Dekompresja
Posty: 5220 (po ~91 znaków)
Reputacja: 73 | BluzgometrTM: 24
Dekompresja
  5 lipca 2012 (pierwszy post)

Nie wiem czy ktos sie interesuję,interesował, etc. Moze ja kogos zainteresuje :)
Wielka Warszawska- Zo­sta­ła ona usta­no­wio­na w 1895 r. przez Au­gu­sta Po­toc­kie­go, pre­ze­sa To­wa­rzy­stwa Wy­ści­gów Kon­nych w Kró­le­stwie Pol­skim. Wzo­ro­wa­no ją po­cząt­ko­wo na Grand Prix de Pa­ris, a na­stęp­nie prze­kształ­co­no w mię­dzy­na­ro­do­wą go­ni­twę po­rów­naw­czą (po­dob­ną do słyn­nej Prix de l’Arc de Triom­phe).
Na Słu­żew­cu Wiel­ka War­szaw­ska jest roz­gry­wa­na od 1946 r. Od 1949 r. jej dy­stans wy­no­si 2600 m.
Ko­nie wy­gry­wa­ją­ce tę pre­sti­żo­wą i obec­nie naj­wy­żej do­to­wa­ną na Słu­żew­cu go­ni­twę (157 500 zł: I­ – 90 000, II­ – 36 000, III – 18 000, IV­ – 9000; V­ – 4500 zł) prze­cho­dzą do hi­sto­rii i na dłu­go po­zo­sta­ją w pa­mię­ci mi­ło­śni­ków wy­ści­gów.
W tym roku wystartuje 28 koni http://torsluzewiec.pl/news/green/view/2916/28-koni-zgloszonych-do-wielkiej-warszawskiej-2/
Moimi faworytami są Natalie of Budysin (GER)która wygrała w tym roku Derby 2012,Young Boy (IRE) i kon z polskiej hodowli Tropical Fly. Oczywiście licze na zwycięstwo polaka. Ale jak to z konmi- istna loteria :)

Zapraszam do dyskusji :)

- To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

KorasPL
KorasPL
  8 lipca 2012

W Pardubickiej konie zdychaja i jest ogolna rzez i jakos nikomu to nie przeszkadza.Fakt malo humanitarne ale tak to juz jest.Tak samo jak konie w polu oraly i rowniez nie raz zdychaly z wycienczenia.

Co do koniny to strasznie rosnie w ustach podczas spozywania.Polecam mieso ze strusia:D

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.