Grinch
Grinch
  20 listopada 2012 (pierwszy post)
Eloshka



SPORTY ZIMOWE
sezon 2012-2013

Rusza kolejny sezon zimowy i po raz kolejny głównie będziemy śledzić naszych reprezentantów w dwóch dyscyplinach

SKOKI NARCIARSKIE
rozpoczną się 23 listopada 2012 na skoczni Lysgardsbakken w norweskim Lillehammer.

Ciekawostki

W Lillehammer rozegrany zostanie – po raz pierwszy w historii Pucharu Świata – mieszany konkurs drużynowy, w którym w każdym zespole wystąpią dwaj mężczyźni i dwie kobiety. Zawody tego typu zostaną rozegrane również w ramach mistrzostw świata

po raz pierwszy w historii Puchar Świata odbędzie się na terenie Rosji (Krasnaja Polana w ramach próby przedolimpijskiej)

po raz pierwszy w Polsce w mieście innym niż Zakopane (w Wiśle)

Od sezonu 2012/2013 zostały wprowadzone nowe przepisy dotyczące kombinezonów skoczków narciarskich. Zmianą w stosunku do wcześniejszych zasad był wymóg, aby wymiary stroju były takie same, jak wymiary ciała zawodnika. Nowe przepisy dały ponadto trenerom możliwość zmiany długości najazdu dla swojego podopiecznego, maksymalnie o pięć belek startowych

Zawody odbywające się w Polsce

9 stycznia 2013 - Wisła - Malinka
11 stycznia 2013 - Zakopane - Wielka Krokiew ( Drużynowy )
12 stycznia 2013 - Zakopane - Wielka Krokiew

BIEGI NARCIARSKIE
rozpoczną się 24 listopada w szwedzkim Gällivare

W tym roku niestety nie odbędą się zawody w Polsce
Obrończynią Pucharu Świata wśród kobiet jest Norweżka Marit Bjørgen

INNE IMPREZY W SEZONIE

Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2013
20 lutego a 3 marca 2013 w Val di Fiemme

Mistrzostwa Świata Kobiet w Curlingu

Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2013
7 a 17 lutego 2013 w miejscowości Nové Město na Moravě

Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim

Pytania wprowadzające
Jak oceniacie szanse naszych skoczków
Zakopane czy Wisła ? - gdzie szykuje się lepsza impreza
Kto w tym roku faworytem w skokach
Czy Justyna Kowalczyk - pokona Norweżki
Czy w tym roku poznamy nową "naszą" nadzieję ( przypominam że jest to sezon przedolimpijski )

ZAPRASZAM DO DYSKUSJI
Evr
Evr
  4 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Mi coś również nie pasowało cos z tymi puktami ;]


To dzięki Morgiemu było ;]
Sztajmex
Sztajmex
  5 marca 2013

No i Polacy zdobyli zimą Broad Peak jeden z trzech ostatnich szczytów, które do tej pory zimą się nie poddały. Obecnie zostają tylko Nanga Parbat i K2. Bardzo cieszy sukces rodaków, mam nadzieję, że bezpiecznie wrócą do bazy, by świętować niebanalne zwycięstwo. To musiało się tak skończyć :).

http://polskihimalaizmzimowy.pl/pages/aktualna-wyprawa/broad-peak-wyprawa-zimowa-20122013.php

Evr
Evr
  5 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: bardzo cieszy sukces rodaków,

No tak ciesze się i to podwójnie nikomu w zimie nie udało się zdobyć tego 8 tysiącznika ;]
Konto usunięte
Konto usunięte: że bezpiecznie wrócą do bazy,


tego im tylko życzyć ;]
ReDAnGeLonesec
ReDAnGeLonesec
  6 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Bardzo cieszy sukces rodaków, mam nadzieję, że bezpiecznie wrócą do bazy, by świętować niebanalne zwycięstwo.


