MartaArmstrong
MartaArmstrong
  5 marca 2009 (pierwszy post)

Już za miesiąc odbędzie się inauguracja sezonu żużlowego 2009, więc pomyślałam, że można by już podyskutować o zbliżających się meczach, rokowaniach i wszystkim co jest związane z czarnym sportem :)


EKSTRALIGA

Apator Toruń
Włókniarz Częstochowa
Wybrzeże Gdańsk
Unia Leszno
Falubaz Zielona Góra
Stal Gorzów
Sparta Worcław
Polonia Bydgoszcz

1 LIGA
KM Ostrów
Start Gniezno
PSŻ Poznań
GKM Grudziądz
Row Rybnik
Stal Rzeszów
Unia Tarnów
Lokomotiv Daugavpils

II LIGA
Kolejarz Rawicz
Speedway Miszkolc
Orzeł Łódź
Kolejarz Opole
KSM Krosno
Polonia Piła
Kaskad Równe
Motor Lublin

No a teraz pytania :
Q1: Kogo widzicie jako pretendenta do mistrzostwa w tym sezonie? Kto spadnie z Ekstraligi? Jak będzie wyglądała pierwsza, medalowa, trójka?
Q2: Którym klubom 1 i 2 ligowym uda się awansować to wyższej klasy rozgrywkowej? Kto zleci z hukiem a kto (ewentualnie) zrezygnuje z jazdy w lidzie?
Q3: Które kluby żużlowe mają najlepszych ultrasów, doping, a kto najlepiej prezentuje się na wyjazdach? A gdzie wieje nudą?
Q4: Do którego z klubów osobiście czujesz sentyment? Lub któremu kibicujesz?
Q5: Co myślicie o zagranicznych klubach w polskiej lidze?
Q6: Jakie transfery ( choć nie było zbyt dużo bardzo znaczących) uważasz za najistotniejsze, a które za stratę kasy dla klubu i błąd zawodnika?

Freddie2007
Freddie2007
  22 kwietnia 2009

Frekwencja na żużlowych stadionach Ekstraligi w III kolejce:

Polonia Bydgoszcz - Unibax Toruń 20.000
Lotos Wybrzeże Gdańsk - Caelum Stal Gorzów 11.000
Atlas Wrocław - Włókniarz Częstochowa 8.000
Unia Leszno - Falubaz Zielona Góra 22.000

Klasyfikacja Ekstraligi po III kolejce:
1. Unia Leszno - 19.000 (2 mecze, łącznie 38.000)
2. Polonia Bydgoszcz - 15.000 (2 mecze, łącznie 30.000)
3. Lotos Wybrzeże Gdańsk - 13.000 (2 mecze, łącznie 26.000)
3. Włókniarz Częstochowa - 13.000 (1 mecz)
5. Falubaz Zielona Góra - 12.000 (1 mecz)
6. Caelum Stal Gorzów - 10.500 (1 mecz)
7. Atlas Wrocław - 8.000 (2 mecze, łącznie 16.000)
8. Unibax Toruń - brak spotkań u siebie

To pokazuje jak żużel jest popularnym sportem, na 4 mecze ekstraligowe w III kolejce przyszło 61tysięcy kibiców czyli dużo wiecej niż na 8 piłkarskich stadionach naszej kochanej ekstraklasy to chyba daje do myślenia i udowadnia że żużel jest najbardziej widowiskowym i chętnie ogładanym sporcie w Polsce:mrgreen:

ugryzmniewszyje
ugryzmniewszyje
  22 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Unia Leszno - 19.000 (2 mecze, łącznie 38.000)

robi wrażenie.

Konto usunięte
Konto usunięte: na 4 mecze ekstraligowe w III kolejce przyszło 61tysięcy kibiców czyli dużo wiecej niż na 8 piłkarskich stadionach naszej kochanej ekstraklas

nie zapominajmy, że większość stadionów w rozsypce :)
Ale fakt faktem, na żużlu jest pełno kibiców. Gorzej już z ich jakością ;D
koraspl
koraspl
  22 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Polonia Bydgoszcz - Unibax Toruń 20.000

Jasne:D Stadion w Bydgoszczy ma pojemnosc 18 tys. i to jeszcze tak troche naciagane 18 tys.
Freddie2007
Freddie2007
  22 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jasne:D Stadion w Bydgoszczy ma pojemnosc 18 tys. i to jeszcze tak troche naciagane 18 tys.

Na GP tez zawsze jest cos ok.20tysiecy, a jak masz ławki to nigdy nie jest to określone w 100% ta pojemnosc tego stadionu...
W Lesznie 2 lata temu na finale bylo podobno 27tys. a nasz stadion ma pojewnosc ok.22 tysiecy:)
koraspl
koraspl
  22 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Na GP tez zawsze jest cos ok.20tysiecy, a jak masz ławki to nigdy nie jest to określone w 100% ta pojemnosc tego stadionu...

