LordBaRanQ
LordBaRanQ
  22 listopada 2012 (pierwszy post)

Hej, mam problem :)
Sedno problemu - brak możliwości skopiowania kontaktów (nr telefonów) z tel. na kompa
Szukane rozwiązanie - jak z niedziałającym wyświetlaczem i telefonem bez karty sim (lub kartą sim ale nieodblokowaną - brak mozliwosci wpisania pinu bo jw niedziałający wyświetlacz) skopiować kontakty z tel na kompa.
Sprawa wygląda tak:
Jestem posiadaczem telefonu HTC Desire Z, w którym nawalił wyświetlacz, prawdopodobne przyczyny to taśma lub sam ekran. Efekt jest taki ze mam ciemny obraz - przez co oczywiście nie jestem w stanie ani nic zobaczyć, ani wprowadzic zadnego tekstu
Niestety kontakty są zapisane w telefonie a nie na karcie sim lub SD - mój błąd :)
Posiadam tez telefon huawei g300 w którym obecnie znajduje się karta sim z której korzystam. Docelowo tam chce skopiować kontakty.
Dodatkowe informacje:
Odpadają wszystkie rozwiązania które wymagają odblokowania karty sim (przez podanie pinu)
Oraz takie ktore wymagaja włączenia jakiejs opcji w telefonie
Nie mam skonfigurowanych kontaktów z tel z kontem google, wiec wyciagniecie ich z gmaila nie wchodzi w grę.
Po podłaczeniu telefonu bez karty sim/z kartą zablokowaną do komputera przez podrt USB jedyny komunikat jaki dostaje to ten o podlaczeniu pamięci masowej
Brak w kompie możliwosci wejscia "na telefon" if you know what i mean

Czy istnieje jakis w miarę przystepny w obsludze program dzieki ktoremu bedę w stanie explorowac podłaczony w ten sposób telefon?

Z góry dziękuje za w miarę sensowne odpowiedzi :) pozdrawiam

LordBaRanQ
LordBaRanQ
  22 listopada 2012

Aktualizacja:

HTC Sync nie wykrywa telefonu pewnie przez to ze po podlączeniu nie wybieram w telefonie sposobu w jaki ma działać (jako modem, pamięć itd)

Cell Phone Menager też nie działa (być może z powodów jw)

oOZyxak0o
oOZyxak0o
  22 listopada 2012

tak z ciekawosci-po jakim czasie uzytkowania telefonu padl ci wyswietlacz ? a no jezeli telefon ci po rozsunieciu miga czy traci kolory to ta tasma. jezeli po zsunieciu i rozsunieciu jest tak samo-ekran,bardzo rzadko soft.
A to jest tak samo ze po zsunieciu i rozsunieciu nic sie nie dzieje? poprobuj.
sluchaj sprobuj czegos takiego:
-naladuj telefon i potem po naladowaniu podlacz go pod usb,jak nie wykryje to pod drugi port usb itd...
-jezeli nie to sprobuj go chociaz uruchomic O.o moze jak chwile przycisniesz power to cos tam zalapie na kompie

oOZyxak0o
oOZyxak0o
  22 listopada 2012

lol ja mialem xperie na starym jak i najnowszym androidzie i jak podlaczalem to do kompa w trybie wylaczenia-telefon sie ladowal,wyskoczylo,ze znaleziono nowe urzadzenie. Podczas gdy telefon uruchomilem to po jakims czasie 2,3 minut pokazywala mi sie w 'moj komputer' pamiec masowa telefonu jak i karta sd jezeli mialem ja wlozona. musisz kombinowac z androidem bo naprawde mozna wiele zdzialac to nie to co np symbian.

oOZyxak0o
oOZyxak0o
  22 listopada 2012

a jak nic nie pomoze to sprobuj bez baterii,sd,goly telefon i wsadz pod usb,jak nie bedzie nic to przytrzymaj power przez 5-10 sekund,napisz tutaj raport.

MuchaNaPlecach
Posty: 40 (po ~247 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
MuchaNaPlecach
  23 listopada 2012

osobiście posiadam Zetę, wiec stwierdziłem, że się poświęcę i sprawdzę. Wiec tak:

logujesz sie na play.google.com na kompie
szukasz "my phone explorer" i instalujesz na komie (klikasz w necie instaluj i zainstaluje sie samo
instalujesz klienta na kompie
odpalasz klienta na kompie
tworzysz nowego uzytkownika
w opcjach polaczenia na kompie wybierasz autowykrywanie
podlaczasz telefon kablem usb do kompa
i w MPE klikasz na polacz

program na kompie powinien automatycznie odpalic klienta na komie i pozwolic Ci zgrac kontakty smsy itd
zawsze mozesz tez zrobic kopie zapasowa i pozniej sprobowac ja przywrocic do innego telefonu (ja tak robilem ze starymi soniakami z w595 do w960 czyli softu java do symbiana UIQ i dzialalo)

mam nadzieje ze sie uda :)
PS. nie zawsze za pierwszym razem udaje sie programowi polaczyc, u mnie po kablu zalapalo za 3 :)

MuchaNaPlecach
Posty: 40 (po ~247 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
MuchaNaPlecach
  23 listopada 2012

kurde dopiero doczytalem ze laczy ci tel jako pamiec masowa, wiec moj sposob moze nie zadzialac :s

LordBaRanQ
LordBaRanQ
  24 listopada 2012

Spróbowałem waszych sposobów - niestety nie działają, ale dzięki za rady.

Byłem wczoraj w 4 komisach, w 3 usłyszałem ze to juz niemozliwe a w 1 ze są dwa sposoby:

-tańszy to wymiana wyświetlacza
-droższy to udanie sie do firmy informatycznej odzyskującej dane

Zadzwoniłem jeszcze do kumpla który jest informatykiem i pasjonatem komórek i dowiedziałem sie o jednym komisie w którym może się to udac, bo podobno siedzi tam jakis wybitny samouk który już niejedna niemozliwą rzecz w komórkach zrobił :)

Dam dzis znac jak poszło :) pozdrawiam

oOZyxak0o
oOZyxak0o
  27 listopada 2012

nie dal znac od 3 dni chyba go autobus przejechal ._.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.