ZajebiaszczyFacet
ZajebiaszczyFacet
  20 czerwca 2009 (pierwszy post)

Ktoś trenuje ?:> jak tak to mozna pochwalic sie osiagnieciami xD

NeverMind1910
NeverMind1910
  20 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Capoeira

Sztuka walki której nigdy nie pojmuję. Najbardziej efektowna i najmniej efektywna. Służy tylko do walk pokazowych. Nieliczni potrafią ją zastosować w normalnej walce. Są to mistrzowie jedyni w swoim rodzaju.

Konto usunięte
Konto usunięte: parkour

Sztuka "uciekania". Bardzo przydatna rzecz..

Konto usunięte
Konto usunięte: akrobatyka

Akrobatyka jest kluczem w dzisiejszych czasach do tańca i sztuk walki. Dlatego najlepsi tancerze trenowali gimnastykę. Nie mniej jednak jest to dziedzina sportu do której potrzebny jest specjalny sprzęt. Nie w każdym mieście takie miejsca się znajdują.

Konto usunięte
Konto usunięte: jak tak to mozna pochwalic sie osiagnieciami xD

Ja nie podganiam ogona :and:
ZajebiaszczyFacet
ZajebiaszczyFacet
  20 czerwca 2009

mowi sie ze Capoeira to najniebezpieczniejszy taniec i najpienkiejsza sztuka walki:)
osobiscie cwicze ja 4lata z przerwami, jej zaleta jest to ze jest jedno z najbardziej dajacych wygimnastykowane cialo sztuk walk, no bo wiadome trza w niej rozne akrobacje wykonac ;p ... Jest tez efektowna, tylko trzeba juz umiec ja uzywac, bo np jesli dostaniesz tak z rundaka to bedzie ciezko xD

WueRZet
WueRZet
  21 czerwca 2009

:]
zyskowski111
Posty: 66 (po ~71 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
zyskowski111
  21 czerwca 2009

capoeira to taniec brazylijski połączeniem muzyki i sztuki walki
a jeśli chodzi o akrobatykę to nie wiem czy umiem
a parkour w życiu nie słyszałem

ZajebiaszczyFacet
ZajebiaszczyFacet
  21 czerwca 2009

capoeira to nie taniec xD tzn elementy tanca sa tu tylko dla zmylki, bo capoeire wymyslili niewolnicy kolonizatorow, udawali ze tancza a tak naprawde trenowali, bo wiesz idzie taki bialas i widzi : o jak fajnie se murzyni tancza i szedl dalej...w prawdziwej walce capo juz niema tam tanca , jes po prostu nawalanie :P

NeverMind1910
NeverMind1910
  21 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: capoeira to nie taniec xD

To sztuka walka połączona z tańcem. Dlatego w pewnym sensie jest to taniec. Skoro ćwiczysz capoeirę i fascynują cie murzyni powinieneś wiedzieć, że w czasach dzisiejszych ta "sztuka" walki używana jest tylko do walk pokazowych. Jak wcześniej napisałem jest mało efektywna.. Jest ostatnio popularna bo dzięki niej człowiek dobrze rozwija i rozciąga większość mięśni. Jest to więc dobra rozrywka połączona z treningiem.
Ostatnio poszło hasło na capoeirę i parkour i młode łepki ekscytują się nową zajawką która w ostatnim czasie jest "trendi". Tworzy się tak zwany owczy pęd.. Każdy chce byc modny, a jak już każdy złapie nową zajawkę powstanie nowa :and:

Reasumując. Szczególnie Parkour to głupota wywleczona z Francji od tamtejszych emigrantów czarnuchów.
Czy teraz każdy białas musi udawać czarnego? Poniżanie się :nie:
Huustla
Huustla
  21 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ktoś trenuje ?:> jak tak to mozna pochwalic sie osiagnieciami xD

Parkour Trenowalem 2 lata ale zmadrzalem ze nie potrzebnie zdzieram sobie łokcie kolana nadgarstki i nabijam Siniaki :D Jednak że jest to boskie gdy ktos mnie goni Lub ja kogos wystarczy murek lub jakis Dach plotek i Jest sie lepszym.

Capoeira trenuje jezeli mozna to nazwac treningiem :D lubie sobie na trawie poskakac porobic jakies przewroty dobry sposob to na Dziewczyny ^^

Akrobatyka Nie bo mysle ze do tego trzeba Juz wieku. 17 lat to troche pozno na zaczecie akrobatyki jak i capoeiry. Moje zdanie :D elooo
DanielDHQ
DanielDHQ
  21 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ktoś trenuje ?:> jak tak to mozna pochwalic sie osiagnieciami xD

Konto usunięte
Konto usunięte: Capoeira

trenuje rok.. fajna rzecz ;) ale wymaga dużo czasu,chęci i zaangażowania

Konto usunięte
Konto usunięte: Parkour

znany z francuskich filmów (np. "Yamakasi" , czy tam "13 Dzielnica").. mi się średnio podoba. Dość kontuzjogenne.

Konto usunięte
Konto usunięte: Akrobatyka

Od akrobatyki wole Capoeira, bo w capo wszyskto jest "fajnie połączone" w taneczną walkę, lub grę z ciekawymi elementami akrobatycznymi

:punk:
paweldst9090
paweldst9090
  25 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: capoeira to nie taniec xD tzn elementy tanca sa tu tylko dla zmylki, bo capoeire wymyslili niewolnicy kolonizatorow, udawali ze tancza a tak naprawde trenowali, bo wiesz idzie taki bialas i widzi : o jak fajnie se murzyni tancza i szedl dalej...w prawdziwej walce capo juz niema tam tanca , jes po prostu nawalanie :P


wykorzystując pętle oraz noże...to co się trenuje to jest mocno okrojone.
79AsonUnique79
Posty: 3282 (po ~113 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 1
79AsonUnique79
  30 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: parkour

...filmik duzo wyjasnia kto to wymyslil....
http://www.youtube.com/watch?v=87sxK5MyFvw

I`m Not Trying To Save HipHop,I`m Trying To Save My Son From OnomatoPeja....the Saga Continues .....http://www.youtube.com/watch?v=sBFx74laoGc

ZajebiaszczyFacet
ZajebiaszczyFacet
  13 lipca 2009

No fajny filmik :P chcialbym mieć stój ninjy xD

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.