Wyssane z placa sa wszystkie te dane.Na Polonie nie wejdzie nigdy 20 tys osob nie ma szans.Wiem ze na tym meczu stadion nie byl wypelniony do konca.Ludzi bylo ok.15 tys
Freddie2007
Freddie2007
  22 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Wyssane z placa sa wszystkie te dane.Na Polonie nie wejdzie nigdy 20 tys osob nie ma szans.Wiem ze na tym meczu stadion nie byl wypelniony do konca.Ludzi bylo ok.15 tys

No to moze Bydzi zawyzaja bo nam zawsze zaniżano frekwencje, dzieje sie tak od bylem prezesury pana Sokołowskiego ktory zawsze podawal mniejsza liczbe widzow do wiadomosci zeby nikt sie nie czepial ze sa duze zyski z biletow a on ta kase bral sobie do kieszeni:ninja:
Na naszym niedzielnym meczu czuje ze razem z kibicami z ZG bylo ok.25 tysiecy choc teraz mamy plastikowe siedzonka na 3/4 stadionu wiec fakt przez to pojemnosc jest troszke mniejsza ale za to jaki mamy piekny stadion z plastikowymi siedzeniami zamiast ławek:)
ugryzmniewszyje
ugryzmniewszyje
  22 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jasne:D Stadion w Bydgoszczy ma pojemnosc 18 tys. i to jeszcze tak troche naciagane 18 tys.

podobnie jak rzeszowskie 12 000, a wchodzi max 6000 ?
Byłam na stadionie w Bydgoszczy, jednak nie wyłapuję szczerze mówiąc różnicy 2000 miejsc :)

Konto usunięte
Konto usunięte: W Lesznie 2 lata temu na finale bylo podobno 27tys. a nasz stadion ma pojewnosc ok.22 tysiecy:)

Byłam na tym meczu i z tego co pamietam nie było jeszcze wszędzie krzesłek. Jak to teraz wygląda?

TYLKO ŁAWKI :D

Konto usunięte
Konto usunięte: dzieje sie tak od bylem prezesury pana Sokołowskiego ktory zawsze podawal mniejsza liczbe widzow

A to fakt, w Lesznie zawsze ściemniają co do frekwencji ;D
Konto usunięte
Konto usunięte: siedzonka na 3/4 stadionu wiec fakt przez to pojemnosc jest troszke mniejsza

odpowiedż na moje pytanie sie znalazla :)

A i mam takie pytanie, jak to możliwe, że w stadion w Ostrowie jest oceniany na 12 000 ( jak dla mnie wejdzie powyżej 15000 na luzie) i stadion w Rzeszowie również na 12 000 a wejdzie max 6000?
Freddie2007
Freddie2007
  22 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Byłam na tym meczu i z tego co pamietam nie było jeszcze wszędzie krzesłek. Jak to teraz wygląda?

Kiedy bylas ostatnio w Lesznie na meczu? :jezyk2:
Teraz juz tylko po lewej stronie tunelu nie ma plastików a tak to są wszedzie:mrgreen:
koraspl
koraspl
  22 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Byłam na stadionie w Bydgoszczy, jednak nie wyłapuję szczerze mówiąc różnicy 2000 miejsc :)

Na jedne z GP w Bydgoszczy juz nie pamietam ktory rok bylo przygotowane niecale 18 tys. biletow a stadion byl praktycznie pelny wiec smiem twierdzic ze pojemnosc tego stadionu to 17-18 tys.
ugryzmniewszyje
ugryzmniewszyje
  22 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Kiedy bylas ostatnio w Lesznie na meczu? Teraz juz tylko po lewej stronie tunelu nie ma plastików a tak to są wszedzie

w zeszłym sezonie jakoś.

Konto usunięte
Konto usunięte: Na jedne z GP w Bydgoszczy juz nie pamietam ktory rok bylo przygotowane niecale 18 tys. biletow a stadion byl praktycznie pelny wiec smiem twierdzic ze pojemnosc tego stadionu to 17-18 tys.

Całkiem możliwe. Nie twierdzę, że ma on więcej.

Pytanie do Karola, w wakacje jakie u was są zawody? DMŚ?
Freddie2007
Freddie2007
  22 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Pytanie do Karola, w wakacje jakie u was są zawody? DMŚ?

Nie ma takiego czegos jak DMŚ:kv3:
Jest DPŚ, ktorego baraż i finał oczywiscie odbywaja sie w Lesznie czyli w mekce sportu żużlowego:rock:

Konto usunięte
Konto usunięte: w zeszłym sezonie jakoś.

Od zeszlego sezonu sie duuuuuuuzo zmienilo nasz stadion wypiękniał:zakochany:
ugryzmniewszyje
ugryzmniewszyje
  22 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie ma takiego czegos jak DMŚ

nie chciało mi się sprawdzać :lol2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jest DPŚ, ktorego baraż i finał oczywiscie odbywaja sie w Lesznie czyli w mekce sportu żużlowego

o to mi chodziło;P
resztę przemilcze,

Konto usunięte
Konto usunięte: Od zeszlego sezonu sie duuuuuuuzo zmienilo nasz stadion wypiękniał

ja tam lubię moje ławki. :zakochany:
Freddie2007
Freddie2007
  22 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: o to mi chodziło;P resztę przemilcze,

Miałaś potwierdzić tę drugą część:ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: ja tam lubię moje ławki.

Ja tez je lubiłem bo na chama dużo więcej ludzi sie na nich zmieściło niż na tych plastikowych niewygodnych siedzeniach:ninja:
ugryzmniewszyje
ugryzmniewszyje
  22 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Miałaś potwierdzić tę drugą część

nie bo to nieprawda :)

Konto usunięte
Konto usunięte: a tez je lubiłem bo na chama dużo więcej ludzi sie na nich zmieściło niż na tych plastikowych niewygodnych siedzeniach

Beznadziejne są krzesełka. Ani to ładne, ani wygodne, ani na tym nie staniesz :woot:
Freddie2007
Freddie2007
  22 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Beznadziejne są krzesełka. Ani to ładne, ani wygodne, ani na tym nie staniesz

Stanąć mozesz ale jak sie jest pod wplywem to łatwo mozna spaść:lol2:

Konto usunięte
Konto usunięte: nie bo to nieprawda :)

A gdzie jest mekka żużla in jor opinion? :ziober2:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.