reiu
Posty: 1449 (po ~301 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
reiu
  6 grudnia 2012 (pierwszy post)

Tak jak w temacie, mam zagwozdkę jak naprawić błąd jaki mi się dziś pojawił a mianowicie błąd związany z 'renesas electronics usb 3.0 host controller' gdzie w menadżerze urządzeń widnieje komunikat "Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)". Wczoraj jak i od momentu zakupu śmigało wszystko idealnie a dziś po pracy uruchomiłem laptop i zdziwiłem się, że nie mam dźwięku w głośnikach zewnętrznych tylko wszystko gra z wbudowanych. Mam 3 porty usb, 2x 3.0 i 1x 2.0. Port 2.0 działa bez problemu, niestety port 3.0 gdzie mam podpiętą kartę dźwiękową nie działa. Próbowałem z włączeniem i wyłączeniem sterownika, aktualizacją online oraz ściągnąłem też instalkę z neta i niestety nadal nic. Googlowałem po necie ale rozwiązania jakie znalazłem nie pomogły rozwiązać problemu.

oOZyxak0o
oOZyxak0o
  7 grudnia 2012

moze bylo spiecie, to stacjonarka czy laptop? marka? model?

reiu
Posty: 1449 (po ~301 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
reiu
  7 grudnia 2012

to laptop, dell-inspiron n7110,
hmm spięcie nie wiem, laptopa nigdy nie zostawiam po skończonej pracy wpiętego w listwę zasilającą,

oOZyxak0o
oOZyxak0o
  7 grudnia 2012

mi to wyglada na przegrzanie skoro nie wykrywa i nie laczy.

reiu
Posty: 1449 (po ~301 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
reiu
  7 grudnia 2012

problem rozwiązany,
posiedziałem i zadziałało takie rozwiązanie:
Odinstalowałem kompletnie sterowniki od usb, restart systemu, po zalogowaniu podpiąłem pod usb zewnętrzną kartę dźwiękową, system wykrył nieznany sprzęt i zaczął szukać sterowników (jako, że poprzednio mi na tym etapie wywalało błąd to anulowałem tą operację). Następnie ściągnąłem USB 3.0 Host Controller Utility i zainstalowałem, tym razem instalacja przebiegła bez problemów lecz w menu zaznaczyłem opcję "wyłącz zarządzanie energią portów usb". Instalacja dobiegła końca, restart i tym razem sterowniki pod usb 3.0 zatrybiły i sprzęt został pomyślnie dodany.

oOZyxak0o
oOZyxak0o
  8 grudnia 2012

czyli zla instalacja przyczyna problemow

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.