PoCoZalowac
PoCoZalowac
  25 grudnia 2012 (pierwszy post)

witam. Posiadam dwa tv, każdy ma osobą antenę kierunkową. Do wczoraj dekodery działały poprawnie czyli odbierały MUX - 1 i MUX -2 , a dziś już na jednym tv jest tylko MUX - 2 . Załączam też screen jak wygląda zasięg. Mieszkam w Więcborku , a nadajnik jest w Bydgoszczy Trzeciewiec. Co mogło być przyczyną , że dziś już nie odbiera mi wszystkich kanałów? Wina dekodera czy anteny ?

http://w.fotka.pl/492a5bfbf1.jpg

http://w.fotka.pl/98c0c5fadb.jpg

Avatar użytkownika TobiXywaTobiXywa
Posty: 676 (po ~121 znaków)
Reputacja: -18 | BluzgometrTM: 749
TobiXywa
  25 grudnia 2012

A ten drugi dekoder wyświetla jakiś komunikat? Czy te dekodery maja tzw karty? Być może cześć kanałów została zakodowana przez operatora.

:lol2:i'm out:crylol:
NicZaFriko
NicZaFriko
  26 grudnia 2012

podlacz jak masz możliwość antene z tego co odbiera 1 i 2 mux so tego dekdera co ma tylko mux 2 i odwrotnie do tamtego podłącz antene z tego dekodera co odbiera jeden mux i zobacz czy to samo , droga eliminacji trzeba. Poza tym anteny taki same ? jedna nie jest mocniejsza ? często warunki pogodowe i np sprzęt agd na drodze zakłóca fale .

PoCoZalowac
PoCoZalowac
  26 grudnia 2012

właśnie chwile temu podłączyłam dekodery pod inne anteny i na jednym tv odbiera tylko 2 mux , a na drugim normalnie . może to wina telewizora , że jakiś może starszy czy coś ? choć dziwne , bo działało normalnie tylko od wczoraj jest coś nie tak... dekodery mam z tej samej firmy tylko model inny, a kart nie mają.

PoCoZalowac
PoCoZalowac
  26 grudnia 2012

to chyba wina anteny jednak jest , bo zmieniłam tv i to samo , więc nie zależy to od telewizora. w takim razie dzięki :)

rafal0302
rafal0302
  26 grudnia 2012

Zauważyłem ze z tym sygnałem cyfrowym to jakieś jaja są.

Sygnał jest strasznie dziwnie rozprowadzany przez nadajniki.

Antene lekko ruszysz, przekrecisz w inna stronę i można złapać ponad 70 stacji .... w tym 40 zakodowanych

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.