu wie się że trzeba jeść to i to i ma być tego dużo, Pudzian też nie ma rozpiski tylko ma pojęcie co się je jak się nie rośnie to je się więcej i tyle jak się tyje w tłuszcz zmniejsza się węgle i takie wiadomości są tylko potrzebne, po cholerę to mierzenie itp mam rano wstawać brać wagę i odmierzać 100g płatków owsianych ? głupota dla naiwnych
powerorginal
powerorginal
  20 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: bo?

posilek przedtreningowy powinien byc lekko strawny :)

Konto usunięte
Konto usunięte: swojego zapotrzebowania też nie znam bo go nie potrzebuje (każdy lepszy kulturysta przecież nie ma rozpisanej diety na karteczce)

ehhh maja ustalone posilki co i kiedy jesc .... i nie porownoj autora do kolesia ktory np. siedzi w tym 10 lat i bierze udzial w zawodach bo on doskonale wie co robi ...

Konto usunięte
Konto usunięte: Pudzian

nie jest kulturysta tylko silaczem ... a to robi roznice ....

Konto usunięte
Konto usunięte: po cholerę to mierzenie itp mam rano wstawać brać wagę i odmierzać 100g płatków owsianych ? głupota dla naiwnych

po to by mozna byla ja korygowac i widziec co daje efekty ....
wole byc duzy naiwny niz maly wyrozumialy :mrgreen:
minimallnyy
minimallnyy
  21 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: posilek przedtreningowy powinien byc lekko strawny :)

po to czeka się 1,5h by się strawił tak czy owak tłuszcz dodaje energii która raczej na treningu jest przydatna

Konto usunięte
Konto usunięte: ehhh maja ustalone posilki co i kiedy jesc .... i nie porownoj autora do kolesia ktory np. siedzi w tym 10 lat i bierze udzial w zawodach bo on doskonale wie co robi ...

a ja nie jestem kolesiem który siedzi 10 lat i też nie mam karteczki na lodówce z tym co mam jeśc, jem to na co mam ochotę byleby zawierało potrzebne składniki i tyle, ale nie ważę tego ile ma gram, ostatnio koleś 2,5 roku stażu wybił się niesamowicie sylwetka nie z tej ziemi parę kontraktów podpisanych i też diety nie ma jako takiej rozpisanej

Konto usunięte
Konto usunięte: po to by mozna byla ja korygowac i widziec co daje efekty ....

nie wyliczając jedzenia co do grama też można korygować nie rozumiem dlaczego niby nie

PS. SIŁACZ też musi żreć należycie, lekkoatleta też
powerorginal
powerorginal
  21 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: po to czeka się 1,5h by się strawił tak czy owak tłuszcz dodaje energii która raczej na treningu jest przydatna

:nie: maja byc wegle i szybkowchlanialne bialko ... oczywiscie kazdy moze kombinowac pod siebie

Konto usunięte
Konto usunięte: ostatnio koleś 2,5 roku stażu wybił się niesamowicie sylwetka nie z tej ziemi parę kontraktów podpisanych i też diety nie ma jako takiej rozpisanej

ale ma taka genetyke zapewne ze hej .... znam tez takich ktorzy nie stosuja sie tak scisle a sylwetki maja dobre ...

Konto usunięte
Konto usunięte: nie wyliczając jedzenia co do grama też można korygować nie rozumiem dlaczego niby nie

ehhh np. w tamtej zimie mialem diete przy masowce ok 3100 kcal ... wiem jak moj organizm na to reagowal i teraz w zime podbijam sobie np. do 3500 kcal i wiem czego moge sie spodziewac ... a jedzeniem tak sobie nie da sie tego kontrolowac

Konto usunięte
Konto usunięte: PS. SIŁACZ też musi żreć należycie, lekkoatleta też

on musi zrec zeby miec sile .... czyli duzo .... a kulturysta dla sylwetki ... zreszta zobacz jak wyglada wiekszos strongmanow ..... to chyba wiesz o co chodzi ....
KAROLBBOY
Posty: 68 (po ~188 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
KAROLBBOY
  22 sierpnia 2009
http://www.sfd.pl/Przygotowanie_do_diety-t433273.html
dalej powinienes sobie poradzic
PanOdpowiedzADW
PanOdpowiedzADW
  25 sierpnia 2009

1.) trzeba uzyc kalkulatora kalorii w celu określenia zapotrzebowania energetycznego
2.) Układasz sobie dietkę, składającą się z minimum 5 posiłków
3.) w razie potrzeby uzupełniasz ją białkiem, carbo, lub gainerem. to nie są tak naprawdę odżywki, tak jak niektórzy sądzą. Poza tym co rozumiemy pod słowem odzywka ? to nie jest SAA, więc dla mnie nawet Stacki i Boostery to nic złego...
4.) od siebie dodam, że najlepiej by było ułozyć dietkę w której:

2,0 - 2,5 g białka na każdy kg masy ciała
W jednym posiłku max 40g białka
- posiłek przedtreningowy to przede wszystkim węgle złozone. Godzinę przed treningiem Proste możesz odpuścić
- po treningu coś aby szybko uzupełnić zapas glikogenu, potem dopiero budulec
- Przed snem łykasz łyzkę oliwy i do tego wolnowchłaniane białko, aby zapobiec katabolizmowi nocnemu

ale to tylko tak bardzo skrótowo...

powerorginal
powerorginal
  25 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: białkiem, carbo, lub gainerem. to nie są tak naprawdę odżywki, tak jak niektórzy sądzą.

:woot: mhmm to nas oswiec .... wiec co to jest ....
PanOdpowiedzADW
PanOdpowiedzADW
  25 sierpnia 2009

Oświecę Cię jak wytłumaczysz mi co dla ciebie znaczy pojęcie odzywka :-P

Zresztą sprawdź sobie kiedyś skład jakiegoś gainera ...

Najtańsze gainery to tak naprawdę zmielony ryż, wzbogacony białkami WPC i WPT oraz najgorszym chyba białkiem pszenicznym. Słodzone są glukozą i fruktozą. Dodatkowo dodaje się kompleksy witamin.

powerorginal
powerorginal
  25 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Oświecę Cię jak wytłumaczysz mi co dla ciebie znaczy pojęcie odzywka :-P

dla mnie odzywki to : gainery,bialka , bulk , carbo ..... czyli odzwyki uzupelniajace braki w diecie ....

Konto usunięte
Konto usunięte: Zresztą sprawdź sobie kiedyś skład jakiegoś gainera ...

hehe 70-80%wegli troche bialka malo fatu ... wsumie nie interesuje mnie z czego oni to robia ... wazne by mial w sobie to co potrzebuje ...
PanOdpowiedzADW
PanOdpowiedzADW
  25 sierpnia 2009

Chodziło mi o dokładniejszy skład... a nie białko, węglowodany i tłuszcz...

To mi wytłumaczyłeś pojęcie odzywki...

A czy wg Ciebie Gainer i np. Stack Kreatynowy to to samo ??

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.