TobiXywa
Posty: 676 (po ~121 znaków)
Reputacja: -18 | BluzgometrTM: 758
TobiXywa
  18 grudnia 2012 (pierwszy post)

Chciałbym napisać dla was poradnik jak czuć sie bezpieczniejszym w sieci oczywiście nie daje to 100% bezpieczeństwa ale oczywiście je zwiększa. I pytam was czy chcecie :D bo nie ma sensu pisać na darmo ^^

:lol2:i'm out:crylol:
DagixFire
DagixFire
  18 grudnia 2012

chetnie bym cos takiego przeczytal, moze dowiem sie czegos nowego o czym nie wiem ;d

NicZaFriko
NicZaFriko
  18 grudnia 2012

Dajesz dajesz , żadna praca nie idzie na marno :)

TobiXywa
Posty: 676 (po ~121 znaków)
Reputacja: -18 | BluzgometrTM: 758
TobiXywa
  18 grudnia 2012

Więc oto poradnik dotyczący naszego bezpieczeństwa w sieci.
Każdy z nas przegląda internet codziennie wchodząc na różne strony logując się itp. nie zdając sobie sprawy że np. wchodząc w ciągu powiedzmy 30 min na 4 strony już może cie śledzić 25 innych stron na których nie byłeś... Niestety takie są fakty. Poradnik nie jest do końca mojego autorstwa ale celem jest to aby uświadomić wam że nikt nie może czuć się bezpiecznie lecz nie oznacza to że nie możemy pomóc sobie by się czuć bezpieczniej ;)
1. TOR
Inaczej z wikipedi
" jest wirtualną siecią komputerową implementującą trasowanie cebulowe drugiej generacji, zapobiegającą analizie ruchu sieciowego i w konsekwencji zapewniającą użytkownikom prawie anonimowy dostęp do zasobów Internetu"

Czyli mówiąc w skrócie dane przesyłane są szyfrowane, potem wysyłanie z jednego ruotera do drugiego dopiero potem do celu.
TOR-a pobierzemy z tąd:
https://www.torproject.org/dist/torbrowser/ (dla windowsa)

Pobieramy polską wersje językową wypakowujemy i instalujemy.

2. Anonimowe przeglądanie sieci.
Po instalacji TOR-a należy skonfigurować swoja przeglądarkę internetową, komunikator cokolwiek chcecie na proxy które przedstawiam poniżej:
HTTP Proxy: 127.0.0.1 Port: 8118

SSL Proxy: 127.0.0.1 Port: 8118

SOCKS5 Host: 127.0.0.1 Port: 9050

Jeśli korzystasz z firefox skorzystaj do tego z dodatku "TorButton". Natomiast jeśli korzystasz z Google Chrome (tak jak ja) użyj "Proxy Switchy". Dzięki temu możemy być anonimowi w sieci.

3.Zabezpieczanie danych.
Każdy z nas ma coś ważnego lub mniej ważnego na swoich komputerach. I chce aby to było bezpiecznie. Więc nie które dyski (partycje) należy zaszyfrować programem "TrueCrypt" program jest darmowy ;) i jeśli masz mocne hasło nawet metoda łamania hasła tzw metoda słownikowa nie da rady ^^.
Program do pobrania z tąd:
http://www.truecrypt.org/

4.Czy ktoś nas śledzi?
Odpowiedź brzmi tak. Teraz macie okazje śledzić śledzącego. Dzięki temu dowiecie się kto was śledzi. Są to strony na których nawet nie byliście... Możecie kontrolować, blokować śledzące was skrypty instalując kilka przydatnych wtyczek do swoich przeglądarek.
A oto i one :
Adblock Plus - Blokowanie reklam, różnych skryptów.

NoScript - Wyłącza javascript na stronach.

BetterPrivacy - Zarządzanie i usuwanie cookies.

FoxyProxy lub TorButton - szybka zarządzanie proxy.

Ghostery - Zarządzanie cookies, wykrywanie śledzących skryptów.

HTTPS Everywhere - Jeśli istnieje taka możliwość otwiera stronę w HTTPS.

Collusion - Pokazuje wam kto was śledzi w danym momencie.

To jak narazie tyle. Mam nadzieje że przyda wam się ten poradnik. Bo każdy z nas chce się czuć bezpiecznie. Mam nadzieje że docenicie moje wypociny ^^. Pozdrawiam ;)

:lol2:i'm out:crylol:
johnson
johnson
  19 grudnia 2012

TOR, wielki shit jaki moze byc.

A tak naprawde nie ma co w "hakiera" sie bawic bo czy TOR czy nie "wielki brat" zawsze widzi i TOR Ci nie pomoze jak przyjdzie co do czego ;)

oOZyxak0o
oOZyxak0o
  19 grudnia 2012

pomoze pomoze, jezeli masz zapore rutera to haker sam nie wejdzie. moze wejsc pod warunkiem,ze mu na to zezwolisz np wchodzac w jakis link,ktory ci przeslal lub zwykla wiadomosc gmail.