Pewnie już dotarły do Ciebie mało optymistyczne wiadomości.
Rzeczywiście pozostaje już tylko nadzieja...
Kombatant
Kombatant
  6 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Pewnie już dotarły do Ciebie mało optymistyczne wiadomości. Rzeczywiście pozostaje już tylko nadzieja...


Szkoda chlopaków, obawiam sie że albo zamarzli albo spadli w jakąś przepaść/szczeline. Nie wierze juz że wyjdą z tego cało i że nagle zejdą do bazy, za długo to trwa. Szkoda że po takim sukcesie podzielą los Wandy Rutkiewicz czy chociazby Kukuczki.
Evr
Evr
  6 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie wierze juz że wyjdą z tego cało

Byśmy dobrej myśli ;]
ReDAnGeLonesec
ReDAnGeLonesec
  6 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Szkoda chlopaków, obawiam sie że albo zamarzli albo spadli w jakąś przepaść/szczeline. Nie wierze juz że wyjdą z tego cało i że nagle zejdą do bazy, za długo to trwa. Szkoda że po takim sukcesie podzielą los Wandy Rutkiewicz czy chociazby Kukuczki.


Nosz k. k. k...
Nawet nie wiem co napisać. Nic bardziej właściwego nie przychodzi mi na myśl. Trudno jest uchwycić się czegoś, co wydaje się być niemożliwe.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  6 marca 2013

o kurde ... wczoraj słuchałem o tym jak zdobywali a dziś nic nie wiem ;/
muszę poczytać
ale jesli do tej pory nie wrócili to czarno to widzę

to nie to samo co utknąć w Tatrach

...Ignorance is bliss...
Kombatant
Kombatant
  6 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Nosz k. k. k... Nawet nie wiem co napisać. Nic bardziej właściwego nie przychodzi mi na myśl. Trudno jest uchwycić się czegoś, co wydaje się być niemożliwe.


Przykra sprawa, ale takie ryzyko zawodowe tego hobby, ech czytalem ze ostatnie komunikaty jakie dochodzily ze ten mlodszy mial problemy z oddychaniem i sie przewrocil, pozniej juz nie bylo z nimi kontaktu.

Dla rodzin koszmar.

RexMundi
RexMundi: to nie to samo co utknąć w Tatrach


To prawda, bez schronienia zero szans na przetrwanie po 24h, a tyle minie o godzinie 0:00 mniej wiecej, bo tam byla 4 nad ranem.
Kombatant
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  6 marca 2013

mam nadzieje że jak to Polacy nie poddadzą się i może jakoś sie uda
by film o nich kończył się happy endem

...Ignorance is bliss...
Kombatant
Kombatant
  6 marca 2013
RexMundi
RexMundi: mam nadzieje że jak to Polacy nie poddadzą się i może jakoś sie uda by film o nich kończył się happy endem


Nie moga ryzykowac swojego zycia, jutro beda warunki totalnie ekstremanlne, wiatr ponad 100 km i minus 50, musieli sie wycofac zdazyc przed zamknieciem okna pogodowego.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  6 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie moga ryzykowac swojego zycia, jutro beda warunki totalnie ekstremanlne, wiatr ponad 100 km i minus 50, musieli sie wycofac zdazyc przed zamknieciem okna pogodowego

ale pisze o tych co zagineli :)
...Ignorance is bliss...
Kombatant
Kombatant
  6 marca 2013
RexMundi
RexMundi: Kombatant: Nie moga ryzykowac swojego zycia, jutro beda warunki totalnie ekstremanlne, wiatr ponad 100 km i minus 50, musieli sie wycofac zdazyc przed zamknieciem okna pogodowego ale pisze o tych co zagineli :)

Hm, tym bardziej sa bez szans, nie wyobrazam sobie ze zmeczeni wymarznieci (zakladajac ze jeszcze zyja) beda mieli sile przy takich warunkach schodzic.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  6 marca 2013

ale pewnie mają jakieś leki , zastrzyki czy coś

tak jak w filmach :ninja:

coś tam se wstrzykują by podtrzymywać życie

...Ignorance is bliss...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.