TobiXywa
Posty: 676 (po ~121 znaków)
Reputacja: -18 | BluzgometrTM: 758
TobiXywa
  19 grudnia 2012

Zależy wszystko od tego w jaki sposób korzystasz z internetu. Zabawa w "hakera" to całkiem inna bajka... To jest najprostszy sposób dla zwykłych użytkowników internetu aby mogli wiedzieć na czym stoją ;) i w miarę możliwości "osłonić" samych siebie. Ten poradnik nie jest żadną sztuką hakingu. Napisałem ten poradnik dla "zielonych" aby choć w odrobinę zabezpieczyć to co robią ^^ nie zmuszam nikogo aby robił to co tu opisałem, decyzje pozostawiam wam.

:lol2:i'm out:crylol:
BezczelnieMlody
BezczelnieMlody
  19 grudnia 2012

Dodatkowo polecam używać antywirusa z aktualną sygnaturą wirusów oraz programu firewall.

Używanie produktów Google i Microsoftu nie idzie w. parze z anonimowością a połączenie Chrome i Tora to śmiech na sali.
Strona którą podał autor poradnika nie jest oficjalną stroną pakietu Tor. Jest nią Torproject.org.

Jeśli naprawdę zależy Ci na anonimowości w sieci zacznij korzystać z wyszukiwarek takich jak Startpage.com czy choćby Bing.

Aby jeszcze bardziej zwiększyć anonimowość możemy użyć proxy lub VPNa. Nawet darmowy VPN zapewni więcej anonimowości niż strony typu "anonymizer".

Nie muszę chyba dodawać, że umieszczając gdziekolwiek swoje dane osobowe, adresy e-mail, nry telefonu czy zdjęcia możemy zapomnieć o anonimowości.
Korzystając z sieci zostawiamy w niej wiele śladów a zmiana IP na niewiele się zda jeśli udostępnia się tak wiele informacji o sobie.

Ważną kwestią bezpieczeństwa w sieci jest prostu zdrowy rozsądek! czyli nie klikamy w każdy odnosnik, nie pobierany całych listów przez program pocztowy i nie ściągamy piratów. taaa :) Korzystamy z aktualnego oprogramowania i na bierzaco aktualizujemy je gdy wychodzą nowe poprawki.

PS. w ustawieniach przeglądarki wyłączamy akceptację wszystkich plików cookies
I zaznaczamy opcje "akceptuj pliki Cookies tylko że strony która odwiedzam"

TobiXywa
Posty: 676 (po ~121 znaków)
Reputacja: -18 | BluzgometrTM: 758
TobiXywa
  19 grudnia 2012

Przeczytaj dokładnie jaki link podałem do tora...
Czy nie pisze tam torproject.org? Tylko z linkem do bezpośredniego downloadu.
Antywirus i firewall każdy przeciętny użytkownik internetu o tym wie ^^ że to trzeba mieć rozumiem że to kwestia przypomnienia :D.
Tor i chrome to smiech na sali? Być może, ale przed wiedzą hakingu nic nie ukryjesz. Możesz jedynie utrudnić dostęp. Zgadzam się że faktem jest to że microsoft sprzedaje nam dosłownie gówno... Zabezpieczenia może złamać dziecko z podstawówki...
Nasze dane osobowe nigdzie nie są bezpiecznie i nie będą nigdy możemy je tylko zabezpieczyć w jakimś stopniu. Żeby sprawdzić jakie cookies wysyła do nas strona wystarczy wpisać w przeglądarce "javascript: alert(document.cookie)" będąc na jakieś stronie. Co ty z tym zrobisz zależy już od ciebie ^^.
Tak w ogóle to ciesze sie że temat sie rozwija :D

:lol2:i'm out:crylol:
Niereformowalny
Niereformowalny
  19 grudnia 2012
Wątpię by laiki skorzystały z tego co napisałeś ;)
NiegroznyZboczek
NiegroznyZboczek
  19 grudnia 2012

super predkosc podczas korzystania z tora

TobiXywa
Posty: 676 (po ~121 znaków)
Reputacja: -18 | BluzgometrTM: 758
TobiXywa
  19 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: super predkosc podczas korzystania z tora

to nie ma być szybkie tylko Cie "chronić"
Konto usunięte
Konto usunięte: Wątpię by laiki skorzystały z tego co napisałeś ;)

Wątpić możesz za siebie ale nie za wszystkich ^^
:lol2:i'm out:crylol:
Niereformowalny
Niereformowalny
  20 grudnia 2012
TobiXywa
TobiXywa: Wątpić możesz za siebie


Z doświadczenia wiem,że laik nawet tego nie przeczyta a ze zrobieniem czegokolwiek w kierunku tego już nie wspomnę.Po prostu będą mieli na to wylane ;)
TobiXywa
Posty: 676 (po ~121 znaków)
Reputacja: -18 | BluzgometrTM: 758
TobiXywa
  20 grudnia 2012

Więc to już ich problem ;) jeśli nie chcą skorzystać. Może sie boją? :D Choć w sumie nie ma czego :P

:lol2:i'm out:crylol:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.